Skocz do zawartości

Check Engine... :(


zimer89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mam pewien problem. Po zakupie w lutym E36 Compacta po miesiącu okazało się że chłodnica jest do wymiany... Ok mój ojciec wymienił u mechanika, ale po pewnym czasie pojawił się problem-zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika :evil: ... Dodam jeszcze że po chłodnicy wymieniliśmy wszystkie paski i pompę wody (dla świętego spokoju). Nie pamiętam czy owa kontrolka zapaliła się przed czy po wymianie oleju ale bodajże przed...

 

Byliśmy z tatą u mechanika (innego) na kompie i nie wykryło błędu sondy lambdy i przepływki, ciśnienie było w porządku na sondzie jak i na przepływce (wg jego kompa). Za 70 zł wykasował błąd (było to robione w maju), po czym po miesiącu błąd znów się pojawił.

 

Pytanie-czy ktoś wie co może być przyczyną, bądź gdzie jechać na kompa do 100 zł? Szczerze mówiąc mechanik nie miał jakiegoś wypasionego sprzętu :roll:

 

 

Nawet nie wiedział czy skanować pod E36 czy pod E46, bo jest to silnik M43TU B19 czyli ten który był montowany w początkowych modelach E46.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady/pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie coś Ty... mój tata by się nie zdecydował na zakup samochodu z LPG...

 

Czasem jadąc z tatą odnoszę wrażenie że Bumcia tak jakby chciała ale nie może przyspieszać... tak dziwnie... nie wiem może tylko ja takie odnoszę wrażenie :o Ale tak jakby coś ją blokowało... No i nie wiem czemu się pali ten check... Może ktoś wreszcie mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przepływkę...

Silnik mam ten sam.

objawy "spowolnienia" auta miałem takie same tylko bez kontrolki check engine...ba jeszcze nigdy mi się nie zaświeciła taka... odpukać;)

Przepływkę wymieniłem na nową i śmiga jak ta lala:)

napisz też jaki błąd wyskoczył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że u tego mechanika był taki sprzęt że nie pokazało żadnego błędu tylko że wszystko jest ok. I wykasował błąd dodając że gdzieś silnik ,,przewiało" :shock:

 

Dziś rano coś auto nie chciało odpalić za pierwszym razem tylko dopiero za drugim. Było to ok. 6:40. Ma ktoś może sprzęt diagnostyczny w okolicach Katowic? Też mi się wydaje że to przepływka ale nie wiadomo... A czy idzie samemu sprawdzić kod błędu? Czytałem o pięciokrotnym wciśnięciu pedału gazu na kluczyku w pozycji 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy idzie samemu sprawdzić kod błędu? Czytałem o pięciokrotnym wciśnięciu pedału gazu na kluczyku w pozycji 1?

:shock: Ile siedzę na tym forum to mi się nic takiego o uszy nie obiło, gdzieś to wyczytał i jak to niby ma działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.