Skocz do zawartości

Sygnalizacja niskiego stanu oleju pomimo stanu > pół bagnetu


radek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moje BMW to 535i z silnikiem M62.

 

W ciągu ostatnich 2 tygodni już drugi raz zdarzyło mi się że po miejskiej jeździe po zgarszeniu silnika komputer pokazał komunikat o zalecanym sprawdzeniu poziomu oleju. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że po zaparkowaniu na równiej powierzchni i odczekaniu godziny zobaczylem ze mam ponad pół bagnetu oleju.

 

Czy ktoś miał podobne historie?

 

W tej chwili mam zalany Mobil 1 ESP Formula 5W-30, a olej wraz zfiltrem był wymieniany 6 tys. km temu.

 

Moze przy okazji zapytam czy w normie jest że przy silniku o przebiegu 270 tys. km raz na 7-9 tys. km musze uzupełnić 1 l oleju? Okolo 50-60 % przebiegu pokonuję w trasie (również na autostradzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze przy okazji zapytam czy w normie jest że przy silniku o przebiegu 270 tys. km raz na 7-9 tys. km musze uzupełnić 1 l oleju? Okolo 50-60 % przebiegu pokonuję w trasie (również na autostradzie).

Raczej normalne.

 

A co do sygnalizacji, to byc moze czujnik szwankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo.muszę uzupełniać olej mimo że w starej E34 nie uzupełniałem od wymiany do wymiany.pogodziłem się z tym,bo słyszałem i czytałem że to norma.jeśli mam poziom w okolicach połowy bagnetu i muszę gwałtownie wyhamować,to sygnalizuje ciśnienie oleju.pewnie pompa zassa powietrze.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to M62 nie biorą oleju, ja swoim zrobiłem 6tys km i trzyma stan. Przebieg 210 000km udokumentowany. Przy wymianie musze tylko sciagnac miske i zajzec do pompy oleju, podobno pompa czy smok lubi się odkręcać i wtedy jest katastrofa :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Moze przy okazji zapytam czy w normie jest że przy silniku o przebiegu 270 tys. km raz na 7-9 tys. km musze uzupełnić 1 l oleju? Okolo 50-60 % przebiegu pokonuję w trasie (również na autostradzie).

Raczej normalne.

 

A co do sygnalizacji, to byc moze czujnik szwankuje?

Nie zgadzam sie. M62 oleju nie biora. Zarowno te przed VANOS'em jak i z VANOSEM. Jest to sprawdzone przeze mnie. Od wymiany do wymiany w dosc ostrej jezdzie nie wziely milimetra oleju. Jestes pewien, ze ma 270kkm?

 

*Na zimnym oczywiscie nie przekracza sie 2000rpm.

*Z tego co wiem do tych silnikow zalecany jest Castrol Edge 5w30

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie. M62 oleju nie biora.

Każdy silnik bierze olej, jeden wiecej drugi mniej. W tych co to niby nie biora po prostu ubytek oleju jest przewaznie maskowany zmieszanym paliwem... zrob analize przepracowanego oleju i zobacz ile masz paliwa w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do E34 silnik M50 nigdy nie dolewałem oleju, teraz do E39 silnik M54 86 tys km na blacie po przejechaniu 6 tys musiałem dolać 0.4 l.

Może dlatego , że robiłem długie przebiegi załadowany na maxa i do tego w upale? Sam się zdziwiłem jak komp zasygnalizował sprawdzenie poziomu oleju, pod silnikiem sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie zgadzam sie. M62 oleju nie biora.

Każdy silnik bierze olej, jeden wiecej drugi mniej. W tych co to niby nie biora po prostu ubytek oleju jest przewaznie maskowany zmieszanym paliwem... zrob analize przepracowanego oleju i zobacz ile masz paliwa w oleju.

Akurat jestem po zmianie oleju. Po zamieszaniu caloscia starego oleju i probie podpalenia probki... mam dla kolegi zla wiadomosc: W moim oleju nie ma benzyny.

 

Ale ciekawa teoria. :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem po zmianie oleju. Po zamieszaniu caloscia starego oleju i probie podpalenia probki..

Dobry test. :lol:

 

Paliwa moze byc w nim raptem kilka procent - ale wystarczy by zamaskowac ubytek oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zaraz zaraz, koledze chlonie 1l na 1k km. Przez 20k km, co 1k km miesza sie 1 litr paliwa tak? W obiegu ksiazkowo mam 7.5l oleju. Sugerujesz ze ta mieszanka by nie zapalila sie? I sugerujesz, ze przy tak swobodnej przeplywnosi paliwa do oleju (i odwrotnie) nie byloby widac roznicy na bagnecie i w wygladzie oleju? Z tego co mi sie wydaje, gdy dodamy benzyne do oleju, na oleju powstaja oczka, ktorych u mnie nie widac.

 

Powiem co jeszcze mi sie wydaje - gdyby pierscienie przepuszczaly, to przepuszczaly by glownie w jedna strone (tak jak sie to za zwyczcaj dzieje jak silnik pali olej). Zatem ubytek bylby widoczny na bagnecie. Moj bagnet badam stojac w identycznie w tym samym miejscu (na tych samych plytkach) i jestem w stanie zaobserwowac milimetr roznicy stanu. Niczego takiego nie zaobserwowalem od momentu zalania az do dnia spuszczenia.

 

Gdyby bylo tak jak mowisz, oczywistym jest, ze bylyby zauwazalne roznice, wahania stanu oleju. Jesli olej z benzyna sie rzeczywisie mieszaja to sa to sladowe ilosci, o ktorych nie ma sensu wspominac, bo nie maja zadnego znaczenia na miarce na bagnecie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, koledze chlonie 1l na 1k km. Przez 20k km, co 1k km miesza sie 1 litr paliwa tak?

Nic takiego nie napisałem.

 

Jesli komus ubywa 1l na 1000 km, to napewno bedzie to zauwazalne na bagnecie, bo az tyle paliwa to raczej przez lejące wtryskiwacze do oleju sie nie dostanie.

 

Chodzilo mi o to, ze jak ktos twierdzi ze jemu auto w ogole nie bierze oleju, to przewaznie troszeczke jednak mu bierze, ale na bagnecie moze tego nie zauwazyc, bo miejsce tego malego ubytku oleju moze zajac paliwo.

 

W obiegu ksiazkowo mam 7.5l oleju. Sugerujesz ze ta mieszanka by nie zapalila sie?

Mowie o zawartosci paliwa w oleju rzedu 2-5% max.

 

Z reszta nawet olej bez zadnej domieszki paliwa mozna zapalic. Temperatura zaplonu oleju silnikowego to okolo 220 st C. Wiec zapalenie oleju to nie jest zaden dowod.

 

Nastepnym razem powąchaj po prostu zuzyty olej. Nos ludzki wyczuje nawet male ilosci benzyny w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestes zupelnie pewny, ze ten zapach to benzyna? A nie po prostu przepracowany olej? Jak moj mechanik ogladal i wachal go, powiedzial po prostu, ze juz jest przepracowany, nic o benzynie nie wspominal.

 

Jesli do 5% bedzie benzyny to oznacza, ze w 7.5L powinno wyjsc jakies 0.3L benzyny. Jest to wartosc, ktora bylaby widoczna na bagnecie. Jutro doleje szklanke beny do tego zajechanego oleju i zobacze czy beda oczka na powierzchni.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.