Skocz do zawartości

525 Diesel


remb

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi raz udało mi się na pełnym baku ok. 70 litrów ropy przejechać 1100km., tj. nad morze i z powrotem. W mieście niestety pali dużo więcej ale też nie jest żle. A jak jest ze spalaniem w innych dieslach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

To sam sobie odpowiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

teraz mi nie uwierzycie ale komputer pokazal mi na trasie swiecko - sochaczew spalanie 5,1 l/100km policzylem go troszke i sadze ze mnie oszukal i spalila 5,4 z czego badzo sie ciesze bo myslalem ze 7 na trasie to minimum aha zaznaczam ze jechalem stara "2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niezly wynik, a jaka predkosc miales srednia??

Ja jadac autostrad 130-150km/h mialem 5.7 na 100 tyle komputer pokazywal. Musialbym sam przeliczyc czy nie klamie troche:)

Ale tyle wykrecila 520d.

A jak u was w miescie sie spalanie ksztaltuje ??Wiem, ze to nie jest jakos wielce miarodajne, ale cos tam powie.

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie "pracuję" na d dokladnym sprawdzeniem jak mi pali w miescie. Jazda na krótkich odcinkach, mrozy, silnik przez cały czas prawie zimny (z garazu do zony pracy jest jakieś 3 km, a w te mrozy nie miałem sumienia kazać jej jechać MPK), jak na rzaie mam jekies 80 km, wiec zejdzie jeszcze kilka dni(dwa?), a później sprawdze na trasie, to tez się pochwale (jak będzie czym). Dodam, że komputer cały zcas mi pokazuje spalanie 10,2 litra, a zatankowałem ostatnio "pod korek", jeszcze kiwałem autem, zeby jak najwiecej weszło. No dobrze zobaczę co wyjdzie i dam znać

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam mało palą :mrgreen:

 

Mój wynik:

Misato 14-15 litrów

Trasa 10 litrów.

 

 

 

 

 

Jutro..tzn dzis wymieniam termostat moze cos pomoze.Jak nie to nie ruszam dziada.

 

PS autko to 325 TD (e36) :mrgreen:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zimą w mieście , non stop w korkach pali mi prawie 2 litry więcej niż latem, tj. komputer od ok. 2 miesięcy pokazuje mi średnie spalanie na pozomie 12-12,1 litra (nie kasowałem go ani nie wyjeżdżałem poza miasto w trasę przez ten czas). Tak więc też od cholery. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

530D automat

Komputer teraz pokazuje 8.9 ale ostatnio jezdze tylko po mieście.

Styl jazdy raczej spokojny (od czasu do czasu troche jej przykładam spod świateł żeby ją odmulić ;) )

 

W Hamburgu jak niemiec "demonstrował" mi osiągi tego silnika po 30 minutach maxymalnie ostrej jazdy (do 220km/h gdy wyskoczyliśmy na moment na autobane) komputer pokazał 12 litrów.

 

Ogólnie spalanie tego auta przy "normalnej" jeździe po mieście nie przekracza 9 litrów.

A kultura pracy i osiągi tego silnika cały czas wywołują szeroki uśmiech na mojej twarzy :twisted2:

 

p.s. od wielu lat jezdze dizlami różnych marek ale nigdy sie nie spodziewałem, ze dizel w BMW może być tak cichy ;|

do 100 km/h tego silnika praktycznie nie słychać w środku :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530D automat

Komputer teraz pokazuje 8.9 ale ostatnio jezdze tylko po mieście.

Styl jazdy raczej spokojny (od czasu do czasu troche jej przykładam spod świateł żeby ją odmulić ;) )

 

W Hamburgu jak niemiec "demonstrował" mi osiągi tego silnika po 30 minutach maxymalnie ostrej jazdy (do 220km/h gdy wyskoczyliśmy na moment na autobane) komputer pokazał 12 litrów.

 

Ogólnie spalanie tego auta przy "normalnej" jeździe po mieście nie przekracza 9 litrów.

A kultura pracy i osiągi tego silnika cały czas wywołują szeroki uśmiech na mojej twarzy :twisted2:

 

p.s. od wielu lat jezdze dizlami różnych marek ale nigdy sie nie spodziewałem, ze dizel w BMW może być tak cichy ;|

do 100 km/h tego silnika praktycznie nie słychać w środku :modlitwa:

OT : marzy mi się 530d.Niestety póki co mnie nie stać ale może kiedyś :cry:

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT : marzy mi się 530d.Niestety póki co mnie nie stać ale może kiedyś :cry:

 

:cry:

chyba że coś się da jeszcze w niemcowni albo Holandii znaleźć w miarę taniego.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga jest fajna (cenowo też)..ale ta ostatnia jest poprostu piękna :dance: Musze popytać znajomych co jeżdżą "po auta" czy jest sens się wybierać.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce dołaczyc do szczesliwców posiadajacych 530d, ale ciezko teraz sprzedac samochow dokładniej moja 325tds z 96r. jakby kto pytał to podeslijcie go do mnie :). A powiedzcie mi czy 525 tds to nie za malo kucyków by było, bo cena o wiele fajniejsza :) Rozwazam tez 528 + sekwencja.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce dołaczyc do szczesliwców posiadajacych 530d, ale ciezko teraz sprzedac samochow dokładniej moja 325tds z 96r. jakby kto pytał to podeslijcie go do mnie :). A powiedzcie mi czy 525 tds to nie za malo kucyków by było, bo cena o wiele fajniejsza :) Rozwazam tez 528 + sekwencja.
jak masz do wyboru to bierz 528 ..ja się przyzwyczaim do diesli niestety ;) A jakbym miał taki samochód jak Ty to już bym śmiagał po box żeby mieć te 175KM.

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.