Skocz do zawartości

318i tylna szyba ogrzewana


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prawdopodobnie mam uszkodzone tylne ogrzewanie szyby, bo teraz pogoda jest jaka jest i szyba jak mi zaparuje i włączę ogrzewanie tylnej szyby to w ogolę mi jej nie ogrzewa i zaparowanie nie chce zejść, a kiedyś to dosłownie chwila i szyba była odparowana, co może być uszkodzone, jak to wszysto posprawdzać :?: Spotkał się ktoś z takim problemem i go rozwiązał :?: Dodam że normalnie przyciska jak włączę do ogrzewania szyby tylnej to się kontrolka zapali i nawet się sama wyłączy po jakimś czasie(czyli działa zabezpieczenie ogrzewania żeby się nie przegrzał układ, tak wcześniej też miałem i tak ma być bo tak wyczytałem i instrukcji obsługi)

Samochód to E46 sedan 318i 1999r.

Proszę o rady i wskazówki, będę wdzięczny :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu ogrzewania tylnej szyby.

Moze ktorys z kolegow przecwiczyl temat(w touringu e46) szumiacego radia po wlaczeniu wlasnie owego ogrzewania tynej szyby. Czy wie ktos gdzie trzeba zagrzebac albo co wymienic???

Pozdro.

ja mam to samo... myślałem że tak ma być, ale skoro tam ma nie być to co jest przyczyną...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę

ABS, ASC 12,33,42,53,56

Airbag 11

Złącze przyczepy 44

Lusterka zew. 31,57

Lusterka składane 57

Okno uchylne (tylko coupe) 71

Skrzynia automatyczna diesel 64

Oświetlenie wnętrza i bagażnika 52

Oświetlenie lusterka do makijażu 6

Oświetlenie drążka zmiany biegów 40

Komputer pokładowy 9

Wyświetlacz 7,41

Światła stopu 9

Alarm 49,67

Diesel 4-cylindry 22

DSC 12,33,40,42,53,56,61

DSC 4x4 12,33,35,40,42,53

Czujnik parkowania 24

Wentylator 37

Klakson 5,55

Szyby podnoszone tył 71

Szyby podnoszone przód 48,49

Otwieranie drzwi garażowych 26

Dmuchawa 28,50

Tempomat 9

Latarka ręczna 52

Oświetlenie schowka 52

Ogrzewane lusterko prawe 25

Ogrzewana tylna szyba 68

Ogrzewana tylna szyba (tylko kabrio) 7,68

Podgrzewane spryskiwacze reflektorów 25

Ogrzewanie 23,28,62

Wycieraczka tył (tylko touring) 15,45

Oświetlenie wewnętrzne 49,52

Lusterko elektrochromatyczne 24,67

Panel sterowania 10,34,43

Klimatyzacja 28,62,63

Pompa paliwowa 54

Wyłączniki świateł 9,32

Sterowanie silnika 27,29,30

Sterowanie silnika (tylko M3) 22,29,30

Nawigacja 7,41

Światła przeciwmgielne 38

OBD II (diagnostyka) 30,43

Radio 7,41

Czujnik deszczu 15

Kontrola ciśnienia w oponach 12,31,42,69

Światło cofania 27

Spryskiwacze szyb 49,52,59

Czyszczenie reflektorów 51

Szyberdach 46

Poduszki boczne 11

Pompa powietrza (do katalizatora) 36

Skrzynia sekwencyjna (tylko M3) 8,22

Skrzynia sekwencyjna 22,66

Podgrzewane siedzenia 12,42

Regulacja fotela pasażera 70

Regulacja fotela kierowcy 65

Roleta przeciwsłoneczna 12,42

Blokada zapłonu 14

Gniazdko 47

Telefon 7,39

System zabezpieczeń przy dachowaniu (kabłąk, zagłówki) (tylko kabrio) 13

Dach automatyczny (tylko kabrio) 6,12,35,42,46

Dach mechaniczny (tylko kabrio) 12,42,46

Upust wody z klimatyzacji 62

Immobilizer 14,67

Centralzamek 49,52,60

Centralzamek (tylko touring) 49,52,58,60

Zapalniczka 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bezpiecznik u mnie jest sprawny, dla wszystkiego go wymieniłem na inny (ale też 30A)...

Jakieś inne pomysły co sprawdzić :?:

Aha, dodam że przycisk włączający ogrzewanie tylnej szyby działa, zapala się kontrolka włączenia, niezależnie od tego czy bezpiecznik jest czy go niema, dziś przetestowałem i sprawdziłem tak dla wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj kolego, jeśli coś ci nie działa to sprawdza się pierw bezpiecznik, później przekaźnik sterujący (jeśli jest, a do wysokoprądowego obwodu jakim jest ogrzewanie tylniej szyby na bank jest), później połączenia przewodów (najczęściej zaśniedziała np wsuwka na tylniej szybie)... Staram ci się pomóc, tzn podać prawidłowość działania, a ty od razu się bulwersujesz. Niestety nie jestem ci w stanie podac z glowy numeru bezpiecznika czy przekaźnika, ale jak otworzysz miejsce gdzie one są, to zapewne będziesz mial rozpiskę lub rysunki co od czego jest.

powodzenia i skuteczności w działaniu życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie bulwersuje się ale niestety, spójrz to ze swojej strony jak Ty byś na to spojrzał, ktoś Ci rzuca co masz sprawdzić ale nie wie gdzie to jest, nikt Ci nie karze podawać numerów bo jak wiadomo nikt tego nie wie na pamięć, ale przynajmniej miejsce znajdowania się np. tego przekaźnika byś mógł podać, no sam się zastanów, co mi po tym jak napiszesz ze przekaźnik :?: Spoko, tylko gdzie on jest i gdzie go szukać, wiec jak sam zauważysz nic Ci ta informacja nie da ze to np. przekaźnik skoro nie wiesz gdzie go szukać, logiczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak się dostać do tylnej szyby a konkretnie do złączek ogrzewania tylnej szyby :?:

Ktoś to już przerabiał i wie jak się tam dostać, dziś na to patrzyłem ale pojęcia zielonego nie mam jak to zrobić, od bagażnika jest blacha od wewnątrz półka z głośnikami i wentylacja, zdjąć i jak się tam dostać żeby sprawdzić te styki to nie mam pojęcia :roll:

Proszę o pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziles ten przekanik, ktorego nie potrafisz znalezc? Bylo juz o tym na forum - jest w bagazniku po prawej stronie u gory za tapicerka...

Jak polke zdjac tez bylo ale nie sadze zeby tam tkwil problem - o ile nic tam nie grzebales. Sprawdz najpierw ten przekaznik, czy 'pyka' po zalaczeniu ogrzewania i czy daje napiecie. Mozesz kupic nowy - koszt nie duzy lub podmienic np od swiatel przeciwmgielnych lub sygnalu, powinien byc taki sam. Uprzedajac twoje pytania, te przekazniki znajdziesz obok skrzynki z bezpiecznikami, trzeba wyciagnac schowek - glovebox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, znalazłem ten przekaźnik, poszukałem na stronce realoem.com , i dziękuje Ci bo jesteś jako jedyny który mi właśnie podałeś miejsce gdzie mam szukać tego przekaźnika anie tylko napisałeś sprawdź przekaźnik, a gdzie on jest to sobie sam go szukaj :)

Ale chyba przekaźnik jest dobry, tak mi się wydaje, bo mam skan książki "Sam Naprawiam E46" i tam jest napisane min. że można ominąć ten przekaźnik, zwierając na krótko złącze nr.30 (+ prosto z akumulatora) z ze złączem nr.87 (masa) i szyba powinna zacząć działać a u mnie niestety nie zaczęła ogrzewać... jutro jeszcze sprawdzę miernikiem tak jak tam jest napisane czy dochodzi napięcie do tego złącza nr.30 jeśli nie to znaczy że jest gdzieś uszkodzenie na lini od akumulatora do tego złącza właśnie i należy tam szukać przyczyny, natomiast jeżeli napięcie będzie dochodzić, to należy zrobić te obejście na krótko które opisałem i jeżeli szyba zacznie działać znaczy to że jest uszkodzony przekaźnik a jeśli te obejście na krótko nie będzie działać znaczy że jest gdzieś uszkodzony obwód od złącza nr. 87 (masa) do szyby... wiec praktycznie zostało mi sprawdzenie zaśniedziałych końcówek przy łączeniu szyby.... tylko tak jak pisałem wcześniej nie wiem zupełnie jak się do nich dostać... wiesz Ty może jak to zrobić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zdjąć te "boczki" należy najpierw wyjąć lampki ( najlepiej delikatnie podważyć srubokrętem i wyskoczą, są na zatrzaskach po bokach. A potem boczki też podważyć/ pociągnąć, również są na 2 zatrzaskach i 2 bolcach. generalnie prosta sprawa z demontażem i montażem, ale trzeba uważać jak zawsze aby nie odłamać plastików. szczególnie ze zimno się zrobiło na dworze. ja akurat przy demontażu je ułamałem, al mimo to boczek się trzyma na 2 bolcach plastikowych.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, czyli trzeba zdjąć te boczki w E46 i już się ma dostęp do złączek szyby :) Na pewno sprawdzę te połączenia przy szybie :cool2:

Tylko u mnie chyba jest jakaś poważniejsza sprawa, bo pożyczałem od kolegi miernik i do przekaźnika który jest w bagażniku w ogóle napięcie nie dochodzi, sprawdzałem na złączu nr.30 powinno być napięcie które jest zawsze zasilane z akumulatora, podobnie nie miałem napięcia na bezpieczniku w skrzynce.... to teraz już nie wiem co mi się uszkodziło skoro nawet na bezpieczniku napięcia nie mam... ktoś ma jakieś pomysły :?: :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Podłącze się pod temat, chodzi mi o ścieżki na tylnej szybie tzn. idąc od 3 światła stop czyli od góry ( zaznaczone na zdjęciu w czerwonej ramce ) , 3 pierwsze ścieżki to anteny ( nie ogrzewają szyby w trakcie podłączenia ogrzewania ) kolejne to ścieżki aż do samego dołu służą do ogrzewania szyby. Moje pytanie jest takie skoro 3 pierwsze to anteny to która za co odpowiada ? Tzn. AM , FM i antena zdalnego otwierania ? Czy w ogóle antena centralnego zamka ( otwieranie z pilota) jest w tylnej szybie i jak tak to która to jest ? , wykluczam opcje samochodu w wersji sedan z lotką na dachu chodzi mi o taki bez anteny zewnętrznej.

 

http://i.imgur.com/uqoTD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.