Skocz do zawartości

problem z navi


kardi772004

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie rozbierałeś jeszcze to pozostaje opcja czyszczenia soczewki lasera. Wyciągnij płytę, poczekaj jak zgaśnie dioda na czytniku, odłącz kable, czytnik na stół. Zdejmij górne wieczko i pod katem powinieneś widzieć soczewkę lasera, delikatnie ja przetrzyj patyczkiem od ucha. Bez żadnych płynów. Poinformuj czy się udało ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia
WW.NAVIBOCIAN.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki zamiar, tylko mam obawy czy po wyjęciu czytnika i podłączeniu wszystko inne będzie działało, bo czytałem posty gdzie pisano ze po wyjęciu czytnika nie działały multimedia. I najważniejsze czy akumulator odłączyć czy wystarczy wyłączony zapłon.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o podpowiedzenie jak sprawdzić rodzaj DVD do Navi . Z tego co wyczytałem to są trzy rodzaje :

High

Bissnes

Profesional

 

Zakupiłem autko E65 z roku 2004 w bagażniku jest DVD do Nawigacji i była tam płyta z mapą Niemiec (700MB) cos tam próbowało wczytać ale sama płytka była strasznie porysowana i lipa z uruchomieniem . Mam oryginalną płytę DVD z Europą ale po włożeniu na ekranie pojawia sie napis że nie ma map czy nie może ich otworzyć . Z samego DVD spisałem wszystkie dane i jeśli ktoś z tego potrafi odczytać jaką płytę i rodzaj map potrzebuje będę bardzo wdzięczny . Jeśli ktoś miałby gotowca który by zadziałał na moim DVD to prosiłbym o kontakt na PRV .

 

Dane spisane z DVD :

 

6590 6 948 983-01

108788 10

BMW MNA 200-10

A2C 530 86060

FD09 022 5434

HW: 4.0 / SW: 8.3.14

A2C 53086060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

rozebrałem dzis czytnik, górne wieczko zdjęte, odkręcilem cztery śróbki by unieść czytnik dvd i nic nie mozna się dostać do lasera nie wiem czy coś nie tak robiłem ale rezultat jest taki ze nic sie nie zmieniło.

jakiś cza temu byłem na kompie sprawdzali mi i powiedzieli za navi jest sprawne na mostach wszystko jest ok, stwierdzili ze ewidentnie czytnik nie widzi płyty

co robic macie jakieś pomysły.

 

dzieki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Problem rozwiązany, wymieniony laser i przeczyszczony mechanizm bo to on był głównym problemem.

Koleś co to robił widać zna się na rzeczy, robi rzetelnie i co najważniejsze nie drogo.

Jak ktoś ma podobny problem to proszę pisać na GG to podam namiary

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Panowie, a nawet gdy wam nie czyta płyt to czy po włożeniu płyty od razu świeci się dioda CD IN? U mnie po włożeniu płyty nie świeci się, zaświeci się na chwilkę tylko po naciśnięciu przycisku od wyciągania płyt. Niestety czytnik nie czyta mi płyt. Był już na stole i laser został przeczyszczony. Ogólnie w środku było pełno jakiegoś pyłu, nie mam pojęcia co to było, myślę, że laser został uszkodzony. Z tym, że testowałem tylko z jakimiś nieoryginalnymi mapami nagranymi na DVD+R Sony oraz TDK, Więc bd musiał jeszcze spróbować z innymi mapami. Na ekranie wyświetla się czasem Initializing... i nic dalej, a czasem, że nie ma płyty. Pytanie czy nawet gdy nie odczyta płyty kontrolka CD IN powinna się palić? Może cały czytnik jest do wymiany?.. Oraz jaką mapę powinienem ściągnąć? Profesional? Proszę o pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam navi02 i na pewno czyta dvd bo nawet wielki symbol dvd jest namalowany na przodzie czytnika:)

ogólnie to odczytało mi kilka razy mapy z cd, ale zaraz po tym wyskoczył komunikat o braku mapy. DVD nie wystartowało ani razu. Jestem w 99% przekonany,, że to wina lasera:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.