Skocz do zawartości

e46 vs e90


Michall

Rekomendowane odpowiedzi

E46 w coupe jest boska e90 w trzech furtkach również nie można powiedzieć ze nie.

Lecz jeżeli chodzi o sedana no to e46 jest w całości doskonała a e90 jakby tu powiedzieć ten tył do niczego nie pasuje, te lampy są brzydkie moim zdaniem.

Według mnie e90 mogli by bardziej dopracować jest jakby sztucznie rozdmuchana jeżeli sobie porównamy z e46.

 

jezeli sie zgobi z gustem auto to e46 i e90 bedzie świetnie wygladać nie zaleznie czy sa w coupe czy w sedanie...

 

Kolego jeżeli masz kupić dojechaną e90 to wolałbym w super stanie znaleść jak najświeższą e46 330d.

I bym był megga zadowolony. :)

 

pozdro

 

 

Bez obrazy... miałem e46 330d po lifcie i bardzo sobie chwaliłem ten wóz, e90 jest równie doskonałym autem zarówno z wyglądu jak i od strony technicznej. A linia tego auta jest po prostu "dzisiejsza" czego nie można zaprzeczyć o e46 (szczególnie po lifcie) bo też dalej pozostaje autem ładnym, w miarę upływu czasu.

Do e90 trzeba po prostu się przyzwyczaić ja na początku też średnio byłem nastawiony do tego auta, ale zmieniając moje e46 co mogłem innego kupić jak nie następczynie - e90? :)

 

Co do Twojej konkluzji, to zdecydowanie się zgodzę, 330d na wypasie i w super stanie najświeższa będzie lepsza od dojechanej e90 ;)

 

Moje e46 było bardzo fajne i dobrze wyp. aż żal sprzedawać było ale cóż trzeba iść do przodu w końcu ;) obecne e90 jest po prostu świetne :)

 

I druga sprawa e46 jakby nie patrzeć jest już autem na tyle tanim (modele z początku produkcji), że głównymi użytkownikami są nie da się ukryć gówniarze w dresach z łysymi głowami (czyt. cwaniaki), a to trochę psuje wizerunek tego pojazdu... oczywiście nie uogulniam :)

uogulniam :arrow: uogólniam

 

 

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Doskonale sie z Toba zgadzam kolego, Nalezy iśc do przodu i dobrze ze zmieniłeś na e90, dobrze ze znowu bmw a nie honda czy passat. Bo autko ma charakter nie powiem, Sam jade po takie w styczniu lub w marcu do Niemiec ściągam dla ojca.

Im dłuzej sie jej przygladam tym bardziej mi sie podoba. Ale puki co Najładniejsze sa dla mnie e90 w coupe Boska jest a zaraz za nia e46 w coupe. a tak obok obo x5 i x6 Bmw ma duzo ładnych aut.

Nie no dresy jezdza bmw takimi z 96 roku w gazie ;D chociaz ponoc przesiedli sie do passatów bo sa duzo tańsze.

 

Wracajmy do tematu Tak jak pisalem lepiej za zgromadzone pieniazki kupic e46 w 330d niz bita, zniszczona lub nie e90.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to :), ostatnio audi są bardzo modne ;) szczególnie takie a3 z początku lat produkcji ;)

 

 

A do moderatora, który poprawił moją literówkę, jak już poprawiasz kolego to zrób to poprawnie 'uogulniam uogolniam' UOGÓLNIAM a nie UOGOLNIAM, Golnąć to 'se' można ale vódki :) :D :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia gustu i portfela :D Trzeba rozsadnie kupowac ja np nigdy nie zmienie z e36 na nic innego choc i e46 i e90/91 mi sie podobaja to jednak nie zmienie :D

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie mam podobny dylemat co autor watku. tylko ze u mnie chodzi o wersje touring :)

 

nie wnikajac w to ile trzeba zaplacic za dobre e46 badz e90 moje pytanie brzmi: jak wyglada sprawa jakosci? wydaje mi sie, ze e46 jest bardziej dopracowanym samochodem niz e90, pisze wydaje mi sie, poniewaz nie mam osobiscie na to zadnych dowodow - tak tylko przypuszczam.

 

czy ktos wie wiecej na ten temat?

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie

Wyglada na to ze wiekszosc wypowiadajcych sie osob kupilo bmw ze wzgladu na wyglad bo wiekszosc wpisow odnosi sie wlasnie do tego... :mad2:

 

Jesli mamy porownac te auta to sprawiedliwie wszystko a nie tylko wyglad...Podobno o gustach sie nie dyskutuje a wy caly czas o tylnich lampach jak lanos :duh:

 

Posiadalem e46 320d 136km i przesiadlem sie do e90 320d 163km wiec podziele sie z wami moimi spostrzezeniami :D

 

Skrzynia bardziej dopracowana krotsze przelozenie...

Auto prowadzi sie duzo lepiej i wydaje sie zwinniejsze oraz lekkie dzieki ulepszonej plycie i lepszemu wywazeniu(przednia i tylna os)...

Silnik posiada wieksza moc oraz duzo ciszej pracuje...

Zawieszenie duzo bardziej komfortowe ale nie utracilo nic sztywnosci i auto trzyma sie w zakretach idealnie i komfortowo...

 

Takie mam odczucia po zmianie auta 3 tygodnie temu.

 

e46 przy zakupie miala 7 lat i 190kkm zweryfikowane e90 ma 120kkm (tylko bmw serwis).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Panowie

Wyglada na to ze wiekszosc wypowiadajcych sie osob kupilo bmw ze wzgladu na wyglad bo wiekszosc wpisow odnosi sie wlasnie do tego... :mad2:

 

Jesli mamy porownac te auta to sprawiedliwie wszystko a nie tylko wyglad...Podobno o gustach sie nie dyskutuje a wy caly czas o tylnich lampach jak lanos :duh:

 

Posiadalem e46 320d 136km i przesiadlem sie do e90 320d 163km wiec podziele sie z wami moimi spostrzezeniami :D

 

Skrzynia bardziej dopracowana krotsze przelozenie...

Auto prowadzi sie duzo lepiej i wydaje sie zwinniejsze oraz lekkie dzieki ulepszonej plycie i lepszemu wywazeniu(przednia i tylna os)...

Silnik posiada wieksza moc oraz duzo ciszej pracuje...

Zawieszenie duzo bardziej komfortowe ale nie utracilo nic sztywnosci i auto trzyma sie w zakretach idealnie i komfortowo...

 

Takie mam odczucia po zmianie auta 3 tygodnie temu.

 

e46 przy zakupie miala 7 lat i 190kkm zweryfikowane e90 ma 120kkm (tylko bmw serwis).

 

 

Pozdrawiam

Tylko zapomniałeś dodać, że przesiadłeś się z auta, którego od kolejnego dzieli różnica ponad dekady i zaawansowania technicznego(przede wszystkim chodzi mi o układ napędowy: BMW e46- osławiona pompa paliwowa, e90- cr). Ja również miałem BMW e46 320d 136KM i przesiadłem się na ostatni rocznik tego modelu z silnikiem 320d 150 KM z manualną skrzynią 6-cio stopniową i to tak jakbym wsiadł do innego samochodu(chociaż zmiany są naprawdę niewielkie jeżeli chodzi o sam wygląd samochodu). Po prostu wolałem na prawdę dobrze wyposażone i zadbane e46 niż jakieś "gołe" e90. Podejrzewam też, że różnica w jeździe moim autem i e90 z dwu litrowym dieslem jest niewielka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomniałeś dodać, że przesiadłeś się z auta, którego od kolejnego dzieli różnica ponad dekady

 

Nie zapomnialem bo wyraznie sa podane roczniki produkcji obu aut...

 

Podejrzewam też, że różnica w jeździe moim autem i e90 z dwu litrowym dieslem jest niewielka

 

No wlasnie tylko podejrzewasz, jezdzilem tez e46 z 2004 i moge ci z cala pewnoscia powiedziec ze roznica istnieje...

Przejedz sie i ocen sam bo jesli nie jezdziles e90 to za duzo na ten temat nie mozesz powiedziec...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest róznica. Brat jeździ E46 to mam porównanie. Rocznik tu niewiele zmienia, kolejna generacja zmianę się odczuwa

 

Jakaś minimalna różnica pewnie jest, ale generalnie E90 jest nowsze więc różnica bardziej sprowadza się do zużycia zawieszenia zazwyczaj większego w E46.

Wiem po swoim przypadku - jak wymieniłem zawieszenie na nowe auto jeździ zupełnie inaczej, chociaż na starym nie było jakiś zauważalnych luzów ani stuków.

E90 nie podoba mi się, E91 jest niezłe (jak ktoś lubi/musi jeździć touringiem) ale E92 to auto które bym widział jako następcę swojej e46.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zawieszenie, w mojej ex e46 330d zaw. było cacy nic nie stukało nic nie pukało, ale przesiadka do e90.. różnica ogromna, nie ma się co oszukiwać ;), ogólnie chodzi o wszystko.

 

Pzdr.

 

Ja tam różnicy nie zauważyłem, a środek na korzyść E46 moim zdaniem, ostatnie BMW z kokpitem skierowanym do kierowcy. Ogólnie jakoś środek E90 nie podoba mi się, ale silnik 335i to usprawiedliwia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może słabą wersją jeździłeś skoro różnicy nie zauważyłeś ;)

 

Środek E46 jest stary i nudny. Ale fakt.. kilka lat temu mógł się podobać. Teraz nie robi to żadnego wrażenia.

 

Pzdr.

 

Jeździłem E90 320d z przebiegiem 50 tys, środek strasznie mi się nie podobał i nie ma tego klimatu co e46, ale to może być subiektywna opinia, chociaż znam kilka osób, które uważają tak samo. Jak dla mnie E46 jest ładniejsze i tyle. Jednak e92 tak mi się podoba z zewnątrz, że wnętrze bym przebolał.

Po prostu środek e46 jest dla mnie prawie idealny. Miałem 3 miesięczną Mazdę 3 i większość zachwycała się środkiem a ja przesiadłem się do auta 10 lat starszego (wtedy E36 328i) i środek dużo bardziej mi odpowiadał, wszystko to kwestia gustu. Jednak E90 320d z tego co się orientuje i z opinii ludzi, którzy jeżdżą jest naprawdę mało awaryjny jak na tak nowoczesną konstrukcję i tutaj wypada lepiej od E46 320d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może słabą wersją jeździłeś skoro różnicy nie zauważyłeś ;)

 

Środek E46 jest stary i nudny. Ale fakt.. kilka lat temu mógł się podobać. Teraz nie robi to żadnego wrażenia.

 

Pzdr.

 

Jeździłem E90 320d z przebiegiem 50 tys, środek strasznie mi się nie podobał i nie ma tego klimatu co e46, ale to może być subiektywna opinia, chociaż znam kilka osób, które uważają tak samo. Jak dla mnie E46 jest ładniejsze i tyle. Jednak e92 tak mi się podoba z zewnątrz, że wnętrze bym przebolał.

Po prostu środek e46 jest dla mnie prawie idealny. Miałem 3 miesięczną Mazdę 3 i większość zachwycała się środkiem a ja przesiadłem się do auta 10 lat starszego (wtedy E36 328i) i środek dużo bardziej mi odpowiadał, wszystko to kwestia gustu. Jednak E90 320d z tego co się orientuje i z opinii ludzi, którzy jeżdżą jest naprawdę mało awaryjny jak na tak nowoczesną konstrukcję i tutaj wypada lepiej od E46 320d.

 

Wszystko zależy i od samego wnętrza, tapicerka, fotele... elementy wykończenia deski. Wiesz jak ja wszedłem do zwykłego e90 to na mnie też nie zrobiło to żadnego wrażenia :), w e46 miałem wypaśnie ;) a i w tym e90 jest bardzo przyjemnie :), także tak o. I tak jak mówisz, wszystko kwestia gustu. Jedyna rzecz, która nie podlega dyskusjom to motor - w moim przypadku przesiadka z 330d na 320d e90.. :D

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazł piękne i zadbane E36 coupe 328i to kupiłbym z miejsca.

 

Krzyzyk na droge dla kolegi :norty: Ja szukalem ponad rok zadbanego coupe 323, 325 lub 328 I lipa zostalem przy sedanie i kupilem totalna ruine do generalnego remontu :mrgreen: Teraz mam co robic w weekendy :cool2:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazł piękne i zadbane E36 coupe 328i to kupiłbym z miejsca.

 

Krzyzyk na droge dla kolegi :norty: Ja szukalem ponad rok zadbanego coupe 323, 325 lub 328 I lipa zostalem przy sedanie i kupilem totalna ruine do generalnego remontu :mrgreen: Teraz mam co robic w weekendy :cool2:

 

Ja szukam dla dziewczyny już duuużo ponad rok i niestety jest lipa :( Nawet okolice 20 tys nie oferują nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do porównania E46 vs E90.

 

Miałem E46 Coupe od nowości ( kupiłem w październiku 2004 ) w benzynce, byłem nie samowicie zadowolony, bardzo dobrze wyposażone do końca bezwypadek. Jak sprzedałem to miało 80 tyś km.

 

Zakupiłem nowe E92 z sceptycznym nastawieniem, uważałem że E46 prowadzi się tak precyzyjnie, ma taką fajną trakcję że nie byłem pewny czy da sie to tak poprawić aby było to odczuwalne. A tu rozczarowanie ale miłe :D Auto prowadzi się o raz lepiej, zawieszenie zachowuje się o raz lepiej, materiały we wnętrzu, spasowanie ogółu jest naprawde o wiele lepsze. Uważam że jest to udany następca biorąc pod uwagę że E46 po lifcie Coupe była naprawde rewelacyjnym samochodem.

 

Co do środka to rzecz gustu, ale według mnie w środku E46 i z tyłu widać już powoli zmarszczki. M-Pakiet, ładne koła i PIĘKNY PRZÓD działaja jak botoks :twisted: ale to nigdy nie będzie to samo...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak silniki benzynowe w e90 ? Nie sypią się? Czy są godnymi następcami M52 i M54?

 

Dobre pytanie, słyszałem, że mój wymarzony silnik 335i pracuje trochę jak diesel i występują problemy z pompą w początkach produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.