Skocz do zawartości

wisko i chłodnica -> uzywany oryginał VS podróbka


Honzik1976

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

muszę wymienić chłodnicę i wisko

mam dwie opcje:

używane oryginały w dobrym stanie - 100PLN chłodnica + 150PLN wisko = 250PLN

nowe zamienniki - 210PLN chłodnica + 150PLN wisko = 360PLN

a tu linki do nich:

http://allegro.pl/item724063845_nowa_chlodnica_wody_bmw_3_e30_320_325.html

http://allegro.pl/item725720099_nowe_niemieckie_visco_bmw_3_5_6_7_z1_z3_promocja.html

 

nie wiem na co sie zdecydować , co bedzie lepsze!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupować używaną wiskozę za 150zł to głupota, której mam nadzieję nie popełnisz... Ile ma ona lat?? 20?? Jaką masz gwarancję, że pochodzi jeszcze w Twoim aucie, albo że naprawdę jeszcze działa?? :roll:

Kupowanie takich części w używce jest ryzykowne, gdyż wisko jest elementem mechanicznym i nie jest wieczne, a używana chłodnica może mieć w sobie kilogram kamienia i nie będzie tego widać na zewnątrz...

 

Pozdrawiam

 

p.s. visco hans pries to kiepski wybór... polecam raczej behra

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEHR :roll: ....

wiadomo że lepsze , ale co za tym idzie cena mniej atrakcyjna :)

niedawno kupiłem to autko i wydałem na nie całe oszczędności wiec teraz każda ZŁ u mnie jest na wagę złota :)

 

 

....do tego silnik jeszcze nie chodzi jak powinien - nie pali na jeden gar i strasznie śmierdzi paliwem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale pamiętaj, tanio nie znaczy zawsze taniej. wydasz 250 na używki które sie okaża za miesiąc do kitu?? u od nowa szukanie i płacenie. A na każdą nową rzecz jak masz paragon lub fakture to masz minimum rok gwarancji. Jak chcsze to mogę Tobie na jutro wycenic tą chłodnice i visco w sklepie motoryzacyjnym w którym pracuje. Ale zawsze pamiętaj na nową masz zawsze gwarancje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodnicy to jeżeli używka wygląda ok to można zaryzykować. Ale częstym przypadkiem jest odpalanie krućców na których zamontowane sa węze wodne. Powodem jest kruszejący od starości plastik. Może być też podróbka. Co do wiska to jeżeli chcesz pojeździć tym autem to bierz tylko nowy oryginał. Próbowałem kiedyś jeździć z nie oryginalnym wiskiem i byłem bardzo nie zadowolony z tego jak pracuje. Na tym elemencie nie warto oszczędzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

mam już nową używaną chłodnicę - dostałem ja wczoraj do kupionego silnika m20B25 :) ....

ale zostając jeszcze przy temacie chłodzenia -z powodu że było w silniku tym również uszkodzone wisco (zespawane) zastanawiam się nad zamontowaniem wentylatora elektrycznego , czy ktoś ma tak zrobione albo widział u kogoś, od czego wentylator można dobrze zaadoptować , jak to sprawuje ?

bo słyszałem że wisco zabiera troche mocy , ale nie wiem czy to prawda ..... czy faktycznie daje takie obciażenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Visco zabiera jakąś część mocy silnika, bo przezeń jest napędzane. Jest to jednak znikoma wartość rzędu kilku KM maksymalnie...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator uruchamiany sprzęgłem wiskotycznym to najbardziej optymalny sposób chłodzenia. Jeżeli sprzęgło działa prawidłowo to silnik niezależnie od obciążenia cały czas pracuje praktycznie pod taką samą temperaturą. Wentylator elektryczny załącza się dopiero ok 95-100 stopni i wyłącza jak temperatura spadnie o jakieś 10 stopni, więc skoki są dośćspore. Zauważ że z kilkoma wyjątkami niemal we wszystkich samochodach wyższej klasy z silnikami umieszczonymi wzdłużnie stosuje się wentylatory ze sprzęgłem wiskotycznym. Gdyby wiatrak elektryczny był lepszym rozwiązaniem, wisko dawno nie byłoby stosowane. To że wisko odbiera mocy jest prawdą. Ale odczujesz to dopiero jadąc z małymi prędkościami w upale, lub np ciągnąc przyczepę pod górę. Jednak zauważ że jadąc w identycznych warunkach samochodem z wentylatorem elektrycznym, będzie się on ciągle włączał, lub pracował cały czas. To nie perpetum mobile. Do pracy potrzebuje prądu, więc opór dla silnika będzie stawiał alternator. Przeróbka na wentylator elektryczny to koszty porównywalne z zakupem nowego oryginalnego sprzęgła. Wybór należy do Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie :)

zostaję w takim razie przy wisku , na razie nie będe kupował nowego a sprubuje je reanimować olejem silikonowym - tak jak to jest opisane na forum

.... ale czytałem gdzieś na forum że ktoś zastosował jakieś "cudo"wyciągniete ze starej lodówki i dawało to zmienne obroty wentylatora w zależności od nagrzania silnika ...

 

pozdrawiam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wracając do tematu, to samo pytanie co z początku. Zastanawiam się nad kupnem do mojego e30 m20b25 tej chłodnicy:

http://moto.allegro.pl/item994541318_bmw_chlodnica_e30_e36_e34_1_6_1_8_2_0_2_5_2_8_now.html

I ciągle szukam optymalnego wiska ze smigłem. Co sądzicie o cenie tej chłodnicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RegPlast to firma z Wrocławia, której głównym dostawcą jest Polcar. To jest prawdopodobnie chłodnica "no name", których Polcar ma w ofercie bardzo dużo. Miałem taką chłodnicę u siebie i miałem z nią dwa problemy. Pierwszy to ciężko było ze szczelnością korka wlewowego, a częste odkręcanie prowadziło do szczypania uszczelek. Drugi problem pojawił się po ok 14 miesiącach. Puściło uszczelnienie między zbiornikiem a radiatorem. Na chłodnicę jest tylko rok gwarancji, więc musiałem kupić nową. Ostatnio w ofercie Polcaru pojawiło się sporo chłodnic firmy SRL. Są przyzwoitej jakości. Proponuję dowiedzieć się która z tych chłodnic oferowana jest na aukcji. Aktualnie mam zamontowaną chłodnicę SRL i jakość jest wyraźnie wyższa. Nie mam problemów z korkiem wlewowym, a co do wytrzymałości, to się jeszcze okarze. Ale chyba warto zaryzykować. Oryginał kosztuje ok. 600zł, a używka nigdy nie wiadomo w jakim dokładnie jest stanie. Co do wiska to daj sobie spokój z podróbkami i od razu kup markowe. Kiedyś w E30 zamontowałem nową podróbkę i była tragedia z huczeniem wentylatora. Szybko kupiłem nowego BEHRa. Po kupnie E36 też szybko zmieniłem wisko mimo tego, że było zamontowane prawie nowe, ale cóż z tego skoro huczało. BEHR ma chyba najprzystępniejszą ofertę. Co do wentylatora to może być nie oryginalne śmigło, przy kupnie używanego nie masz pewności czy nie jest z auta powypadkowego. Jeżeli na takie trafisz to mogą odpadać łopatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

też polecam firme GRA-PA ŁÓDŹ kupiłem chłodnice wody firmy SRL i klimatyzacji zakladalem w ASO i mechanik powiedział ze zna te chłodnie są godne polecenia a cena jest naprawde bardzo atrakcjna nie warto kupować używek gdyż nieużywane szybko się utleniają.

 

pozdrawiam Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.