Skocz do zawartości

E53 klamka drzwi kierowcy


Dunay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam BMW X5 E53. Problem jest z klamką od drzwi kierowcy. W chwili obecnej klamka wygląda tak:

http://i30.tinypic.com/f0nv2w.jpg

 

Sprawa wygląda następująco. Tam gdzie jest urwane to wiem że muszę kupić nowe mocowanie klamki i je wymienić. Natomiast nie wiem jak wygląda ta nieznana mi końcówka. Też przy niej jest coś urwane i nie wiem czy muszę szukać nowej klamki czy mogę coś tam zastosować zastępczo.

 

http://i31.tinypic.com/2rnv97b.jpg

 

stąd też nie mogę odczytać ani się domyśleć co jest na tej końcówce

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=41_1328&hg=41&fg=40

 

mam nadzieje że w miarę jasno przedstawiłem problem i że ktoś może mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem tą aluminiową ramkę i stwierdzam że klamka ogólnie jest ok ale na końcu tego czarnego bolca są ząbki które włożone w ramkę blokują się i nie pozwalają klamce wyjść. U mnie właśnie nie było tych ząbków i przez to urwało się aluminiowe mocowanie do ramki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
no ja miesiac temu poswiecilem godzine i wymienilem klamke ktora kupilem w auto fus warszawa, generalnie nic tyrudnego , tylko klamka plastikowa troche sie uszkodzi8la, ale wkrecilem blachowkret i jets ok, podobno to usterka stala w naszych e53, teraz jest ok, gorzej ze moj check engine soon skonczyl sie wymiana przeplywomnierza od spalin i filtra ale w sumie bmw to nie skoda i jakos to przelknalem jak twardziel...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hmmm... :think:

 

odgrzewamy kotlet... :norty:

 

a jaki był objaw uszkodzenia klamki... :?:

 

bo dziś właśnie nie mogłem dostać się do auta... centralny działa... od środka drzwi otwierają się bez problemu... ale z zewnątrz kicha... i można sobie próbować otwierać dzwi z zewnątrz ale klamka poza tym że niby normalnie działa to nici... a jednocześnie klamka "nie dochodzi" idealnie do drzwi i lekko odstaje... :oops:

 

czy w moim przypadku jest to problem z samą klamką... :?: czy raczej jakiś inny mechanizm padł i wymaga wymiany... :?:

 

ktoś miał już może taki problem... :?:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mialem.do kolegi zakladajacego post:ta nieznana koncowka ma zabki na koncu, ktore wchodzac w aluminiowa ramke blokuja sie.przy nie umiejetnym rozbieraniu mozna latwo je polamac.ja tak zrobilem :D .jest prosta metoda aby to zrobic.dosc krotki blachowkret, mala podkladka wielkosci ramki, skrecic i bedzie dobrze.ja mam tak juz od roku i jest ok.do kolegi cosmo:tez tak mialem.musisz to rozebrac.albo odrazu zamowic nowe mocowanie aluminiowe z allegro.masz polamane oczko ktore trzyma klamke w kupie :D .nie da sie tego pospawac, najlepsi fachowcy probowali.na allegro chyba jakies 160zl placilem.to jak klamki sa skonstruowane w x5 wola o pomste do nieba.jak rozbierzesz to zobaczysz o czym mowie.klamka odstaje bo jest polamane mocowanie.od srodka mozna otwierac bez problemu a z zewnatrz nie...pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak klamki sa skonstruowane w x5 wola o pomste do nieba.jak rozbierzesz to zobaczysz o czym mowie.klamka odstaje bo jest polamane mocowanie.od srodka mozna otwierac bez problemu a z zewnatrz nie...pozdro
hmmm... :think:

 

czyli jak dobrze rozumiem to u mnie też jest problem z klamką... :?: i muszę kupić nową rączkę klamki i będzie po problemie... :?: czy jednak coś innego... :?:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego najczesciej peka tzw. podstawa klamki.

 

Sa tam "uszka" trzymajace sworzen gdzie zazwyczaj to obok sprezyny sie urywa. Jak odkrecisz zobaczysz golym okiem czy pret idacy wzdluz podstawy nie jest luzny. Jezeli jest to czeka Cie wymiana podstawy.

Nie kupuj uzywanej bo z czasem stanie sie z nia to co z ta co masz... a nowka vs. uzywka to okolo 50zl wg. alle....

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

cosmo Jak poradziłeś sobie z tym defektem klamki? Co musiałeś wymienić? Bo mam niestety tak samo od paru dni.

 

Może ktoś napisać jak najlepiej wyciągnąć klamke? Jakiś skrócony manual. Trzeba sciągać tapicerkę drzwi? Mam poduszki w drzwiach dlatego proszę o instrukcję jak to zrobić najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wymieniałem jakiś 1 miesiąc temu

Jest trochę zabawy ale poduszki raczej nie wywalisz

Musisz zdjąć tapicerkę i wykręcić cały zamek

Zaczynasz od widocznych wkrętów a potem wkręt pod listwą ozdobą na drzwiach i zatrzaski pod tapicerką

Nie opuszczaj szyby,żeby odkręcić klamkę musisz zdjąć takie plastykowe zaślepki na ramie drzwi na wysokości zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dzis to samo mnie spotkalo . Od srodka da sie otworzyc ale klamka kierowcy od zew. strony nie dziala(luzno lata) . Po weekendzie kupie ten mechanizm . Widze ze na allegro sprzedaja po 100 zl wiec nie jest zle. Dodatkowo odkrylem ze po przekreceniu kluczyka w zamku w prawa strone i pociagnieciu za klamke wszystkie szyby sie automatycznie otwieraja ... przynajmniej nie trzeba sie ladowac do samochodu i od srodka otwierac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...

Witam.

Panowie, odgrzewam kotlecika..... Chyba pękła mi podstawa klamki (tak myślę, nie sprawdzałem) bo nie mogę otworzyć drzwi od kierowcy (klamka sie podnosi, ale nic z tego nie wynika).

Pytanie jest takie czy, montowaliście zamienniki i czy dobrze działają czy lepiej jednak zainwestować w oryginał bo jest trwalszy ale kosztuje ok 500 zł :duh:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem zamiennik Febi na stronę pasażera. Działa ok ale nie kupiłbym drugi raz. Mialem problem z dokreceniem sruby kontrującej i ta szczelina między ruchomą a nieruchomą częścią klamki jest większa. Niby detal ale klamka się inaczej ułożyła. Jak mi pęknie strona kierowcy to kupię OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.