Skocz do zawartości

BMW e30 hamulce


koziol83

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem mam bmw e30 1.8 ostatnio wymieniłem hamulce z tyłu czyli bębny zaciski i cylinderki cale i hamulec bierze bardzo wysoko ale nie chce tak za bardzo mocno hamować co to może być ?? Edytowane przez mattiss
ortografia w tytule tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a u mnie tez jest cos nie tak z hamulcami...mianowicie wszystko bylo ok tyle ze od jakiegos miesiaca raz jechalem i stracilem hamulce zatrzymalem sie jakos sprawdzilem czy mam płyn hamulcowy i okazało sie ze w zbiorniczku nic nie bylo zajechalem na stacje benzynową kupiłem plyn zalalem ponaniskalem pedalem hamulca az zrobił sie twardy i dolalem plynu... ale to sie powtarzalo jezdzac w miescie i czeste naciskanie pedalu hamulca powodowalo wyciekanie plynu tylko ze nie wiem ktorędy on ucieka... dodam jeszcze ze samocgod stoi juz jakis czas bo i stracilem sprzegło..wyglada to nastepująco wsiadam do samochodu naciskam pedał sprzegła i wchodzi bez problemu w podłoge jakby go wogole nie bylo... czytalem cos ostatnio ze moze to byc przes to ze jest malo plynu hamulcowego???????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: co ma płyn hamulcowy do sprzęgła??? nie mam pojeca :duh: :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi areczek

płyn hamulcowy ma bardzo dużo wspólnego ze sprzęgłem :)

masz sprzęgło hydrauliczne tzn. że wciskając pedał sprzęgła pompujesz płyn hamulcowy do cylinderka który wypycha tarczę sprzęgła. Zbiorniczek do płynu hamulcowego zaopatruje układ hamulcowy i układ sprzęgła. Podłóż pod samochód kartony to się przekonasz którędy Ci ucieka płyn, możesz popatrzeć od spodu samochodu po bębnach - często cylinderki tylnych kół przepuszczają - też tak miałem. Kupujesz zestaw naprawczy i po kilku godzinkach masz problem z głowy.

pozdrawim

 

do gł wątku.

może po prostu nie dotarłeś jeszcze okładzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.