Skocz do zawartości

Filtr powietrza - wymiana


Mx4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
realoem prawde Tobie powie... tu masz link do stronki, może pomoże: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VU11&mospid=49348&btnr=13_1144&hg=13&fg=20 ja wymieniałem u siebie ale mam benzyne więc wygląda to zupełnie inaczej.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jest z tym trochę roboty mi zeszło się 1h :)

Ale generalnie nie jest trudno :)

 

nie jest trudno? chyba żartujesz. Tak niewygodnego dostępu jeszcze nie spotkałem. Największy problem jest z wyciągnięciem obudowy filtra i te cholerne rozpórki.

 

Napisze z grubsza:

1. Zdemontować przykrywke filtra kabinowego - kilka śrubek

2. Zdemontowac półke na której leży filtr kabinowy. Nie pamiętam czy nie trzeba wcześniej zdemontowac takich bocznych przykrywek przy tej półce.

3. Zdemontowac pokrywe - plastiki silnika, ja chyba zdjałem całość za wyjatkiem tej częsci, która leży pod półką podszybia.

4. Odkręcić śrubę trzymająca rozpórkę na mocowaniu amorka (da rade zwykłym kluczem oczkowym, nie potrzeba specjalnego)

5. Odchylić rozpórkę to raz w lewo to raz w prawo aby wyjąc obudowę filtra. Rozpórki mocowanej na półce podszybia nie demontowałem, nie wiem też czy da sie w łatwy sposób.

6. Trzeba mieć albo małe raczki albo bardzo sprytne bo odkręcanie śrub za puszką filtra zwykłym imbusem to masakra.

 

Cała operacja zajeła mi chyba z 2h. Sugeruje duuużo czasu mieć w rezerwie i dużo cierpliwości.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja robiłem, może z 15 minut to trwa :mrgreen: Odkręcasz całą puszkę z filtrem i przepływką, wyjmujesz ją odczepiając tunel ten z lewej strony puszki. Odwracasz ją do "góry nogami" rozkręcasz puszkę i wyjmujesz filtr. Wkładasz nowy wkład i składasz w odwrotnej kolejności. Żadnych dodatkowych plastików nie trzeba rozkręcać. Tak to wygląda u mnie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VA71&mospid=48481&btnr=13_1146&hg=13&fg=20
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. Odkręcić śrubę trzymająca rozpórkę na mocowaniu amorka (da rade zwykłym kluczem oczkowym, nie potrzeba specjalnego)

5. Odchylić rozpórkę to raz w lewo to raz w prawo aby wyjąc obudowę filtra. Rozpórki mocowanej na półce podszybia nie demontowałem, nie wiem też czy da sie w łatwy sposób.

6. Trzeba mieć albo małe raczki albo bardzo sprytne bo odkręcanie śrub za puszką filtra zwykłym imbusem to masakra.

 

 

Ad. 4,5) Można poluzować środkową śrubę trzymającą rozpórkę na podszybiu i wyjąc po prostu rozpórkę, bo w środku zakończona jest widelcem i łatwo się wyjmuje.

 

Ad 6.) Trudność w montażu pojawia się wtedy gdy pokrywa filtra nie siedzi we właściwym miejscu. Warto wymacać ręką tylną krawędź pokrywy filtra podczas zakładania aby posadowić ją właściwie. Wtedy dłuższym imbusem skręca się bez problemu.

Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dokładnie jest ta śruba trzymając rozpórkę na podszybiu? Od spodu? Od góry ją nie widziałem a ta rozpórka cholernie mi przeszkadzała.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

witam,

nie chciałbym zakładać nowego tematu wiec zapytam tu...

 

czy w waszych beemkach (chodzi mi o 318d) też macie tak, że obudowa filtra powietrza wygląda jakby była ułamana jak na przedstawionych zdjęciach???

 

http://imgur.com/SPh74Lt

 

http://imgur.com/j0tKNvm

 

pozdrawiam

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.