Skocz do zawartości

[E87] Rozmiar głosników, wymiana, polecane modele


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie potrzebował bym zmienić głośniki z seryjnych na coś mocniejszego , bo oryginalne grają nie za dobrze . Radio to fabryczne biznes cd

Jakie głośniki polecacie ?

Jaka jest średnica głośników w drzwiach przedni i drzwiach tył ?

Wiem że wymiana na super głośniki i zostawianie oryginalnego radia nie przyniesie 100% mocy nowych głośników , ale nie mam zamiaru wyciągać panela albo nie mieć szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

..jeśli chcesz coś dłubac przy audio to zrób to porządnie inaczej wydasz kase a efektu i tak nie bedzie. Z przodu w drzwiach jest system 2-drożny 'woofer" :lol: 10cm i głośnik wysokotonowy w słupku za czarnym plastikiem tam gdzie lusterko mniejwiecej.

Można wstawić tam jedynie 13cm głośniki i to tez nie byle jakie bo musza byc w miarę płaskie żeby się zmieściły pomiędzy szybe a tapicerkę . Jakas drobna różnica po takim zabiegu będzie. Natomiast zauważalna różnica bedzie jak wymienisz radio i zapodasz jakiejś dobrej klasy wzmacniacz. Ja tez nie chciałem wydawac kasy na to i rzeźbiłem najpierw same głośniki, efektu nie było, potem wzmacniacz i wyprowadzenie sygnału z orginalnego radia, efekt lepszy ale nadal nie to , wstawiłem Alpinke jakąś prawie najniższej klasy i efekt jest :D ale z tymi klockami kosztowało to wsumie 5k-zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie potrzebował bym zmienić głośniki z seryjnych na coś mocniejszego , bo oryginalne grają nie za dobrze . Radio to fabryczne biznes cd

Jakie głośniki polecacie ?

Jaka jest średnica głośników w drzwiach przedni i drzwiach tył ?

Wiem że wymiana na super głośniki i zostawianie oryginalnego radia nie przyniesie 100% mocy nowych głośników , ale nie mam zamiaru wyciągać panela albo nie mieć szyby

Witam Kolegę!

Jezeli masz bisnes to totalna porażka..... faktycznie! Nie wiem jakie masz oczekiwania? Ja mam profesional i tez narzekam. Pytałem tu i ówdzie..i dowidziałem się:

1. Jeżeli auto na gwarancji- [BAD]! Mogą zrobic ale tracisz gwarancje nie tylko na audio ale i na elektroniikę!!!!

2. Jeżeli nie- zobaczyli auto ... i z dziwnym usmieszkiem powidzieli 10tys. :-)))) .. " jesli Pan chce żeby fajnie grało".. nie ma gdzie wsadzić subwoofera(bagażnik)- ..

..."..no i wie Pan... te auta są trudne do roboty.." ...

 

3. Chyba wiesz o co chodzi?

 

Pozdrawiam. maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorzej to przejmować się tą gwarancją , bmw się nie psuje :D . Mój kolega w vw chciał sobie chip'a wsadzić serwis nie ma możliwości bo na gwarancji i gwarancje straci , auto ma już na chipie około 10 miesięcy jezdzi na przeglądy na gwarancji robi rzeczy a o chipie nic nie wiedzą :) , tak samo może być z głosnikami kto będzie ściągał tapicere aby zobaczyć jakie masz głośniki ?

Fakt faktem te głosniczki są takie że płyta CD jest większa :P z tym to sie chopoki nie popisały ,brakuje jednak tego bass'u najbardziej bo tak naprawdę to ciężko powiedzieć że dobrze to gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w ASO w Rzeszowie odnośnie audio i w Essie w Rzeszowie - mam trójkę e91 z radiem business - w ASO oczywiście powiedzieli, że oni nie za bardzo się podejmą, a jeśli już to na oryginalnych komponentach itp, itd.ponad to dowiedziałem się, że dosyć kłopotliwe jest dokładanie nowych rzeczy, ponieważ w aucie nie ma ani jednego kabelka czy też wejścia, które mogłoby ku temu służyć - trzeba zakładać nowe rzeczy. W Essie natomiast powiedzieli, że jeśli chcę coś poprawić bez "rozbebeszania" auta (a nie chcę, bo auto jest świetne, a jak pomyślę, że ktoś mógłby coś zepsuć i potem miałbym się z tym bujać to się odechciewa :)) to proponują dołożenie wysokiej klasy tweeterów w słupkach bocznych - powinno sporo pomóc i podciągnąć dźwięk "do góry" - gość ocenił, że seryjny sprzęt gra bardzo od dołu (w sumie ma rację - głośniki umieszczone dość nisko w drzwiach i subwoofery pod siedzeniami) i przydałoby się wzmocnienie "góry" - polecił jakieś głośniczki Herza za 300pln lub "firmy nie pamiętam :)" za 600pln - miałem nawet zakładać te droższe ale jakoś tak zleciały wakacje, a mi znowu aż tak się nie pali do tego i w sumie uznałem, że seryjne brzmienie nie jest aż takie złe i jak dla mnie może zostać (ja mam cały czas obiekcje przed ingerencjami z zewnątrz w autko :)) :)

Powiem jeszcze, że w brzmieniu Professional i Business, jeśli oba mają seryjne głośniki nie ma aż takiej różnicy - w jedynce mamy jest Pro i naprawdę przy wyższym basie głośniki zaczynają się męczyć...naprawdę fajnie gra dopiero Pro w zestawieniu z głośnikami HiFi w e61.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest czysty do tego nic nie mam lecz ten bassik jest taki troszku sztuczny :( Ja też wole wydawać pieniądze na wygląd zewnętrzyny niż pakować w car audio nie wiadomo ile . Zmiana całej instalcji hmmm nie dla mnie ja nie lubię tak grzebać w aucie bo pózniej różnie bywa a ten bass mogę sobie zaspokoić audio w domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tweetery to też słyszałem, że się to opłaca wymienić. Z linku, który dałem na początku można wyczytać, że:

OPTION 1. AROUND £30

Get a set of tweeters from the HiFi system. They fit right in and come with an in-line filter.

BMW ref. 65 13 6 964 012

 

This option will work best with people with the basic business head-unit.

Czyli zamówić tweetery od zestawu HIFI, wymienić i powinno pomóc. Nic nie trzeba przerabiać, bo tweetery od HIFI pasują bez problemu, tylko jakieś kabelki, które są w zestawie trzeba w drzwiach podpiąć i będzie grało.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może nie być zła opcja...z tymi tweetarami od HiFi - pasują pewnie idealnie, a roboty wiele nie będzie..

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

polecam zestaw Alpine - wzmacniacz plus mid i tweetery nr BMW 65410445684

 

montaz banalny, najwiecej stresu to rozkrecenie drzwi:)

 

aha, nie jest do konca prawda, ze radio business zle gra, wlasciwie to wina glosnikow oraz jakosci dekodera mp3 :(. Gdy poda sie sygnal na aux-in gra dosc czysto

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to dziś sobie zdałem sprawę, że bas w tym aucie jest bardzo lichy i taki sztuczny wymuszany na siłę. Nie wiecie czy są jakieś porządne głośniki basowe do tego modelu, które będą grały dobrze z tym co jest w aucie, ewentulanie ze wzmacniaczem alpine?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to dziś sobie zdałem sprawę, że bas w tym aucie jest bardzo lichy i taki sztuczny wymuszany na siłę. Nie wiecie czy są jakieś porządne głośniki basowe do tego modelu, które będą grały dobrze z tym co jest w aucie, ewentulanie ze wzmacniaczem alpine?

 

nie ma...

 

fabryczne miejsca na głośniki basowe pod fotelami nie pomieszczą nic co zagra basem.. chcesz choćby namiastke basu to trzeba zainwestować albo w dyskretna niewidoczną zabudowę i dobry głośnik + wzmacniacz albo skrzynkę która sprawi, że do bagażnika już zmieści się niewiele...

 

 

tak jak mówie ludzie , temat rozkminiałem przez 2 lata bo myślałem że da się tanio i bezboleśnie zrobić żeby to grało troche lepiej niż seria... niestety takie zabiegi przypominają wycieranie tyłka szkłem.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

i chyba BMW wyszło na przeciw naszym potrzebom - dziś w skrzynce pocztowej znalazłem ofertę BMW zima i w dziale komunikacja jest oferta na system nagłośnienia Alpine - w jego skład wchodzą 2 głośniki wysokotonowe, 2 średniotonowe, wzmacniacz klasy D (cokolwiek to oznacza?!) oraz zwrotnice. Z tego co jest napisane w ulotce montaż jest prosty, zachowane zostaje oryginalne osadzenie głośników. Cena to 1479pln bez montażu. Jutro będę w ASO ze sprawami gwarancyjnymi więc przy okazji zapytam co i jak.

Zestaw jest dostępny do serii 1 oraz 3 - więc jestem jak najbardziej zainteresowany montażem.

 

Tak na marginesie - sądzicie, że warto???

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wszystko wiem... koszt montażu to ok. 600pln - już nastawiłem się na założenie tego do mojej e91, a okazało się, że musi być radio business, które nie jest wyszczególnione w opcjach do mojego auta...a więc nici z montażu :/

 

a może ktoś wie czy rzeczywiście były 2 rodzaje radia business, bo gość w ASO mówił, że ja mam to podstawowe, które nie jest wyszczególnione w opcjach na podstawie VIN, a "instrukcji montażu" tego zestawu było wyszczególnione radio business o kodzie s622 bodajże...ktoś coś wie?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z radiem pro tez dziala, wiec bez obaw-na wzmacniaczu jest selektor rodzaju radia, dziala z SA662, SA606, SA609 i SA663. 600pln za montaz to lekka przesada, chociaz zajmuje to ok 2-3h dlubania, a godzina serwisu kosztuje :wink: . jesli masz zdolnosci manualne i nie przeraza Cie wizja odseparowania pokrycia drzwi od drzwi wlasciwych to jest to zadanie banalnie proste. cena zestawu dokladnie taka sama jak w DE czy UK, wiec trudno mowic o promocji :8)

aha, glosniki identyczne jak w Logic7 wiec i jakosc duuzo lepsza

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z radiem pro tez dziala, wiec bez obaw-na wzmacniaczu jest selektor rodzaju radia, dziala z SA662, SA606, SA609 i SA663. 600pln za montaz to lekka przesada, chociaz zajmuje to ok 2-3h dlubania, a godzina serwisu kosztuje :wink: . jesli masz zdolnosci manualne i nie przeraza Cie wizja odseparowania pokrycia drzwi od drzwi wlasciwych to jest to zadanie banalnie proste. cena zestawu dokladnie taka sama jak w DE czy UK, wiec trudno mowic o promocji :8)

aha, glosniki identyczne jak w Logic7 wiec i jakosc duuzo lepsza

 

vazq~

 

Hej :) Dzięki za odpowiedź...tylko ja mam radio Business i chodzi o to czy działa Z KAŻDYM radiem Business czy to radio musi coś tam mieć ekstra?

PS. wybacz - napisałem, tak że rzeczywiście można pomyśleć, że nie mam Business tylko Pro :) a jeśli jest to tak banalne to może poprostu podjadę do jakiegoś zewnętrznego serwisu i mi założą za 200pln a nie nie 600pln :) bo sam niestety nigdy nie majstrowałem przy samochodzie i nie chciałbym poszkodować się :)

 

a więc odpowiem sam sobie...dzwoniłem do Mcarsu w Krakowie i tam powiedzieli, że nie ma problemu z założeniem do samochodu tego sprzętu, z tym że jest konieczność przeprogramowania auta i w takim przypadku montaż kosztowałby 1100pln - robi się drogo za ten montaż...

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, serwisy... nie ma koniecznosci podpinania auta pod komputer, widac jeszcze tego nie zakladali - jest to banalny zestaw plug'n'play a cala wymiana sprowadza sie do odjecia boczkow, przykreceniu wzmacniacza w bagazniku i przeprowadzenia kabli pod matami w okolice przednich foteli, gdzie nastepuje najbardziej dramatyczny moment, czyli koniecznosc przeciecia kabli (by podac sygnal na wzmacniacz)

 

jesli auto jest na gwarancji to sugeruje montaz w serwisie - jak cos zostanie uszkodzone to bedzie to wina serwisu. W TIS wpisano dokladnie ile zajmuje montaz, a jedyny problem jaki przychodzi mi na mysl (przy instalacji metoda zrob-to-sam) to wielkosc garazu (by swobodnie otworzyc drzwi)

 

powodzenia,

 

vazq~

 

ps: tutaj link - to wyglada w praktyce http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=29&t=13605 :idea:

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :) chyba się zdecyduje na ten zakup :) muszę jeszcze tylko zamowić boczki na drzwi z siatką na tweetery :)

 

PS. auto nie jest juz na gwarancji...więc chyba nie będzie problemów :) a montaż do trójki :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 czy E87, montaz taki sam. Plastki na tweetery powinien byc juz w aucie, ale to zalezy od specyfikacji i niektore mialy takie paskudne czarne trojkaty zamiast szykownej siatki. Jesli nie ma to nie zapomnij tez zamowic pianki do tweeterow :!: Aha, w E90 jest troche inna technika zdejmowania boczkow niz w E87, choc ogolna zasada taka sama (tzn. spatula okrecona mikrofibra twoim przyjacielem:) )

 

powodzenia,

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dniach zamawiam ten zestaw i podzielę się ze wszystkimi zainteresowanymi wszelkimi informacjami - a w szczególności jak grają nowe głośniczki :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.