Skocz do zawartości

[E39] 525tds - piach w silniku


Michal_e38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dość nietypowy problem, poprostu ktoś mi nasypał piasku i kamyk do wlewu oleju, spotykam się z taką sytuacją pierwszy raz i niewiem co mam robić od czego zaczynąć, narazie tylko wyjąłem kamyk, co robić z piaskiem ? co gorsze zobaczyłem piasek dopiero po odpaleniu (1sze od 3 tygodni) , ok 5min, bardzo proszę o rady co mam robić!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wygląda to na konieczność rozbierania całego silnika i dokładne czyszczenie całości. Do tego czasu pod żadnym pozorem nie wolno go uruchomić (to może obejdzie się na czyszczeniu, a nie remoncie).

 

Czytałem kiedyś relację kogoś, kto remontował silnik i po piaskowaniu niektórych elementów okazało się, że nieznaczne ilości piasku pozostały przy odmie i w dolocie. Efekt taki, że kolejno po sobie, chyba dwa razy nastąpiła konieczność kolejnych remontów zanim została wykryta zagadkowa przyczyna. Jeżeli pamiętam, wystarczyło ok. 150km jazdy, żeby nowo wyremontowany silnik zaczął zachowywać się znacznie gorzej niż przed remontem (pełna demolka nowych elementów motoru). Szczegóły tutaj

 

P.S.

Przenoszę temat do E39

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety na tym silniku już nie możesz polegać.

Wyczyszczenie go to zadanie z rodzaju bardzo pracochłonnych. Trzeba go rozebrać na kawałki. Wszystkie elementy wymyć obficie. A podczas sladania wymienić wszystkie uszczelnienia.

Jeżeli Masz w planach jego remont to może by coś jeszcze można było myśleć ale ja bym sobie go chyba podarował.

 

Wprawdzie większość tego piasku wyłapie filtr oleju ale to potrwa i musiał byś teraz zmieniać olej co kilka kilometrów i to kilka razy.

A do tego pompa oleju jest przed filtrem oleju i ona cały ten brud musi "przerobić".

 

Przykra sprawa niestety.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.