Skocz do zawartości

330xd sprzęgło się ślizga po wymianie


WOWO_

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu zaczeło poślizgiwać mi się sprzęgło. Najpierw tylko w zimne wilgotne dni na 5 biegu. Później już w każdych warunkach na biegu 3, 4, 5. Zdemontowałem stare sprzegło i o dziwo nie wyglądało tragicznie. Docisk sztywny. Tarcza przegrzana i widać ślady wytarcia na zewnętrznych obrzeżach. Co dziwne nie na całym obwodzie, tylko miejscowo.

Dziś wrzuciłem kpl. nowe sprzęgło i duupa. przy około 23000obr ślizga się na 4 i 5 biegu :/ Wysprzęglik sprawny, wszystko złożone zgodnie ze sztuką.

Stary pozostał tylko dwumas. Możliwe by się ślizgał?? Gdziś o tym chyba czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No niestety to są efekty uboczne chipa :D u mnie jak miałem wirusa i załadowałem szafe do auta i ogólnie dużo ciężaru to sprzęgiełko się ślizgnęło. Po tym fakcie chipa wywaliłem, już więcej się nie ślizgnęło jednak wiedziałem że koniec się zbliża.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas jak najbardziej można poddać obróbce - zplanować.

Sprzęgło jest już u Radzikowskiego i jestem po wstępnych ustaleniach. Będzie na nowy zbudowany mocny docisk, a co do tarczy to jeszcze kwestia przemyslenia. Będzie organiczna, lub spiek na 6 listkach. Termin wykonania około 14 dni.

Koszt myśle, że nie wygórowany. Wychodzi taniej niż cena katalogowa seryjnego sprzegła.

Skoro sprzęgło będzie już ze sporym zapasem, może zawita GT2260V i wejde w zakres ponad 600Nm :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może podaj cenę tego sprzęgła....

aha ta turbina co podałeś ma sterowana elektronicznie czy to nie będzie problemem ???

no i nie wiem czy pod innym kątem nie będzie osadzona chodzi mi o część zimną ....???

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dwumas jak najbardziej można poddać obróbce - zplanować.

Sprzęgło jest już u Radzikowskiego i jestem po wstępnych ustaleniach. Będzie na nowy zbudowany mocny docisk, a co do tarczy to jeszcze kwestia przemyslenia. Będzie organiczna, lub spiek na 6 listkach. Termin wykonania około 14 dni.

Koszt myśle, że nie wygórowany. Wychodzi taniej niż cena katalogowa seryjnego sprzegła.

Skoro sprzęgło będzie już ze sporym zapasem, może zawita GT2260V i wejde w zakres ponad 600Nm :twisted:

Napęd może tego nie wytrzymać, najbardziej nie ufam skrzynce rozdzielczej, ale 600niutonów to już coś :D (jeszcze raz tyle co mam obecnie) :norty:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC napisał:

to może podaj cenę tego sprzęgła....

aha ta turbina co podałeś ma sterowana elektronicznie czy to nie będzie problemem ???

no i nie wiem czy pod innym kątem nie będzie osadzona chodzi mi o część zimną ....???

koszt mojego sprzęgła u Radzikowskiego to 1000zł brutto. Przy czym z moich starych gratów zostaje wykorzystana tylko tarcza, docisk dostaje z powrotem w nienaruszonym stanie (służy tylko za wzór)

GT2260V jest również w sterowaniu pneumatycznym, a kąt osadzenia nie robi dużego kłopotu. Dorobi się lub adoptuje nowy kawałek rury dolotowej.

 

hunter napisał:

Napęd może tego nie wytrzymać, najbardziej nie ufam skrzynce rozdzielczej, ale 600niutonów to już coś :D (jeszcze raz tyle co mam obecnie) :norty:

Wytrzyma. Przecież te auto nie jest do ciągłego upalania, tylko normalnej eksploatacji.

 

Zresztą zobaczymy jak nowe sprzęgło będzie się spisywać.

Powiem szczerze, że juz coraz intensywniej myśle o zmianie auta i będzie to raczej powrót do 4 pierścieni :) wiec sprzęgło może być juz niestety ostatnim modem/inwestycją w e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.