Skocz do zawartości

E38 740iL 98 Kilka pytań


ginspirations

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jak widać jestem tu nowym użytkownikiem dlatego z pewnością będę miał do kolegów kilka pytań. Od 2dni jestem w posiadaniu E38 740i z 98'.

 

Proszę o poradę jak uruchomić telefon? (ciekawe czy w ogóle działa)Włożyłem kartę (całą) i wyrzuca komunikat BAD HENDSET.

Nie działa też sterowanie z kierownicy. Tj nie wiem jak ze sterowaniem od głośnomówiącego, ale tempomat nie reaguje. No i nie ma klaksonu... Poza tym wszystkie bajery i wodotryski działają poprawnie. Podpowiedzcie prostemu człowiekowi czy jest możliwość samodzielnego zdiagnozowania problemu i ewentualnego podjęcia się naprawy. Jeśli nie to gdzie uderzyć z problemem, aby dobrze zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o telefon to musisz pokombinowć z różnymi kartami różnych operatorów. Ja nie mam telefonu ale u mojego kolegi próbowaliśmy kilka kart i dopiero simplus zadziałał.

 

Jeśli chodzi o brak klaksonu i sterowania z kierownicy to na 99% pada ci taśma w kierownicy, to taki płaski przewód który się zwija i rozwija jak kręcisz kierownicą. Niestety po pary latach lubi się posypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telefon to obawiam się że to nie będzie takie proste... Prawdę mówiąc już tracę nadzieję. Próbowałem dwóch kart Play, Orange (abonament) i Ery (TakTak)... pozostaje już chyba tylko PLUS? ... Wciąż to samo. Na wyświetlaczu telefonu napis BAD HANDSET. Na wyświetlaczu komputera prosi o podanie kodu PIN, ale ni jak nie mogę *może nie umiem, tego zrobić. Jednej z kart Play (całkowicie nowiutka) nawet nie chciało czytać. Niby jak w ustawienia telefonu wchodzę to podaje prawidłowy adres w którym obecnie przebywam, a nawet długość i szerokość geograficzną, ale tak czy inaczej dalej nie działa. W czym przyczyna? Jak z tym walczyć?

 

Poprzedni właściciel twierdzi że nigdy nie używał i nawet nie wie jak... Być może mówił prawdę (facet 54lata), ale jakoś nie chcę mi się wierzyć że posiadając telefon na wyposażeniu auta z niego nie korzystamy. Szczególnie że nawigację używał. No cóż był to i tak jedyny tak dobrze utrzymany egzemplarz, więc kwestia telefonu i niedziałającego sterowania z kierownicy nie była najważniejsza. Obejrzałem bardzo dużo egzemplarzy i ten jako jedyny miał całkowicie oryginalny lakier (każdy element mierzyłem), nie był bity, stan techniczny bez zastrzeżeń, a blachy idealne. Najmniejszych nawet przebarwień. Poza tym drugi właściciel i od 2003', oraz pełna dokumentacja książka, ASO (facet znany w BMW Warszawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz popróbować z kartami wszystkich operatorów i tylko plus pdziałał więc tobie też polecam sprawdzić wszystkich. Masz telefon na kablu czy bezprzewodowy (nie wiem jakie były w 98r), jeśli jest bezprzewodowy to może baza nie widzi słuchawki i trzeba ją sparować Poszukaj, na forum jest dużo takich postów o problemie z telefonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon na przewodzie... Sprawdzę jeszcze z tym PLUSEM, jak nie to będę szukał nowej słuchawki. Komunikat na wyświetlaczu słuchawki jak dla mnie jest jednoznaczny. Przypomnę BAD HANDSET.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety sprawdziłem z kartą SIMPLUS i dalej to samo. Na allegro.pl widziałem że jest bardzo dużo takich słuchawek. Tylko zastanawiam się czy aby na pewno problemu szukać w słuchawce? Zakładam że centralka dobrze działa skoro pokazuje mi położenie auta, ale przecież przyczyną może być czytnik kart? ...

 

Podpowiedzcie coś proszę. Aha... i jeszcze jedno, które modele będą pasowały, gdybym zdecydował się na kupno słuchawki na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że słuchawka albo jest popsuta, albo nie od tego modelu. Bo co do centralki to raczej w porządku. Z racji że jak włożę kartę to w ustawieniach pokazuje mi obecne położenie geograficzne, oraz adres pod którym aktualnie się znajduję. Jeśli chodzi o 112.... Niestety. Telefon nie reaguje na żadne przyciski. Można go jedynie włączyć i wyłączyć, a po włożeniu karty SIM, na wyświetlaczu komputera prosi o podanie kodu PIN. Z tym że nie mam jak go podać, bo tak jak wspomniałem słuchawka nie reaguje. Tylko ten "BAD HENDSET". Podpowiedz proszę jaką powinienem kupić słuchawkę do mojego auta...

 

Przypomnę BMW E38 740iA M62 4.4 98' ściągany z Niemiec w 2003. Jeśli trzeba to mam od niego wszystkie książeczki, instrukcje, karty serwisowe etc, także mogę podać dokładniejsze dane.

Edytowane przez ginspirations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku widziałem tylko po lewej CD do nawigacji (działa prawidłowo), a po prawej akumulator. Nic więcej nie widzę.... (zmieniarki nie mam) Chyba że może powinienem zdjąć obudowy, boczki etc, ale zakładam że powinienem ją widzieć na pierwszy rzut oka? ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie raczej nie ma... Zresztą powyżej nawigacji nie może być bo czytnik jest na tyle wysoko że nic tam się nie zmieści. Natomiast dziwna sprawa. Przedmuchałem czytnik karty sim, posypał się kurz, włożyłem sim z powrotem i o dziwo działa. Tj da się rozmawiać ale tylko przez głośnomówiący. Z tym że sterowanie z kierownicy nie działa. No i słuchawka bez zmian - "BAD HENDSET". Jeszcze jedno pytanie. Jak kasować smsy? Jak otwieram wiadomość to u dołu jest opcja Delete, klikam ją i nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ostatnio również kupiłem e38 ale niestety niebyło słuchawki bo ktoś ukradł :( mam książeczkę od telefonu i jest to motorola V.3690 tylko że jak szukałem czegoś takiego żeby kupić to niema:( może podpowiecie jaki telefon można podłączyć żeby pasowało wejście i wszystko działało jak trzeba??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.