Skocz do zawartości

2.0d na 3.0d czy zmiana jest mozliwa?


jaca 111184

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam takie pytanko czy mozna zamontowac silnik 3.0d do bmw e46 jesli oryginalnie byl wmontowany 2.0d? tamten stary silnik poprostu musze i tak wymontowac i zmienic bo najprawdopodobniej ukrecil sie wal. Jesli ktos juz probowal takie cos zrobic to bardzo bym prosil o porade/ Dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zapytam jakie sa objawy ukreconego walu. Slyszlem ze da sie z tym jezdzic wiec to nie jest tak ze stoimy i pa. Mam nadzieje ze przygody typu wal i pompa mnie nie dosiegna. Co za model te m47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zapytam jakie sa objawy ukreconego walu. Slyszlem ze da sie z tym jezdzic wiec to nie jest tak ze stoimy i pa. Mam nadzieje ze przygody typu wal i pompa mnie nie dosiegna. Co za model te m47.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=80259&p=570265#p570265

 

Dodam że silnik był robiony dwa razy, po pierwszej naprawie myślałem że była to wina panewki że się obróciła ale podobnie jak wcześniej było słychać to stukanie więc wymieniłem dwumas i sprzęgło ale to za dużo nie pomogło. Mechanik porozbierał jeszcze raz i znalazł pęknięty wał korbowy na panewce prze kole dwumasowym (pęknięcie jest widoczne przy mocnym wygięciu wału). Ten samochód to skarbonka, aktualnie mam problem z szarpnięciem przy gaszeniu (jak 90% użytkowników m47).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przy gaszeniu, przyspieszaniu, wolnych obrotach do tego nie czuje jakos tych koni wiec skarbonka. I moza sie zniechecic do marki. Tyle dobrze ze obecnie moge wrzucic w czesci, bo jak by nie to upchac jakiemus dresowi niech galerianki podrywa na bude bo na silnik to raczej sie nie da :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuje że nie sprzedałem po pierwszym remoncie bo teraz trochę szkoda. Dużo zainwestowałem w ten samochód (termostaty, poduszki, alternator, akumulator, zawieszenie, hamulce, itp.). W następnym tygodniu jestem umówiony na wymianę koła pasowego jak to nie pomoże to stwierdzę że ten typ tak ma i nie będę zwracał na to uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.