Skocz do zawartości

320d Wymiana koła pasowego.


wyho

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, popiskiwanie przy gaszeniu to jak u kipplinga 'zupełnie inna historia' , przy 250tkm zmień jak najbardziej tłumik drgań i oba paski, już czas najwyższy by zrobic to prewencyjnie ale popiskiwania przy gaszeniu to nie uleczy niestety, najlepiej naucz się z tym życ bo usunięcie problemu to bardziej złożona kwestia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do samego kola, wymienialem w weekend i trafil mi sie Kager. Chcialem corteco za 380 w hurcie, ale nie mieli. Za to kager byl za 580. Co sie okazalo to ze Kager mial logo bmw i numer seryjny BMW wybity na kole i wytarty jakims papierem sciernym. W ASO chcieli 1020 zl. Czy prawdopodobne jest ze Kager pakuje kola dla ASO i sam robi na rynek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej ciężko znaleźć ... :lol: w tamtym roku kosztowały ok 1300zł jak dobrze pamiętam ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Podłącze sie do tematu z zapytaniem o wymiane kola pasowego w automacie.

Czytalem caly temat i w jednym wypadku wystepuje automat niestety niemam klucza pneumatycznego a warsztaty w D zedzom z karzdego majątek .

Auto sholowalem na parking i tam zostanie przeprowadzona reperatura niestety obawiam sie o skrzynie jesli bede probowac na D plus hamulec.....wiec moje pytanie do tych ktorzy maja pojecie gdzie w automacie moge przyblokowac kolo zamachowe bądz in a rada na demąntarz koła.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podłączam się do tematu zgodnie z regulaminem :)

 

Posatnownione corteco zawita w bmw :norty: w przyszłym tygodniu i tutaj mam pytanie tylko prosze się nie śmiać bo po kupnie koła pasowego mogę kupić albo 2 poduszki skrzyni biegów lema 50zł obydwie albo 8x uszczelek kolektora victor reinz+egr też około 50zł pytanie generalne mam takie tylko

 

co da zmiana poduszek ''Skrzyni biegów''?? czy po zmianie da się odczuć coś na plus?? poczytałem o tym ale o poduszkach skrzyni mało co większość o poduchach silnika

 

Prosiłbym o odpowiedz bo jeżeli mało wniosą poduszki skrzyni to wymienie je potem razem z poduchami silnika za jakieś 2mc a skoro mają coś poprawić to zlęcę wymianę koła pasowe+poduchy skrzyni

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy koło pasowe może mieć wpływ na wibracje przenoszące sie na budę przy prędkości ponad 160km/h, u mnie zaczyna właśnie przy tej prędkości wibrować jak pralka przy wirowaniu, zaznaczę, że nie robią to opony ani felgi bo sprawdzałem to na trzech kompletach i podpora wału też wymieniona???

 

Drazki kierownicze, laczniki stabilizatorow albo wahacze. Podnies kolo, pomachaj nim i jak ma luzy to masz odpowiedz.

Poduszki zmien juz wszystkie jak zmieniasz. Tak da sie odczuc roznice. Jak polozysz jedne obok drugich, to zrozumiesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podłączam się do tematu zgodnie z regulaminem :)

 

Posatnownione corteco zawita w bmw :norty: w przyszłym tygodniu i tutaj mam pytanie tylko prosze się nie śmiać bo po kupnie koła pasowego mogę kupić albo 2 poduszki skrzyni biegów lema 50zł obydwie albo 8x uszczelek kolektora victor reinz+egr też około 50zł pytanie generalne mam takie tylko

 

co da zmiana poduszek ''Skrzyni biegów''?? czy po zmianie da się odczuć coś na plus?? poczytałem o tym ale o poduszkach skrzyni mało co większość o poduchach silnika

 

Prosiłbym o odpowiedz bo jeżeli mało wniosą poduszki skrzyni to wymienie je potem razem z poduchami silnika za jakieś 2mc a skoro mają coś poprawić to zlęcę wymianę koła pasowe+poduchy skrzyni

 

Pozdrawiam

Wymień poduszki pod skrzynią (tu chyba nie da się nic zepsuć przy okazji), bo jak będziesz zrzucał kolektor to jeszcze wpadnie Ci uszczelka do silnika i będzie kolejny dylemat :norty:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już jestem po wymianie koła pasowego. Oczywiście wypadło na Corteco. Koszta 565 polskicj złotych. Obawiałem się że beda kłopoty z odkręceniem. Jednak myliłem się. Pokretło, udarowa nasadka, połmetrowa rureczka, 5 bieg, hamulec w podłoge i poszło:)

Moje koło wydawało już niepokojące stuki na wolnych obrotach. Po wymianie ustały.

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jakie były jeszcze objawy twojego koła?? coś prócz ustania ''dzwięków'' się poprawiło??

 

nie bałęś się odkręcać 5 bieg i hamulec :norty: krążą mity,że może się na wale mikro pękniecie zrobić a po 10tys kaput

 

Stachu auto chodziło jak betoniarka:))))

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie lepiej odżałować parę groszy na blokadę i mieć spokojny sen? :roll: mnie czeka właśnie wymiana i na tę okoliczność zrobiłem sobie blokadę, jakby ktoś był zainteresowany to zrobiłem 5 więcej :wink: ulepszona cieplnie, więc nie ma opcji, że się wyrobi, dodatkowo do każdej blokady dwie tuleje redukcyjne (oryginał ma inną średnicę wewnętrzną od corteco), dzięki temu sztywno siedzi w obu przypadkach :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej odżałować parę groszy na blokadę i mieć spokojny sen? :roll: mnie czeka właśnie wymiana i na tę okoliczność zrobiłem sobie blokadę, jakby ktoś był zainteresowany to zrobiłem 5 więcej :wink: ulepszona cieplnie, więc nie ma opcji, że się wyrobi, dodatkowo do każdej blokady dwie tuleje redukcyjne (oryginał ma inną średnicę wewnętrzną od corteco), dzięki temu sztywno siedzi w obu przypadkach :8)

 

 

na allegro chodzą po 170zł te klucze plus wysyłka i mamy 200zł a za 200zł to mogę dołożyć do nich 80 i kupić pompę wody nówkę SKF tak,ze na jeden raz mi klucza nie trzeba za 200zł

 

 

Nie wiem czemu ale ciesze się jak nie wiem co z wymiany koła pasowego :norty: to jest tak jak coś świszczy piszczy rzegota to człowieka wk.. ale jak się wymieni i rzegoty ustaną to aż inaczej się na auto patrzy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.