Skocz do zawartości

330xd ksenony autopoziomowanie nie działa


Rado_

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co się stało ale przestało działać

 

wcześniej jak uruchamiałem światła to z dołu jechały na góre i środkowały się,

teraz właczam i nic się nie dzieje , świecą pod maske

 

wiem że są 2 czujniki , tyle się doczytałem i nic wiecej

jak to sparwdzić i naprawić

 

zgóry dzieki za porady

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ktos juz pisał o tym gdy wynieniał zarówke, okazało sie ze zle była zamontowana. A jesli nie to to moze byc tez silniczek od poziomowania

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem osobiście ten sam problem, przyczyną był uszkodzony potencjometr regulacyjny, przyczepiony do prawego przedniego wachacza - taki sam jest też na tylnym - zastał się i zardzewiał a przy podnoszeniu auta na lewarku kiedyś tam, wyłamałem go do końca. Nowy to koszt ok 50 e oryginał, razem z łącznikiem kulkowym o poprawionej konstrukcji, bardziej elastyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tzn w jaki sposób miałeś go uszkodzony ? Ja ostatnio kupiłem sam przegub ten co jest miedzy wahaczem a tum czujnikiem świateł bo go tam po prostu nie miałem a regulacja działała Edytowane przez ziomekthx

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówki wyjmowałem i je sprawdzałem są oki , wkładałem je precikiem do dołu

 

wczoraj jeździłem i jakby ruszyło to autopoziomowanie ale bardzo dziwnie bo raz zaskakiwało raz nie, dziwne jest to że nawet jak zaskoczyło tzn swiatła jadą w góre i ustawiają się po środku - to nadal świecą mi pod maske główne światło a poświate światła mam na dobrym poziomie

 

no niestety ale coś mi się wydaje że podczas ostaniej wymiany przegubu własnie w lewym kole coś mi źle złożyli albo to przypadek

 

najgorsze jest to że nie zwróciłem uwage na to po naprawie bo akurat jeździłem w dzień a w dzień tego nie zauważysz że źle się ustawiają światła , wtedy autopoziomowanie właczało mi się za każdym razem , teraz już jak mu się zache

no nic przejade się do mechanika

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojęcia! Kolego, napisz pierw czy masz lampy xenonowe (oryginalne) czy nie. Bo coś mi się wydaje, że nie masz xenonów, a chodzi ci tylko o ten test silniczków, który jest przy każdym włączaniu świateł po nowym uruchomieniu zapłonu, czyli lampy w dół i górę... Jeśli teraz nie działa ci regulacja, lampy świecą w dół, to prawdopodobnie masz uszkodzenie któregoś silniczka lub wtyczka nie łączy i wpadły one w tryb awaryjny! Weź dobierz się do lampy, wyciągnij i włóż po kilka razy wszystkie wtyczki (szczególnie te od silniczków) i może będzie ok... Dobrze było by też porozginać blaszki wewnątrz kostek lamp, by lepiej łączyły...

Tak czy siak napisz czy masz ori xenon czy nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam orginalne ksenony , dotej pory działały oki , po prostu ostnio zauważyłem że świacą mi pod maske

 

prawdopodobnie poleciał mi ten czujnik poziomu bo mam tak że albo jak odpalam światła to od razu są ustawione nisko i nic się nie poziomuje , albo wariuje i różnie sobie poziomuje , ale zawsze mi się ustawiają na najniższym poziomie

 

pytanie

 

zarówki powinno drucikiem od dołu wkładać ? nie wiem czy się da inaczej ale sprawdze to zanim kupie ten moduł , albo coś rozłaczyłem ja żarówki sprawdzałem ale w to raczej wątpie bo żarówki własnie dlatego wyjmowałem bo mi świeciły pod maske

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie ma to znaczenie czy zarówka bedzie drucikiem do dołu czy do góry. Kiedys był taki temat założony tu na forum ze tez zle swieca swiatła i okazało sie ze zarówka zle siedziała w swoim siedzeniu. pozdrawiam

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówki powinno drucikiem od dołu wkładać ? nie wiem czy się da inaczej ale sprawdze to zanim kupie ten moduł , albo coś rozłaczyłem ja żarówki sprawdzałem ale w to raczej wątpie bo żarówki własnie dlatego wyjmowałem bo mi świeciły pod maske

Drucikiem na dół, jest nawet takie wycięcie na ten drucik w oprawie... Włożysz odwrotnie to będzie krzywo siedziało i nawet nie zakręcisz takiej plastikowej podkładki mocującej palnik do reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałbym sie dopisac do tematu. a mianowiceimam BMW e39 przed liftem '98 nie mam ksenownów ale właśnie teraz pytanie bo po kazdym włczeniu świateł przy właczonym zapłonie swiatła wykonują dziwny manewr taki jakby były samostabilizowane i tez jak ja kupiłem świeciły bardzo nisko ustawilem to ręcznie póki co pokretłami lecz moje pytanie brzmi czy JA MAM AUTOPOZYCJONOWANIE czy też nie mam?? pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli nie masz xenonów nie masz auto poziomowania

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada czujnik do autopoziomowania na przednim wahaczu w moim E46 320d:

http://img504.imageshack.us/img504/8066/poziomowanie.th.jpg

Jest to nowa wersja, stary mialem wyłamany bo zatarł się na przegubach i i światła ustawiały się w dół najczęściej. Chyba że ręcznie ustawiłem dźwigienke w czujniku poziomo.

Widać że wtyczka spięta opaską, bo przy wymianie wyłamałem jeden zaczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czujniki na wahaczach są z prawej a nie z lewej strony.

 

No właśnie, a czemu nie po przekątnej tylko w lini?

dopiero teraz doczytałem ten post- jak mogłem napisac, że jest z prawej?!? po czasie ale wstyd i hańba na mnie, ale poza tym od razu mówiłem, że mechanik mu uszkodził podnosząc auto :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy a u mnie jest tak: „test silniczków” ( światła idą w dół a potem do góry) przeprowadza się:

 

- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania-ksenonów przy zgaszonym silniku

- przy włączonych automatycznych światłach mijania-ksenonów przy zgaszonym i odpalonym silniku

 

Natomiast „test silniczków” nie włącza się:

 

 

- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania-ksenonów przy odpalonym silniku

 

 

Czy to jest normalne? Czy coś jest nie tak? Dodam że są to fabryczne lampy ksenonowe ze spryskiwaczami, nie mam pokrętła do regulacji wysokości świateł – choć nie o to mi chodzi, tylko o „test silniczków”

 

A u Was „- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania przy odpalonym silniku” przeprowadzany jest „test silniczków”?? na pewno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a u mnie jest tak: „test silniczków” ( światła idą w dół a potem do góry) przeprowadza się:

 

- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania-ksenonów przy zgaszonym silniku

- przy włączonych automatycznych światłach mijania-ksenonów przy zgaszonym i odpalonym silniku

 

Natomiast „test silniczków” nie włącza się:

 

 

- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania-ksenonów przy odpalonym silniku

 

 

Czy to jest normalne? Czy coś jest nie tak? Dodam że są to fabryczne lampy ksenonowe ze spryskiwaczami, nie mam pokrętła do regulacji wysokości świateł – choć nie o to mi chodzi, tylko o „test silniczków”

 

A u Was „- podczas włączania świateł pozycyjnych/mijania przy odpalonym silniku” przeprowadzany jest „test silniczków”?? na pewno??

Kolego u mnie jest tak samo jak u ciebie gdy silnik odpalony i włączam światła to nie robi mi tego testu a jak silnik zgaszony i włącze światła to robi test, sam się zastanawiam czy tak ma być?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś jeszcze z forumowiczów, użytkowników e46 po lifcie z oryginalnymi ksenonami – sprawdzić czy na odpalonym silniku przeprowadzany jest „test silniczków” czy tylko na zgaszonym?? Bo ja razem z "czerwony330d" nie wiemy czy coś u nas jest nie tak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych „test silniczków” przeprowadzany jest na zagaszonym silniku przy włączaniu świateł oraz podczas uruchamiania silnika. Trzeba szybko włączyć światła zaraz po odpaleniu silnika żeby zobaczyć „test silniczków” - najlepiej stać blisko ściany. Przy późniejszym gaszeniu/zapalaniu świateł na zapalonym silniku „test silniczków” nie jest już przeprowadzany, dopiero przy ponownym odpaleniu silnika przeprowadzany jest test.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.