Skocz do zawartości

E-60 <--> BT - jaki telefon ?


Bolekgt2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie,co do Nokii E51 też miałem problem, a mianowicie nie ładowało mi książki,zmieniłem soft w telefonie na nowszy i problem zniknął.

Sprawdż soft w telefonie,zmień na nowszy i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Tez mialem problem z parowaniem telefonu Nokia e66, ale wkoncu sie udalo.

W moim przypadku po sparowniu telefonu nic sie nie dzialo, w menu Komunikacja bylo wciaz info ze nie ma telefonu. Dopiero po jakis 5-10 minutach w komorce pojawila sie informacja czy chce przyjac polaczenie od samochodu. Po akceptacji wszystko zaczelo dzialac.

Wiec drodzy uzytkownicy, moze wystarczy troszke cierpliwosci a nie wgrywanie nowych sowtow w samochodach i komorkach

 

Jakby ktos potzrebowal szczegolowego info krok po kroku to sluze pomoca

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec dla zainteresowanych ja zrobilem to w tej kolejnosci, pisze ze szczegolami zeby nie bylo niedomowien,

wchodzimy do menu 'communication configuration czy settings' juz nie pamietam dokladnie a nie mam auta zeby sprawdzic, ale jest to druga opcja od dolu. No wiec tam aktywujemy Bluetooth (taki haczyk), majac ten haczyk w tym samym menu jest opcja telefon i settings (znowu nie pamietam dokladnie ale bylo napisane po angielsku cos w rodzaju ze teraz zezwala na polaczenie, dodanie telefonu). W tym momencie uruchamiamy bluetooth w swoim telefonie, musi byc opcja wyszukiwania urzadzen w telefonie do sparowania. Telefon wtedy powinien znalezc samochod, zapyta sie o kod polaczenia (minimalnie 4 cyfry) i po akceptacji widzimy ze w menu samochodu pojawia sie nowy telefon do dodania, wpisujemy ten sam kod polaczenia i zatwierdzamy.

Na ekranie powinnismy zobaczyc nazwe swego telefonu.

Majac to zrobione wychodzimy do glownego menu i z idrive do menu 'communication' tam u mnie pojawilo sie iz system nie widzi zadnego telefonu, i tak bylo przez jakies 5-10 minut i nic nie robiac cos zaskoczylo i na komorce pojawilo sie info czy chce zaakceptowac nowe polaczenie, pozniej znowu cos o automatycznej autoryzacji i automatycznym laczeniu w przyszlosci i od tego czasu zaczelo dzialac

 

To wszystko, zycze wszystkim powodzenia w parowaniu telefonow, przepraszam ze troche chaotycznie i malo dokladnie ale naprawde nie mam teraz dostepu do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mówicie o telefonach, które mogą się skonfigurować z E60/1 poprzez BT...jakiś czas temu kupiłem sobie myPhon`a :lol: w Biedronce za 299 PLN`ów (potrzebowałem dualSIM`a szybko...) i ładnie współpracuje poprzez BT, ale książki też nie eksportuje...to tyle w tym temacie, ale (myślę, że autor tematu się nie pogniewa) mam pytanie pochodne; jaki telefon pasuje do ori gniazda w podłokietniku? (E61 XI/2004) Jakaś NOKIA podobno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam prof. i u mnie Nokia N95 paruje się z zestawem BT, jednak czasami zdarza się tak, że po chwili się rozłącza i ponownie łączy i tak co kilka minut. Nie występuje to jednak zawsze, czasami się sparuje i utrzymuje połączenie bez zrywania. Kontaktów niestety nie mogę eksportować. Zaktualizowałem soft w telefonie, więc ewentualnie pozostała aktualizacja softu w aucie.

Ponieważ jednak mam instalację do telefonu Nokia 6310i w podłoketniku, chyba sobie wsadzę telefon na stałe z drugą kartą SIM i będzie spokój. Przynajmniej z ładowaniem nie będzie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Proszę o pomoc w omawianej kwestii a mianowicie: mam w samochodzie bluetooth i oryginalny telefon w podłokietniku(taki jak wcześniej na obrazku) oraz opcję 0638 Autotelefon Professional, spędziłem już w aucie którąś godzinę aby to rozgyź do końca - i lipa a mianowicie kiedy włożę kartę sim do tel. w podłokietniku jest wsio ok (wszystko mam w menu kontakty,sms-y...i mogę korzystać z zestawu głośnomówiącego).Problem zaczyna się kiedy próbuję się połączyć z moim tel.(nokia 6500s oraz 6300) przez bluetooth,samochód i tel. się widzą ale na tym się kończy - kontaktów nie przelewa i zestaw głośno... nie działa.Czy ktoś przerabiał podobną sytuację i czy są jakieś szanse aby to "zaczęło gadać".Chciałem dokupić drugą kartę na ten sam numer ale to też lipa ponieważ za każdym razem trzeba swój tel. wyłączyć aby korzystać z tego samochodowego.Ktoś miał/ma podobnie - proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zestaw professional, jesteś niestety skazany tylko na niego, z innym telefonem niż ten z podłokietnika to nie zagada. Też walczyłem z tematem i w żadnym serwisie nie potrafili mi odpowiedzieć co konkretnie trzeba dołożyć/wymienić żeby BT działał ze zwykłym telefonem. A rozpiętość w kosztorysach wahała się od 2000 do 8000 PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki macie problem? jakie w ogole 2-8tys?

kupcie sobie i phone i sprawa zalatwiona na amen :D

drazni was, ze nie macie wkladki do iphone w podlokietniku? kosztuje cos kolo 350zl w aso, kupilem z checi posiadania ladowarki i to byl moj blad, nie uzywam a jak juz to potem zapominam zabrac telefonu z podlokietnika wiec to dla mnie zbedny gadzet chyba, ze ktos jezdzi caly czas w dlugie trasy to na pewno sie czesto przyda, moge komus odsprzedac bo to zwykla ladowarka i nic wiecej, tel i tak laczy sie przez BT wiec wole miec go w kieszeni :wink:

mozna tez miec wersje okrojone (bez ksiazki itd) to bedzie dzialal z takimi tel jak np N95 tylko jako zestaw glosnomowiacy a reszte rzeczy trzeba wykonywac z pozycji tel a nie iDrive ale krafal co za debil tam Ci powiedzial, ze 2-8tys to ja nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*irko* Problem jest taki że jak masz tali zestaw jak ja i inni to z żadnym tel. przez BT się nie połączysz (nawet z iphone - widzi tel. ale nic poza tym).Łączy się tylko z oryginalnym tel. w podłokietniku a żeby on działał to musisz włożyć mu kartę sim - wtedy masz wszystko w menu (książkę, sms-y, ostatnie wybierane itd...)Dzwoniłem do ery i powiedzieli że jak wyrobie sobie dodatkową kartę na ten numer to żeby działała będę musiał wyłączać swoją komórkę - trochę to upierdliwe!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no upierdliwe jak cholera, popytajcie ile kosztuje taki zwyczajny modul BT w ASO i problem sie skonczy a klocka z podlokietnika mozecie podarowac jakiemus dziecku do zabawy bo jak widac to "udogodnienie" tylko ludziom przeszkadza i na niewiele sie zdaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.