Skocz do zawartości

Łańcuszek rozrządu-jaka długość


lenin2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbrałem się dziś za wymiane przedniego uszczelniacza wału i przy okazji postanowiłem zweryfikować stan łańcuszka rozrrządu. I tak długość łańcuszka wynosi 44,6mm ,tak się zastanawiam czy nie jest on już wyciągnięty [przebieg auta to ponad 400tys ] może ktoś wie jaka powinna być długość nowego łańcuszka. Sprawdzałem ceny całego rozrządu [łańcuszek, dwa koła zębate i ślizg] na intercarsie i są dość powalające ,macie namiary na tańsze części?

pzdr

no tak, zapomniałem podać typ silnika -m30 b35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary łańcucha napędu rozrządu: E 458 / 94 E

Masa [kg]: 0,362

Wymagana ilość części: 1

Kod silnika: M 30

 

to są informacje z katalogu Foty. Więc wynika z nich że łańcuch jest długi na 458mm i szeroki 94mm lub gruby nie wiem tak mi sie wydaje.

 

Pozdro

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolego sklep z częściami. Jeśli łańcuch nie dzwoni to bym nawet tam nie zaglądał :)

 

a co do cen to podam Ci kilka jutro jak będę we firmie bo teraz to nie mam dostępu do programów. Chyba że wejdziesz na www.marka-ac.pl i skontaktujesz się ze mną telefonicznie.

 

Ogólnie jak byś się zdecydował na wymianę to polecam firmy FEBI lub RUVIELLE

 

chociaż bardziej nacisk bym położył na RUVIELLE ponieważ tak jak Febi jest pakowaczem a cenowo jest naprawdę lżej :)

 

Pozdro !!

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch ma mieć 458mm długości i 94 ogniwa, ja mierzyłem na różne sposoby, ale największa długość jaką uzyskałem to 454mm po porządnym naciągnięciu łańcucha i ani milimetra więcej,także chyba go zostawię, chociaż nie wiem czy jest dobry, jeżeli prawidłowa długość jest zupełnie inna :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jaki jest koszt rozrządu ( u mnie zaklekocze przy odpalaniu )

Skoro przy odpalaniu to jesteś pewien że to nie "klekoczą" popychacze? Bo klekot bardziej pasuje właśnie do nich...

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch ma mieć 458mm długości i 94 ogniwa, ja mierzyłem na różne sposoby, ale największa długość jaką uzyskałem to 454mm po porządnym naciągnięciu łańcucha i ani milimetra więcej,także chyba go zostawię, chociaż nie wiem czy jest dobry, jeżeli prawidłowa długość jest zupełnie inna :shock:

Spróbuj rozczepić łańcuch i wtedy go zmierzyć,bo podejrzewam,że mierzysz go złożonego w pół,a wtedy w życiu Ci wymiar nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety już nie, chciałem je wrzucić na forum, ale nie podołałem temu i foty poszły do kosza, [tu masz adres ich strony SWAG autoteile GmbH] nie kupisz tam części ,[przynajmniej mi się nie udało , i kupiłem je w sklepie] ale możesz trochę się dowiedzieć o firmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.