Skocz do zawartości

Wniosek o sprawdzenie kwalifikacji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja w ciągu minionego roku zrobiłem łącznie 110 tys, nie traktuję tego jako usprawiedliwienie ale chodzi mi o to że jak ktoś sporo jeździ ma dużo większe szanse na złapanie punktów. Jednak pochwalę się, że od marca dostałem tylko 2 punkty za pasy. A po zdaniu od nowa prawa jazdy myślę, że jeszcze bardziej będę szanował przepisy.

A z tym pechem to też coś jest bo raz "udało" mi się dostać 3 mandaty w ciągu 2 dni, na szczęście jeden z nich był w Niemczech także punktów nie było.

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wniosek to nic innego jak skierowanie na egzamin teoretyczny i praktyczny (z kategorii B).

 

W przypadku kolegi z kategorii A rowniez, poniewaz przekraczajac dopuszczalną ilosc punktow traci sie wszystkie kategorie prawa jazdy.

 

Czy jesteś pewien, że to tak działa ?

Z tego co mi mówił ten policjant na kursie - wszystkie kategorie tracisz dopiero jak uwalisz egazamin (kat B) sprawdzający Twoje kwalifikacje (ten do którego podchodzisz bez obowiązkowego kursu przygotowawczego, na podstawie samego otrzymanego wniosku).

 

Tak, wszystkie kategorie sie traci w momencie przekroczenia dopuszczalnej liczby punktów. Punkty sa ''na prawo jazdy'', a nie '' tylko na konkretna kategorie''.

 

Mam cb, ale dla tych co nie mają taka moja drobna rada. Otoz od czasu do czasu mozna zwracać uwage na auta z cb. Chodzi o to, ze gdy mobile z cb jada ostroznie, zachowawczo, zwalniają itp tzn, ze cos sie dzieje na trasie, a jak popierniczają, tzn, ze droga wolna. Ale czy to z cb czy bez cb zawsze musi byc zdrowy rozsadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu odzyskałem prawko. A i B zdane znów za pierwszym razem. Na B było śmiesznie bo instruktor czepiał się abym pamiętał o dynamice jazdy i szybciej jechał , sugerował mi że nie umiem szybko jeździć .... śmiesznie to brzmiało bo prawko straciłem tylko za prędkość :mad2:

 

250zł kosztuje zbicie 6pkt , mnie 500zł wyniosło zbicie 28pkt , gdyby nie czas który trzeba na to przeznaczyć oraz stres przed egzaminami to ciągle kasowałbym w ten sposób punkty :P

 

A więc od wczoraj z pirata drogowego stałem się piratem drogowym z prawkiem :) (joke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu odzyskałem prawko. A i B zdane znów za pierwszym razem. Na B było śmiesznie bo instruktor czepiał się abym pamiętał o dynamice jazdy i szybciej jechał , sugerował mi że nie umiem szybko jeździć .... śmiesznie to brzmiało bo prawko straciłem tylko za prędkość :mad2:

 

250zł kosztuje zbicie 6pkt , mnie 500zł wyniosło zbicie 28pkt , gdyby nie czas który trzeba na to przeznaczyć oraz stres przed egzaminami to ciągle kasowałbym w ten sposób punkty :P

 

A więc od wczoraj z pirata drogowego stałem się piratem drogowym z prawkiem :) (joke)

 

Gratulacje!!!

 

ja mam za sobą dopiero teorię, praktyczny na B mam w środę, mam nadzieje ze tez pójdzie gładko, na A niestety zrobię dopiero na wiosnę, w Koszalinie nie będzie już jazd w tym roku :/

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratuluje:D zalezy na kogo trafisz na egzaminie podobno niektore pajace z zasady oblewaja choc bys smigal jak kubica i mcrae w jednym a przepisy znal jak cala komenda razem dodana, sluchajcie a ten kurs zbijajacy punkty(mam 18), potrzebuje z komendy jakies pismo o stanie punktowym tak? i z tym do wordu? to pismo cos kosztuje?

 

co do cb radio to to nie jest lek na cale zlo , ja czasem uzywam czasem nei ale rozsadek trzeba miec:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratuluje:D zalezy na kogo trafisz na egzaminie podobno niektore pajace z zasady oblewaja choc bys smigal jak kubica i mcrae w jednym a przepisy znal jak cala komenda razem dodana,

 

Kiedyś tak myślałem ale teraz już w to nie wierzę. Są też kamery i można się odwołać jeśli ktoś jest tak pewien swoich umiejętności i dalej obstawia że egzaminator się zły trafił. Ja zawsze za pierwszym razem zdawałem egzaminy i miałem za każdym razem innego egzaminatora więc nie chce mi się wierzyć że miałem takiego farta i trafiłem na tych 'dobrych'.

Teraz gdy zdawałem to byłem na 95% przekonany że mnie obleją bo gdy spojrzeli w papiery i zobaczyli że za pkt straciłem prawko to bardzo chamsko się zachowywali ... prawda jest taka że jeśli nie popełnisz błędów to nie mają jak cię oblać bo masz mikrofon i kamerę w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a ten kurs zbijajacy punkty(mam 18), potrzebuje z komendy jakies pismo o stanie punktowym tak? i z tym do wordu? to pismo cos kosztuje?

nie potrzebujesz żadnego zaświadczenia z komendy

To Ty decydujesz czy chcesz skorzystać z tej formy szkolenia / metody zdjęcia 6 punktów

Oczywiście na szkolenie warto iść wtedy gdy czujesz, że Twoje prawo jazdy jest zagrożone. Ja poszedłem posiadając 18 punktów (wcześniej tylko dla potwierdzenia tego faktu pojawiłem się w komendzie powiatowej by potwierdzili mi, że najświeższy mandat (punkty) został już "zaksięgowany" na moim koncie.

 

Szkolenie jest ciekawe (choć w mojej 40'to osobowej grupie byli i tacy którzy na nim przysypiali).

Uważam (podobnie jak prowadząca pani psycholog), że takie szkolenie powinni przechodzić wszyscy ubiegający się po raz pierwszy o prawo jazdy. Ale niestety to kosztuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi dzisiaj też poszło :D

A najlepsze, że mi wcale nie zabrali prawa jazdy, normalnie cały czas jeżdżę miałem nawet kontrolę i wszystko OK. Także po prostu wykasowanie 30 punktów kosztowało mnie ok 600 zł. Chyba się opłacało :D

A tak poważnie to myślę, że teraz trochę bardziej będę szanował przepisy, nie chciałbym tego wszystkiego powtarzać.

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przyszła pora również na moje białko :mad2: ......Przekroczyłem limit punktów :duh: Dostałem skierowanie na badania psychologiczne i tu moje pytanie,czy lekarza mogę sobie wybrać sam czy ktoś go wyznacza?W skierowaniu nie ma podanej żadnej placówki która by się tym zajmowała.Orientują sie panowie "nawróceni piraci drogowi""?? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybierasz gdzie idziesz :)

z tego co wiem, musi to być ośrodek zajmujący się medycyną pracy, przynajmniej tak mi mówili w urzędzie jak się o to pytałem, najlepiej jak się właśnie u nich spytasz, bo też co urząd to inna interpretacja przepisów :mad2:

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga to wcale nie jest trudno jednym manewrem stracic prawko ale trzeba sie postarac :twisted:

Ja np robie kolo 150 tys rocznie i uzbieralem 10 pkt w tym roku :norty:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak swoja droga to wcale nie jest trudno jednym manewrem stracic prawko ale trzeba sie postarac :twisted:

Ja np robie kolo 150 tys rocznie i uzbieralem 10 pkt w tym roku :norty:

A koledzy po fachu nie dawali Ci tylko upomnień? :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie bardzo :( zatrzymali mnie na przystanku :mrgreen: a przy ludziach to rabatu dac nie mozna :mrgreen:

od kolegi slyszalem, ze nawet jak na impreze z policjantami przyjechali policjanci bo za glosno, to litosci nie mieli.. pozmienialo sie cos u was w firmie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajac zyczliwosc i przychylnac "naszej" policji, to klienta na 48 godzin, a samochod na lawete... :mrgreen:

 

Wielokrotnie uslyszalem z ust "funkcjonariuszy", ze policja nie jest od pomagania kierowcom. Policja w US ma sentencje: Serve and Protect, co oznacza: sluz i chron...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji mam dla ciebie zagadke: masz klienta na mandat, a w dodatku nie ma przy sobie prawa jazdy (wiec +50pln). ale nie ma tez zadnego innego dokumentu potwierdzajacego tozsamosc, nie ma tez mozliwosci zeby ktos ten dokument dowiozl. co robisz?

 

Znajac zyczliwosc i przychylnac "naszej" policji, to klienta na 48 godzin, a samochod na lawete... :mrgreen:

 

Tu masz racje prowadzacy pojazd bedzie mial wycieczke na komende w celu potwierdzenia tozsamosci a samochod na lawete. Ale mialem taka sytuacje ze dwa miesiace temu mial dowod rejestracyjny i oc wiec poszedlem na reke przeparkowalem mu auto z przystanku na parking 500m dalej i pojechalismy na potwierdzenie danych

Art. 130a.

1. Pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku:

1) pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu;

2) nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;

3) przekroczenia wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi

określonych w przepisach ruchu drogowego.

2. Pojazd może być usunięty z drogi na koszt właściciela, jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób, w przypadku gdy:

1) kierowała nim osoba:

a) znajdująca się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu

albo środka działającego podobnie do alkoholu,

b) nieposiadająca przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania

lub używania pojazdu;

2) jego stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, powoduje uszkodzenie drogi albo narusza wymagania ochrony środowiska.

3. Pojazd może być przemieszczony lub usunięty z drogi, jeżeli utrudnia prowadzenie akcji ratowniczej.

4. Decyzję o przemieszczeniu lub usunięciu pojazdu z drogi podejmuje:

1) policjant – w sytuacjach, o których mowa w ust. 1–3;

2) strażnik gminny (miejski) – w sytuacji, o której mowa w ust. 1 pkt 1;

3) osoba dowodząca akcją ratowniczą – w sytuacji, o której mowa w ust. 3.

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pyskuje, ale zawsze widze radosc z zatrzymania pirata drogowego. Nieklamany zachwyt i traktowanie pirata z gory.

 

Zawsze staram sie szybko uciac bezsensowne rozmowy, podpisac mandat i ruszyc dalej w droge.

 

Bedac w Hollandii ogladalem ich odpowiednika "Uwaga pirat" i postepuja z ludzmi inaczej. Mialem tez dwa spotkania bliskiego stopnia i wyglada to zupelnie inaczej, niz w RP...

 

Gdzies, w tym dziale, mam opis ostatniego spotkania z nieoznakowanymi "mysliwymi". Postaram sie to znalezc.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.