Skocz do zawartości

Pisk paska wielorowkowego podczas odpalania i gaszenia


mateusz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc z opisanym w tytule problemem. Podczas odpalania i gaszenia samochodu słychać pisk paska wielorowkowego, który został niedawno wymieniony.

Czy to możliwe ze jest od zły, lub czy może napinacze trzeba jakoś ustawić?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jeśli był właściwy to pozostaje zły montaż.Kiedyś spotkałem się z tym gdy miałem jeszcze E36 2.0i pasek piszczał niedługo po wyjeździe z warsztatu.Pomógł ponowny właściwy montaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam.mam podobny problem czyli przy zapalaniu i gaszeniu slychac pisk paska wielorowkowego.wymienilem kolo pasowe (tak stwierdzil mechanik) i dalej to samo.pozniej wmienilem napinacz i nadal lipa.wymienilem pasek i byl spokój na tydzien.rolki wygladają ze sa ok.moze ktorys z Kolegow mial podobny problem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, kiedyś podobny problem miałem w e 39 podczas gaszenia silnika pasek piszczał i okazało się żę blokowała się pompa od wspomagania.

silnik po wyłączeniu ma odruch zwrotny w lewą stronę natomiast pompa wspomagania nie puściła ani milimetra coś ją blokowało i dlatego pasek pisnął zwłaszcza przy nagrzanym silniku ,spróbuj poluzować pasek i pokręć pompą w prawa lewo czy się nie blokuje ja dałem do regeneracji i problem zniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Zanim Admin zamknie ten temat prosze niech zwroci uwage ze nie rozpoczynam nowego.Borykam sie z problemem krotkiego pisku paska przy zapalaniu i gaszeniu.Dzwiek jest glosniejszy na cieplym silniku i naprawde coraz bardziej mnie wkur.ia.Wymienilem kolo pasowe i pasek - nadal piszczy , napinacz wraz z rolką - nadal to samo.Dodam ze po sciagnieciu paska od alternatora i wspomagania (tego dluzszego) to wtedy nie slychac pisku paska ,wiec wykluczam ten od klimatyzacji.Myslalem jeszcze o rolce na alternatorze , ale jak sie okazalo jest ona bez sprzegla wiec raczej mechanik zrezygnowal z wymiany na inną.Inny mechanik zalozyl mi nawet ciutke krotszy pasek i nadal to samo .Tylko blagam nie polecajcie tych smiesznych preparatow w sprayu do paskow bo one tez nie dzialają .

Czy moze zwrocic uwage tak jak kolega z postu ponizej zaugerowal na pompe wspomagania??Czy moze macie Koledzy jakies inne pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bo znam E60 w której dwa paski wydawały piski(montowane w alternatywnych warsztatach) a trzecie zamontowany w ASO już nie.

Oczywiście nie twierdzę że tak jest u Ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam dziwne wrażenie/odczucie po obejrzeniu materiału, że to nie pasek ale nie potrafię określić co :mad2: Nawet czas występowania tego dźwięku i przy jakich wibracjach( przy dużym ruchu silnika) wskazuje na coś innego- moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek wedlug mnie to wina ROZRUSZNIKA--tak jakby BENDIKS sie za mocno wysuwal w kierunku kola zamachowego i nie cofal ( poprostu blokuje sie elektro magnes) sie zas calkiem po uruchomieniu auta i dlatego wystepuje tez ten dzwiek przy gaszeniu auta...

Takie to moje przemyslenie i kiedys mialem taka przypadlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzylbym w Twoją teorie , ale po sciagnieciu paska pisku nie ma.Moj mechanik podsłyszał gdzies ze nalezy zalozyc rolke na alternator tą ze sprzegielkiem .U mnie wystepuje tak bez sprzegielka wiec nie wiem czy to cos da ,ale zamowil juz obie , wiec porowna czy da sie zalozyc bez przerobek.Zastanawiam sie czy zamowic pasek w serwisie czy w bmwstore( http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7786075-pasek-wieloklinowy/vLC31941 ) choc podejrzewam ze to jedna i ta sama bajka.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.