Skocz do zawartości

E36 Compact 316i bez ESP jakie odpowiednie zimówki?


jarekj82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem kupna NOWYCH opon zimowych do mojego Compacta. I tu zaczyna się problem. Opony pójdą na 15calowe felgi stalowe. Jaka jest odpowiednia szerokość opon zimowych do tego modelu z tym silnikiem, czy macie doświadczenia dotyczące marek opon. Wiadomą rzeczą jest, to iż tył Compacta jest lekki, więc jest dylemat jaka marka i szerokość. Myślę o rozmiarze 195/65/R15 Dębica Frigo 2 lub Uniroyal MS Plus 66 (ten sam rozmiar). Co sądzicie z własnych doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jeżdżę na zimówkach 205/60 R15 w zeszłym sezonie zimowym miałem Continentale. I powiem że są to chyba najlepsze opony na zimę. Na obecny sezon z braku funduszy:P kupiłem opony firmy Sava Eskimo 3 (podobno na licencji Goodyear'a) Natomiast na letnich jeżdżę 215/45 R17;) Mam nadzieję że choć trochę pomogłem;) Pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja jeżdżę na zimówkach 205/60 R15 w zeszłym sezonie zimowym miałem Continentale. I powiem że są to chyba najlepsze opony na zimę. Na obecny sezon z braku funduszy:P kupiłem opony firmy Sava Eskimo 3 (podobno na licencji Goodyear'a) Natomiast na letnich jeżdżę 215/45 R17;) Mam nadzieję że choć trochę pomogłem;) Pozdro;)

.sadze ,ze 205 to troche za szerokie jak na zimowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info...kupuję stalówki i zakładam na zimę również 15-tki 195/65/15 doszedłem do wniosku, że 205 jak na zimę są za szerokie,a druga sprawa ciężko takie dostać, a jeśli już są to koszt ich spory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Krzyzak - na zimę im węższe tym lepsze! Widziałeś kiedyś oponę w rajdówce zimową?? Wchodzi na felgę 4.5cala...

Do compacta 316i tylko 185/65/15, najlepiej continental TS830, goodyear ultra grip 7+, lub pirelli snowcontrol, czy dunlop 3d - jak chcesz mieć top.

 

_____________________________________

Przeniosłem do działu Felgi i opony. Proszę o umieszczanie tematów w odpowiednich działach, a widzę, że od dawna jesteś zalogowany na forum, więc regulamin powinieneś znać.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Rozważam dołączenie tego tematu do połączonego tematu o zimówkach, bo jest to nic innego jak zapytanie jakie opony założyć.

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bralem bardziej na logike:D Czym wieksza powierzchnia nacisniesz na snieg tym mniej sie zapadnie:D Po co facek ktory mieszka w Laponi zaklada "rakiety" na stopy jak idzie na spacer? Zeby sie nie zapadal:D Wiec myslalem ze tak jest z oponami: i dalej tak uwazam. A szczeze to nie przygladalem sie na jakich gumach jezdza rajdowki, bo jakos do tej pory mnie to nie interesowalo zbytnio:D A zaczac by trza bylo ze na pewno nie na gumach za 100zl XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie powielać mity o tym, że na zimę lepsze węższe bo-coś-tam. Na kopnym śniegu rzeczywiście mogą być ODROBINĘ lepsze bo nacisk jednostkowy na nawierzchnię będzie nieco większy. Ale z kolei szersza opona będzie miała dużo większą ilość i długość krawędzi atakujących w bieżniku więc na śniegu mniej się zapadnie, a większą ilością krawędzi będzie się z tego śniegu wygrzebywać.

 

A ponadto - ile tak naprawdę będzie głębokiego, kopnego śniegu? Czy nie więcej będzie lepiej lub gorzej odśnieżonych dróg? Przecież jak już zima trwa to często jeździmy po suchym lub lekko wilgotnym asfalcie, a wtedy na węższych będzie gorzej niż na szerokich (oczywiście w granicach rozsądnych porównań, np pomiędzy 185, a 205-225).

 

No i najważniejsza zasada - NIGDY nie zakłada się węższych opon, niż przewidziane przez producenta dla danego modelu samochodu!

 

Szerokości życzę

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.