Skocz do zawartości

POMOCY, SZUKAM E39 540 Z 1997 Z DSC


lelobmw

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy. Autko już 2 tygodnie u mechanika. Zaczęła świecić kontrolka ABS i

DSC. Nie zawsze ale coraz częściej się zapalały. W końcu oddałem do mechanika, który sprawdził wszystkie czujniki i kable - są sprawne, więc padło na sterownik. Ponieważ niestety nie ma tego akurat numeru na allegro zakupiłem jedyny z Ebay-a. Sterownik szedł tydzień i w końcu po zamontowaniu okazało sie że nic to nie dalo. Komputer diagnostyczny poprostu nie widzi sterownika. SZUKAM WIĘC KOGOŚ KTO MA BMW E39 540 Z OKOLIC 1997 ROKU Z ABS I DSC SPRAWNYM I NAJLEPIEJ Z OKOLIC ŚLĄSKA. Mógłbym wtedy sprawdzić czy sterownik jest sprawny lub czy mam odpowiednie prądy na kabelkach. Dodam, że sterownik znajduje się nad schowkiem wewnątrz samochodu a nie pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że powinieneś kupić ASC, bo w Twoim roczniku nie było jeszcze DSC. Może poprzedni właściciel zamienił przyciski, żeby poprawić sobie świadomość o roczniku auta. Podstawowe pytanie, czy sprawdzałeś problem na kompie? To jest zasadnicza sprawa. Tester serwisowy (MODIC lub GT1) dużo Ci powie o problemie.

 

Powodzenia

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jednak DSC i jak mi to kolego wytłumaczysz?

 

Z tego co wiem, to DSC nie było obsługiwane przez magistrale analogowe, jaka jest w Twoim aucie. System DSC był montowany dopiero po wprowadzeniu cyfrowych magistral K-Bus w II połowie 2000 roku.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jednak DSC i jak mi to kolego wytłumaczysz?

 

Z tego co wiem, to DSC nie było obsługiwane przez magistrale analogowe, jaka jest w Twoim aucie. System DSC był montowany dopiero po wprowadzeniu cyfrowych magistral K-Bus w II połowie 2000 roku.

 

Darek

 

Żeby mieć pewność odczytaj nr z agregatu i wklep go do ETK, wtedy dowiesz się na 100% co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - horror. Szukałem tego cholernego sterownika i był tylko na Ebay`u. Zakupiłem więc, przyszedł po kilku dniach(nie wymieniając problemów z płatnościa na ebayu i rozmowami ze sprzedającym w języku angielsko niemiecko migowym przez telefon) zawoże go do mechanika a on na drugi dzień twierdzi, że to jednak nie moduł tylko prawdopodobnie gazownicy jak się wpinali z instalacją to coś im nie wyszło były zakłucenia itp. Wymienił tylko czujnik ABS i w ten sposób jestem posiadaczem sterownika do ABS z DSC z numerami: 0 265 109 411- Bosh i 1 164 799 BMW, którego, jak się potem okazało nie mogę zwrócić spowrotem do niemiec. Dałem za niego prawie 500zł z przesyłką i chętnie się go pozbędę choćby za połowę ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.