Skocz do zawartości

Głośność silnika 3.5D


kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Na postoju słychać bardziej szum niż klekotanie, podczas jazdy też raczej uciążliwy nie jet, jedynie przy redukucji biegu i przeciągnięciu obrotów jest trochę głośny.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest głośny, i za słaby do tego auto. żałuje że nie mam 4.8 :duh:

 

Jak tu porównać 35d i 4.8i ?

Osiągami czy spalaniem? Czy może utratą wartości?

 

Za głośny i za słaby i za mało pali chciałeś chyba napisać?

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słychać diesla jak się stoi z zewnątrz, w środku już minimalnie . Generalnie nie jest uciążliwy , również w czasie jazdy z wyższymi prędkościami ( przynajmniej dla mnie ) .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Słychać diesla jak się stoi z zewnątrz, w środku już minimalnie . Generalnie nie jest uciążliwy , również w czasie jazdy z wyższymi prędkościami ( przynajmniej dla mnie ) .

 

Pozdrawiam

 

w czasie jazdy jest ok, i nawet nie tyle chodzi mi o głośność co o ten klekot na postoju słyszalny bardzo bardzo wyraźnie we wnętrzu, nawet jeśli silnik jest rozgrzany, mogę to tylko porównać go kultury pracy TDI, choć ciszej ale jednak !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać diesla jak się stoi z zewnątrz, w środku już minimalnie . Generalnie nie jest uciążliwy , również w czasie jazdy z wyższymi prędkościami ( przynajmniej dla mnie ) .

 

Pozdrawiam

 

w czasie jazdy jest ok, i nawet nie tyle chodzi mi o głośność co o ten klekot na postoju słyszalny bardzo bardzo wyraźnie we wnętrzu, nawet jeśli silnik jest rozgrzany, mogę to tylko porównać go kultury pracy TDI, choć ciszej ale jednak !!!

Ja ostatnio jeździłem Leonem "09 2.0 TDI i był wyciszony dużo gorzej, nawet w porównaniu do mojej 320d. Zauważyłem to ja jak i właściciel owego Leona .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jest głośny, i za słaby do tego auto. żałuje że nie mam 4.8 :duh:

Odnosze takie samo wrażenie, moim zdaniem 35d jest mocno przereklamowany. Nie czuje sie tych 286 km i 580 Nm, a w czasie przyspieszania robi sie za głośny. Co innego V8 z 745d, zupełnie inna kultura parcy i odczucie silnego ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Od niedawna posiadam co prawda E70 4.0D, ale piszę w tym temacie, żeby nie tworzyć nowego. Jeździłem już wieloma autami z różnymi silnikami diesla, ale mi również silnik 4.0D wydaje się bardzo głośny, szczególnie przy przyspieszaniu. Dźwięk jest co prawda basowy (można sobie tłumaczyć - rasowy :D ), ale w dłuższej perspektywie może być uciążliwy. Jak to jest u Was? Auto kupiłem od pierwszego właściciela z przebiegiem 70.000km, więc nie jest to chyba kwestia zużycia konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk przy wyprzedzaniu jest cudowny :) ,nie męczy mnie i jeszcze bardziej zachęca do wyprzedzania. Moc 286 jak na taką masę świetnie sobie radzi ( z czterema osobami na pokładzie troszkę zdawał się za słaby) Niedawno dodałem trochę kucyków i auto zachwyca mnie znowu( jak 3 lata temu kiedy je dosiadłem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie uważam X5 za dobrze wyciszone auto.

4.0 d jest słyszalne, że to diesel, jedynie przy wolnych obrotach i przy ruszaniu. W każdym razie w porównaniu do 2.0 diesla z e60, czy e90 nie klekocze.

Dźwięk przy mocnym przyśpieszeniu dla mnie super - mruczy basowo. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
530d E39 ma wg mnie bardziej "rasowy" dzwiek, niz X5 35d. Wydaje mi sie, ze po czesci wynika to z innego ukkladu wydechowego oraz faktu, ze SUV ma wiekszy przeswit pod slinikiem.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Od niedawna posiadam co prawda E70 4.0D, ale piszę w tym temacie, żeby nie tworzyć nowego. Jeździłem już wieloma autami z różnymi silnikami diesla, ale mi również silnik 4.0D wydaje się bardzo głośny, szczególnie przy przyspieszaniu. Dźwięk jest co prawda basowy (można sobie tłumaczyć - rasowy :D ), ale w dłuższej perspektywie może być uciążliwy. Jak to jest u Was? Auto kupiłem od pierwszego właściciela z przebiegiem 70.000km, więc nie jest to chyba kwestia zużycia konstrukcji.

Temat został zweryfikowany. Okazało się, że przyczyną był odłączony przewód podciśnienia poduszki silnika. Po jego ponownym podłączeniu jest kolosalna zmiana na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.