Skocz do zawartości

[E39] M-pakiet kilka pytań...


SpeedMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Jestem użytkowniekiem BMW E39 525d z 2001 roku w sedanie. Przymierzam się od dłuższego czasu do zmiany zderzaków na M-pakietowe i mam z tym związanych kilka pytań:

1. Czy oryginalnie występują zderzaki M z lakierowanymi pod kolor nadwozia listwami?? Pytam ponieważ widuję u siebie w mieście M5 ze wszystkimi listwami w kolorze...

2. Jeśli mam samochód w kolorze czarnym z lakierowanymi listwami bocznymi i polakieruję również listewki na zderzaku M-tech to będzie to wiocha :roll: ?

3. Oryginalnie posiadam wykończenie okien chromline na czarnym aucie. Czy po założeniu zderzaków od M należy zmienić ten pakiet na shadowline?

4. Jeśli już ktoś z Was demontował listwy wokół okien to proszę o radę jak się do tego zabrać żeby niczego nie zniszczyć.

5. Czy lusterka zewnętrzne od M-tech różnią się w kwestii montażowej od oryginału, czy po prostu montujemy je w miejsce standardowych bez żadnych przeróbek.

6. Czy po takiej przeróbce wypada założyć inne felgi niz od M-ki np. CMS Orpheus 8,5"x17"

http://img507.imageshack.us/i/p1010208.jpg/

 

Wiem, że niektóre pytania to po prostu rzecz gustu, ale po prostu chce znać zdanie kolegów żeby nie zepsuć wyglądu mojej laleczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie najladniejsze felgi jakie mozna zalozyc do E39 to te http://moto.allegro.pl/item733295310_bmw_e39_oryginal_17_cali.html ale oczywiscie to kwestia gustu. Na pozostale Twoje pytania nie odpowiem, ale cos Ci poradze. Przewaznie przy kupnie samochodu, kiedy klient sprawdza VIN i widzi że fabrycznie nie bylo M-pakietu a nagle jest, to od razu zakłada, że auto było tłuczone i wlasciciel korzystając z okazji zmienił zderzaki (sensowne założenie, biorąc pod uwagę, że mało kto zakłada m-pakiet bo taką ma ochote - to jednak ładnych pare tysiecy kosztuje). Dlatego zanim cokolwiek zrobisz z samochodem, zrób dokladne zdjęcia dokumentujące jego stan, żeby nikt Ci podczas ewentualnej sprzedaży nie zarzucił że samochod bity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że sprowadzam uszkodzone samochody z Francji. Kupuję je z ubezpieczalni, a mój spodobał mi się dlatego, że jak na ten rocznik to przebieg rzędu 183tys km jest realny i do tego autko rzeczywiście na tyle wygląda. Pozatym jest fajnie wyposażone i praktycznie nie uszkodzone bo ma pęknięty klosz od prawej lampy, mocno przerysowany prawy błotnik i złamany zderzak pod prawą lampą.

Druga sprawa, że wcześniej miałem już okazję jeżdzić bmkami 330ci, 330d oraz 330xd, wszystkie naprawiałem i do wszystkich zakładałem m-pakiet i tak mi już zostało. Autko z tymi dodatkami wygląda bardziej efektownie, a jednocześnie nie jest przesadzone.

Co do felg to szukałem oryginałów od M5 17" i przeglądałem Allegro już chyba ze dwa miesiące, aż w końcu trafiły mi się te o których juz wcześniej wspomniałem. Jak mi się ne spodobają to sprzedam i już. I kupię te co zamierzałem od początku.

Te co pokazał kolega wcześniej też sa bardzo ładne, ale do M-pakietu to chyba jednak oryginał od M5 pasuje najlepiej. Piszę tak bo sam nie lubie wsadzać do auta niczego co by nie nosiło znaczka ze śmigiełkiem i sam nie wiem co mnie podkusiło żeby kupić felgi CMS. Chyba po prostu mi się spodobały... Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Wtedy zdecyduję co będzie lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vortex5, bede zmienial felgi na wiosnę, więc jakby co, to wiesz :norty: (pokaż swoje, może sie zamienimy)

 

- przepraszam najmocniej za OT

 

ja mam caly czas fabryczne, takie http://moto.allegro.pl/item732722817_bmw_e39_225_55_16_e_39_5x120_lift_et20.html

ale nie zaproponuje zamiany, bo juz troche poniszczone są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem użytkowniekiem BMW E39 525d z 2001 roku w sedanie. Przymierzam się od dłuższego czasu do zmiany zderzaków na M-pakietowe i mam z tym związanych kilka pytań:

1. Czy oryginalnie występują zderzaki M z lakierowanymi pod kolor nadwozia listwami?? Pytam ponieważ widuję u siebie w mieście M5 ze wszystkimi listwami w kolorze...

2. Jeśli mam samochód w kolorze czarnym z lakierowanymi listwami bocznymi i polakieruję również listewki na zderzaku M-tech to będzie to wiocha :roll: ?

3. Oryginalnie posiadam wykończenie okien chromline na czarnym aucie. Czy po założeniu zderzaków od M należy zmienić ten pakiet na shadowline?

4. Jeśli już ktoś z Was demontował listwy wokół okien to proszę o radę jak się do tego zabrać żeby niczego nie zniszczyć.

5. Czy lusterka zewnętrzne od M-tech różnią się w kwestii montażowej od oryginału, czy po prostu montujemy je w miejsce standardowych bez żadnych przeróbek.

6. Czy po takiej przeróbce wypada założyć inne felgi niz od M-ki np. CMS Orpheus 8,5"x17"

http://img507.imageshack.us/i/p1010208.jpg/

 

Wiem, że niektóre pytania to po prostu rzecz gustu, ale po prostu chce znać zdanie kolegów żeby nie zepsuć wyglądu mojej laleczki...

 

Ad 1. Widziałem takie lakierowane już kilka razy ale sądzę, że to raczej lakierowanie na własną rękę jest. Chyba, ze istniała możliwość domówienia tego za dodatkową opłatą. Ja mam M-Pakiet i zostawiam nielakierowane.

Ad 2. To czy polakierujesz listwy na zderzaku to już Twoja sprawa - rzecz gustu. Warto jednak pamiętac o jednej wadzie takiego rozwiązania: małe, parkingowe przetarcie i musisz znów bulić za lakierowanie tego. Na nielakierowanej listwie zderzaka lekkie przetarcie są praktycznie niewidoczne.

Ad 3. M Pak jest w shadowlinie jeśli chcesz aby to miało ręce i nogi zmień na shadow. Jak zostawisz w chromie będzie odrazu widać, że było dokładane.

Ad 4. Nie wypowiem się bo nie ściągałem.

Ad 5. Sądzę, że nie różnią się aż tak bardzo, że będzie to wymagało jakiejś rzeźby okrutnej. Powinny wejść bez problemu.

Ad 6. Felgi to już totalnie rzecz gustu. Jedni uważają, ze powinno być tylko w oryginale inni, że należy założyć inne, jak najbardziej wypasione felgi. Jeśli będzie się podobało Tobie to ok.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o listwy wokół okien to może ktoś by się z tobą zamienił. Z tego co się orientuję to większość ludzi woli srebrne niż czarne.

Demontaż tych listew chyba nie jest prosty. Kolega lakierował bok i ściągali mu te listwy i po ponownym założeniu nie wygląda to już jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.