Skocz do zawartości

320ci szarpanie/przerywanie podczas przyspieszania


albizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

Od pewnego czasu mam problem z bunią, który to w ostatnim czasie nasilił się.

 

Mianowicie podczas przyspieszania z niskich obrotów (np. 40 km/h , 2 bieg i pedał do spodu albo 60 km/h , 4 biegi i do spodu, generalnie przyspieszanie gdy wskazówka jest poniżej 2.0 tys obrotów) autem jakby szarpało, jakby silnik przerywał, tzn ciągnie do góry ale czuć że nie równo pracuje.

 

Powyżej 2,5 tys to zjawisko nie występuje, auto przyspiesza sprawnie z każdego biegu.

Takie szarpanie odczuwa się podczas delikatnego przyspieszania jak np. w mieście na 5 biegu zwalniam, poniżej 2 tys i chce delikatnie przyspieszyć, wtedy autem szarpie do momentu przekroczenie 2 tys.

 

Występuje to tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym nawet przy 1 tys obrotów , 2 bieg i but, nie czuć szarpania.

 

Dzisiaj przy 20 km/h , 1 bieg, i but --> szarpanie, nierówna praca i silnik wszedł w tryb awaryjny. Wtedy podczas jazdy cały czas było czuć wyraźne szarpanie podczas nawet lekkiego dodatnia gazu, silnik nie równo pracował, ale na luzie wszystko ok było.

 

Po ponownym zapaleniu, kontrolna zgasła, auto zaczeło normalnie pracować ale zjawisko drgań przy przyspieszaniu do 2 tys nadal występuje.

 

Czy koledzy macie jakieś pomysły co to może być ? Na kompa napewno pojade w przyszłym tygodniu.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A wiesz w jaki sposób można sprawdzić cewki ?

Najlatwiej sprawdzisz metoda prob i bledow. Masz jedna pewna, dobra cewke i zamieniasz po kolei. Ja bylem na GT1 i wyskoczyly mi 2 bledy gubi zaplon na 3 cylindrach oraz tech czujnik walka. Po wymianie czujnika to samo, wiec jesli gubi zaplon a swiece sa przykladowo nowe albo jestes pewien ze na 100% dobre to zostaja cewki bo juz niczego innego tam nie ma....Niby jeszcze sie mowi ze pomiarem rezystancji na uwzojeniach jednak ja probujac ten sposob zawsze mialem taka sama rezystancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.