Skocz do zawartości

Problem z hamulcami...Pomozecie?


Pele919

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was koledzy mam nastepujacy problem z moim bmw e 39. 2.0 benzyna .Kiedy samochod postoi i popada deszcz..to kiedy go uruchomie..i wcisne pedal hamulca to jest twardy ..poprostu nie ma hamowania z czesem jak juz pare razy przycisne to robi sie miekki i slychac jakby jakas woda sie przelewala..i po jakims czasie z rury wydechowej wydostaje sie dym ..duzo dymu..jak juz pojezdze jakies 20 min hamulce hamuja...ale napewno nie tak jak powinny .z gory dzieki za pomoc.Pozdrawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Servo zalane wodą.

Masz zapewne zapchany odpływ pod lewym filtrem pyłkowym i całe servo znalazło się w wodzie.

Jak przyjdą mrozy to jeszcze dodatkowo to wszystko zamarznie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam BMW 528iA 98r. Dziś byłem na myjce i zrobiło mi się dokładnie tak samo. W hamulcu było słychać przelewanie wody, i był twardy pedał. Mało tego jak przycisne kilkakrotnie pedał hamulca ( dość mocno ) to silnik dzwinie pracuje i spadają obroty silnik kuleje.

Czy pomoże przeczyszczenie tego odpływu? I jak ten problem rozwiązać ? Czy woda z tego serva wyleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś byłem na myjce i zrobiło mi się dokładnie tak samo. W hamulcu było słychać przelewanie wody, i był twardy pedał.

Czy pomoże przeczyszczenie tego odpływu? I jak ten problem rozwiązać ? Czy woda z tego serva wyleci?

Po prostu pod maską zdejmij lewy tzn.od kierowcy filtr powietrza i drutem pogmeraj,a znajdziesz otwór spustowy.Powinna zejść woda,która wyleci w okolicach lewego nadkola.Wyczyść i przepłucz dużą ilością wody całą nieckę i otwór spustowy i powinno być git.Miałem tak u siebie i rok czasu ok.

niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko po tej myjni samochodowej :evil: ledwo co wyjechałem z niej silnik nie chciał dpalic i hamulce znikły no i para tez poszła z wydechu normalnie masakra.jutro przeczyszcze ten kanalik ale co z tym servo woda tam została czy jak? POMOCY...

 

Co ma wspulnego hamulec z pracą silnika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Servo jest podłączone do kolektora ssącego. Z niego uzyskuje podciśnienie które pomaga dociskać hamulec.

Jednak servo ma dużą wewnętrzna objętość. Wprowadza tym zmiany podciśnienia w kolektorze ssącym a to trochę jak by dostawało się lewe powietrze.

Jeśli raz wciśniesz hamulec to taki cykl odbedzie się tylko raz i wiele na pracę silnika to nie wpłynie.

Jeżeli wciskasz kolejno wiele razy to wreszcie ilość zakłuceń w podciśnieniu jest taka , ze wpływa to na pracę silnika na wolnych obrotach.

 

Nie jestem pewny czy zupełnie nowe servo powoduje mniejsze zakłucenia ale raczej też to występuje. Możliwe , że stare servo jest coraz mniej szczelne wewnętrznie i zakłucenia są większe ale jakieś zakłucenia raczej zawsze występują.

 

U mnie też w czasie wielokrotnego wciskania hamulca obroty falują.

I tak mam w każdym aucie jakie posiadam czy posiadałem. < oczywiście benzyniaku bo diesel ma to wymyślone zupełnie inaczej >

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem ten sam problem i to w dodatku w zimie.Pedał hamulca przy mrozie potrafił zostać w podłodze a hamulce zblokowane.U mnie servo nadawało się do wymiany naciągneło wody do środka jakimś cudem i zardzewiało sobie.Koniecznie pojedzcie do dobrego mechanika bo hamulce to dość istotna sprawa w naszych samochodach i muszą być sprawne.Pzdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.