Skocz do zawartości

E65 KLAPA BAGAŻNIKA OTWIERANA AUTOMATYCZNIE - PYTANIE


piotrbbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie, przy otwieraniu i zamykaniu klapy bagaznika, mechanizm wydaje różne dziwne dzwięki,

wydaje mi się , że chyba brakuje mu płynu hydraulicznego. Czy ktoś może wie, w którym miejscu w aucie mozna sprawdzić oraz ewentualnie

uzupełnić plyn, oraz jaki to powinien być płyn.

 

z góry dzięki

 

Piotrek

 

:?:

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie, przy otwieraniu i zamykaniu klapy bagaznika, mechanizm wydaje różne dziwne dzwięki,

wydaje mi się , że chyba brakuje mu płynu hydraulicznego. Czy ktoś może wie, w którym miejscu w aucie mozna sprawdzić oraz ewentualnie

uzupełnić plyn, oraz jaki to powinien być płyn.

 

z góry dzięki

 

Piotrek

 

:?:

DODATKOWO, NIE MA SIŁY SAMA SIĘ PODNIEŚĆ, TRZEBA POMÓC RĘKĄ, JAK SIĘ JUŻ OTWORZY TO JESZCZE BZYCZY, WYDAJĄC W DALSZYM CIĄGU DZIWNE DZWIĘKI.

OSTATNIO ZNALAZLEM MODUŁ HAMULCA RĘCZNEGO, W PIERWSZEJ CHWILI MYŚLAŁEM, ŻE TO JUŻ MECHANIZM OTWIERANIA KLAPY :(

 

PROSZĘ O INFO, JEŚLI KTOŚ WIE JAK TO USTROJSTWO DZIAŁA

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sie dolewa, ale wiem że są do kupienia zestawy naprawcze (wymienia się płyn hydrauliczny i coś tam jeszcze, właśnie jak klapa przestaje sie otwierać jak powinna). W ASO wyjaśnią pewnie co i jak (telefonicznie czy w 4 oczy).

 

Ja mam 2gą E65 na przestrzeni niemalże 3 lat i jeszcze tego nie potrzebowałem, a eksploatuje mechanizm dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noszę się z zamiarem rozebrania prawego boczku w bagażniku, wydaje mi się, że z tamtąd dochodzą głośniejsze jęki.

Moja e65 jest z 2004 roku, teoretycznie nie powinien się jeszcze kończyć ten mechanizm, a jednak.

 

Przy okazji, czy może robiłeś kiedyś upgrade oprogramowania w i-drive?

 

Jesli tak, to może poradziłbyś mi jak to zrobić.

 

Na razie ściągnąłem wersję v32, nagrałem ją na dvd przy prędkości x1, włożyłem do czytnika, na ekranie pokazała się informacja o aktualizacji,

pokazane było że coś zaczytuje, trwało to ok 10 minut, po wszystkim włożyłem płytę navi, i wszystko było tak samo jak poprzednio.

 

pozdrawiam Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płyty aktualizujesz tylko i wyłącznie firmware czytnika z tego co mnie sie wydaje.

 

Aktualizacja oprogramowania iDrive to raczej reflash i operacja bardzo ryzykowna. Przez to, że w E65 mamy sieć światłowodową MOST, jeśli podczas flashowania jakiegoś sterownika w sieci będzie problem (co się bardzo często zdarza), wówczas sterownik jest do wyrzucenia a Ciebie czeka wydatek rzędu paru tys za 1 sztuke sterownika.

 

Tak mnie mówiono w serwisach nieoficjalnie. Oficjalnie - że nie zalecają aktualizacji, więc nie będę brać odpowiedzialności, jeśli ja koniecznie chce go sobie zrobić. Jedyne wyjście to reflash w DE i ja sobie tam go zrobie przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem w serwisie BMW zestaw naprawczy do pompki automatycznego otwierania bagażnika. Aby dostać się do tej pompy, musiałem

rozebrać boczek bagażnika z prawej strony, pompa jest przykręcona na dwóch śróbach, wyszystko poszło nawet sprawnie. Sama wymiana płynu, już nie bardzo

W zestawie naprawczyn była może setka tego różowego płynu ( może ktoś wie co to takiego? ) , oraz nowa uszczelka. Po wylaniu starego, i zalaniu nowego, przy wkładaniu tego baniaczka, wylało mi się trochę , informuję, że nie jest łatwo włożyć ten pojemnik, bez rozlania płynu . ponownie wszystko złożłem, na początku klapa otwierała się nieco żwawiej, nie trzeba było jej pomagać po odblokowaniu zamka, ale po paru godzinach znowu jest to samo, nie ma ona za bardzo siły sama wystartować z zamka. Powodem może być to, że staciłem trochę płynu przy zakładaniu baniaczka.

 

Może ktoś wie, jaki to jest płyn, kolor różowawy, hydrauliczny, konsystencja zbliżona do wody. Przydało by mi się dokupić sam płyn, aby jeszcze uzupełnić.

 

pozdrawiam Piotr

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zasięgnąłem języka tu i tam. Olej w mechaniźmie klapy bagażnika to Mobil Aero HF (http://www.exxonmobil.com/USA-English/Aviation/PDS/GLXXENAVIEMMobil_Aero_HF.asp)

 

Jest to specjalny olej stosowany np. w śmigłowcach wojskowych (specyfikacja MIL-H-5606A).

 

Stosowanie innego oleju może uszkodzić mechanizm który będzie droższy niż olej. BMW sprzedaje go w porcjach po 200 ml w cenie ponad 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hEJ,

 

Dziękuję za info, jestem ciekawy dlaczego zastosowali ten olej, chyba droższy to tylko z promu kosmicznego mógłby być :)

 

Bmw nie sprzedaje tego oleju, tylko w zestawie z kompletem naprawczym do w/w pompy. Chyba,że czegoś nie wiem.

 

Jeśli wiesz, gdzie można go kupić, w tej cenie, to prosze o info.

 

 

pozdrawiam Piotr

 

:idea:

BMW RULEZ !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiesz, gdzie można go kupić, w tej cenie, to prosze o info.

 

Tu chyba coś znalazłem http://cgi.ebay.de/Hydraulikoel-Kofferraum-Heckklappe-BMW-E38-E39-E61-E65_W0QQitemZ260496060304QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item3ca6c66f90

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
po prawej stronie w bagazniku masz pope hydrauliczna i tam jest taki zbiorniczek z podzialka,do niego mozna dolac ten czerwony plyn jesli jest go za malo,a zeby to zrobic trzeba rozebrac tapicerke z prawej strony bagaznika i oslone zamka tylnej klapy...proponuje dolac prosto plyn do zbiorniczka po uprzednim zdemontowaniu jego mocnym szarpnieciem....jesli plynu jest ok to zdemontuj lewa strone w bagazniku tak zeby dostac sie do silownika hydraulicznego odczep go z jednej strony tylko od sprezyny klapy (jest na takiej zawleczce na wysokosci zlaczenia sprezyny z klapa) pare razy wlacz i wylacz zamykanie klapy,recznie cofnij silownik do kona i ponownie wlacz zamykanie klapy potem zaloz wszystko tak jak bylo i powinno grac...pozdrawiam daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...

U mnie klapa po otwarciu opadała a nie powinna dodatkowo po przymknieciu jej do dowolnego kąta powinna stac w miejscu i tak teraz jest

Powodem były sprężyny (siłowniki)

Najlepieej je zmienic na nowe poprawione poliftowe (srebrne sprezyny)

 

Więcej na

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=76&t=257973

 

Jeśli ktoś potrzebuje olej do pompy i nie chce za to płacić prawie 300zł w servisie to zamiennikiem nieosiągalnego nigdzie indziej oryginalnego czerwonego oleju

 

MOBIL AERO HF

NATO H-515

MIL-H-5606 (ostatnia rewizja)

DEF Stan.91-48/1

OM 15

 

jest również czerwony o praktycznie tych samych parametrach wg tabel olej

 

AEROSHELL FLUID 41

NATO-Code: H-515

MIL-PRF-5606H

DEF-STAN 91-48 Issue 2 Superclean

DCSEA 415/A; AMG-10

 

Sprzedają go na ebay-u de / us w butelkach po 150ml za +/- 8 euro specjalnie do klapy E38,E39,E60,E61,E65,E66 , ja kupiłem ostatnio na OLX za 15zł 150ml

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Odświeżę trochę temat jeśli można. Przejrzałem u siebie wszystko i znalazłem wyciek z siłownika, tj. przy jednym z krućców. Czy orientujecie się czy i gdzie naprawiają/regenerują te siłowniki? najlepiej Łódź i okoloice ale jeśli trzeba by wysłać to też nie będzie problemu.

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś wie jak wymienić siłowniki -sprężyny klapy bagażnika /nie otwierana klapa hydraulicznie/ w BMW E65 może jakieś zdjęcia ,opis albo filmik -będę wdzięczny

Może też ktoś wie gdzie i za ile kupić te siłowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.