Skocz do zawartości

ABS


Krzyzak1685047791

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moze troche glupie pytanie, ale jak sprawdzic czy ABS poprawnie dziale albo czy wogole dziala?:P Przy gwaltownym hamowaniu wciskam pedal hamulca do konca i nie odbija:( A jak wogole nie bedzie dzialal to ile moze kosztowac naprawa?? Z gory dziekuje za odpowiedz:D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Abs nie istnieje w twojej beci bo i takie serie były. Jak depniesz na śliskiej czy suchej nawierzchni pedał porządnie ...powinno zacząć ci brzęczeć i odbijać pedał hamulca nie da sie tego nie wyczuć. Kontrolka po włączeniu zapłonu powinna świecić a po odpaleniu ma zgasnąć. Jeśli świeci cały czas to jest coś nie tak.Albo Czujniki albo przekaźniki albo sama pompa bądź tarcze(tez potrafi przez nie szwankować ABS).Otwórz mache i box z bezpiecznikami ...Powinieneś mieć 2 przekaźniki np pomarańczowy i szary z napisem ABS,mogą byc inne kolory.jeżeli masz puste gniazda i widac że nie ma tam wtyków to Bmka twoja nie ma ABS-u. No więc opisz sytuacje
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak ABS jest bo jak kuzyn mechanik otworzyl maske od razu powiedzial ze jest ABS:D Bespieczniki sa, takie dwa kwadraciki wieksze od pozostalych czerwony i szary. A jak juz wspomnialem to przy gwlatownym hamowaniu pedal hamulca mi nie odbija:( Po zapaleniu zaplonu nie pojawia sie w ogole kontrolka ABS a powinna byc z prawej strony na dole tam gdzie kontolka recznego i poduszki, tak? Wiec co moze byc nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...( Po zapaleniu zaplonu nie pojawia sie w ogole kontrolka ABS a powinna byc z prawej strony na dole tam gdzie kontolka recznego i poduszki, tak? Wiec co moze byc nie tak?

 

Może ktoś wyjął wcześniej żarówkę i dlatego wogle nie świeci. :D (mógł się świecić cały czas np.przez uszkodzony czujnik)

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomyliłeś przekaźniki z bezpiecznikami. Te dwa "większe" to przekaźniki. Do tego są jeszcze bezpieczniki zabezpieczające poszczególne obwody przed przeciążeniem. O ile dobrze pamiętam to powinny być 3 bezpieczniki związane z działaniem ABS-u. Opis który od czego masz we wnętrzu przykrywki na bezpieczniki.

Jeżeli masz ABS to powinno być tak, że po włączeniu zapłonu kontrolka się zaświeca, układ się testuje i jak wszystko jest O.K. to lampka gaśnie. Jak pozostanie zapalona to znaczy że coś jest nie tak i wtedy lampka świeci się cały czas, a ABS jest odłączony i masz zwykły hamulec.

Jak ci się lampka nie zaświeca to masz np. spaloną żarówkę i nie widzisz że sygnalizuje ci błąd niedziałającego ABS.

Najlepiej jedź na komputer to będziesz wiedział czy masz ABS, czego ci ewentualnie brakuje lub co jest uszkodzone. Same przekaźniki to jeszcze nie wszystko.

Możesz jeszcze zrobić tak: wjedź najlepiej na kanał i zobacz czy masz w ogóle czujniki przy kołach (od czujnika idzie kabel do nadkola). Jak nie masz czujników to daruj sobie komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bespiecznikow nie pomylilem bo jest napisane na nich ABS :D A z karteczki pod pokrywka raczej niczego sie nie dowiem bo to jakas regolka a nie tabelka i to jeszcze po niemiecku:( Wiec bede musial isc za rada i sprawdzic czy wogole jest czujnik :D Dziekuje za rade i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że masz i przekaźniki i bezpieczniki od ABS

Tutaj masz link:

http://rapidshare.com/files/274775315/skrzynka_bezpiecznik__w_e36.pdf.html

Znajdziesz tam całą rozpiskę bezpieczników. Widzę że mamy podobne auta więc jak znajdę chwilę to zajrzę do swojej skrzynki i powiem ci czy są jakieś różnice.

 

Poprawka: właśnie wróciłem z auta i sprawdziłem swoją skrzynkę.

Wygląda na to że masz wszystkie bezpieczniki tak jak powinno być, no może oprócz jednego: nie masz bezpiecznika od tylnego światła przeciwmgłowego (poz. 17 na rozpisce z linku). Reszta się zgadza. Przekaźniki również się zgadzają zarówno o ile chodzi o miejsce jak i kolor.

Jeżeli wszystkie bezpieczniki masz sprawne to są dwie możliwości: albo spalona lampka i nie widzisz że ci sygnalizuje że nie działa ABS (lampka wtedy się cały czas świeci) albo masz problem z modułem sterownika od ABS. Moim zdaniem zostaje ci tylko podłączenie do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc:D Bede jechal do mechanika wymieniac klocki i sprawdzic tylne lewe kolo bo hamulec reczny mi nie zaciska, wiec przy okazji powiem zeby rzucil okiem na czyjnik ABSu i w ogole sprawdzil dlaczego to nie dziala:( Aha jeszcze jedno pytanie? Jak sprawdzic czy te dwa przekazniki od ABSu czy aby nie sa spalone?

Jeszcze raz dziekuje:D Pozdrawiam

 

P.S. Dlaczego pod pozycja 41-Airbag nie mam nic? Ale pod 42 mam a tez jest poduszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.