Skocz do zawartości

blokowanie kierownicy podczas jazdy e34 520i 12v


whitebmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam poważny problem ze swoją becią! Mianowicie kiedy pada deszcz i auto złapie nieco wilgoci, w trakcie jazdy na zakrętach kierownica potrafi sie na ułamek sekundy zablokować. Ostatnio problem się nasila i przestaje mnie to juz bawić! Dzisiaj na zakręcie mało nie wleciałem w barierki bo kierownica zablokowała się nie na ułamek sekundy lecz na znacznie dłużej.Odniosłem takie wrażenie jakby wspomaganie przestało działać i czułem takie pulsowanie kierownicy jak by chciała sie odkręcić. Przeraża mnie perspektywa zblokowanej kierownicy np. podczas jazdy po serpentynach w górach, a czesto takimi drogami się poruszam. Dodatkowo podczas krecenia kierownicą na jałowym biegu spadają obroty. Bardzo proszę o wszelkie rady i możliwe diagnozy tego problemu bo sprawa jest conajmniej groźna. Przepraszam jeśli ten temat był już poruszany i gdzieś na tym forum znajduje się już odpowiedź ale fizycznie nie mam czasu całego go przeglądnąć. Z góry dziękuje i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z elektryką w e 34 to nie ma nic wspólnego.Raczej pasek dostaje poślizgu albo przekładnia do wymiany.Jak u siebie za mocno zkręciłem przekładnie(kasowanie luzu)to prawie gasł na jałowym przy skręcaniu.Z tego co piszesz pompa stawia duży opór więc ciśnienie ma tylko coś z przekładnią nie tak(a wilgoć wzmaga poślizg paska).Innego związku z wilgocią i deszczem nie widze.Ja bym spróbował zrobić maleńki luz na przekładni.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholerny swiat, mam to samo, kiera sie blokuje jak zalpie wilgoc lub pada deszcz, paski wymieniane, zawiecha sprawna, moze olej w juz by trzeba wymienic...

 

wprawdzie ostanio kasowalem luz na przekladni, moze za bardzo skrecilem... dziwne to, daj znac jak dojdziecz co to kolego whitebmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.