Skocz do zawartości

Montaz tylnego zderzaka E34 touring - pytanie dot. uchwytow


czarek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakis czas temu mialem wypadek i oderwalo mi tylny zderzak w e34 touring.

Zderzak oderwalo mi w calosci... i teraz moje pytanie: czy wystarczy, ze zderzak bedzie zamocowany na tych slizgach bocznych (wyglada dosc solidnie), czy trzeba zrobic cos jeszcze? Na tej "belce" na ktora mocuje sie zderzak jest kilka pozostalych po urwaniu malych bolcow(prawdopodobnie trzymaly one rowniez zderzak) i nie wiem, czy jest sens cos z tym robic, czy wystarczy, ze zamontuje zderzak na slizgi boczne.

Z gory dziekuje za rady.

Tak dla informacji, slizgi o ktore mi chodzi: http://allegro.pl/item723927895_bmw_5_e34_88_95_mocowanie_slizg_zderzaka_przod.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie jeździł na samych ślizgach, przy większej prędkości lub na jakiejś dziurze możesz go zgubić... koledze tłumik kiedyś wyrwał zderzak w omedze (był zamontowany jak powinien) a kierowca za nim prawie w niego wjechał. Przymocuj go przynajmniej drutem jeszcze
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, o ile w sedanie jest tak samo jak w touring`u (a pewnie jest) to z tylu ponizej swiatel, powinny wystawac tzw amortyzatory, odbojniki zderzaka tylnego, po obu stronach, na kazdym z nich dwie sruby, natomiast w zderzaku powinienes miec wzmacniana belke z otworami pod te sruby. klucz 17`` i po klopocie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, moze byc nie zaciekawie jak mi zderzak odpadnie gdzies przy wiekszej predkosci...

Powiem szczerze, ze nie widzialem tych odbojnikow nigdzie na widoku...ale znajac zycie gdzies tam sa.

Tak sie zlozylo, ze wczoraj kupilem na czesci e34 w sedanie w moim kolorze, wiec w razie czego wezme czesci z sedana.

Zdam relacje jak zaczne montaz (okolo poniedzialku).

Do napisania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie:) widzisz nad wydechem dwie sruby, jedna wyzej druga nizej, po drugiej stronie to samo, klucz 17 i sciagniesz ta wzmocnienie, musisz przymocowac zderzak do tego wzmocnienia i razem nasunac na slizg, a dziurami wymierzyc w odbojniki niewidoczne na zdjeciu. Wiec jesli chodzi o pierwsze pytanie - to na samych slizagach zamocujesz zderzak;) bo innych juz uchwytow nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie jest ten sam zderzak co w Twoim, więc przełóż sobie nowy zderzak, a nie kombinuj z tym połamanym. Te śruby co belkę trzymają przykręca się przez plastikowy element zderzaka, więc na pewno u Ciebie jest to już wyłamane
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.