Skocz do zawartości

Jaki zestaw do mojego M52? Poleć warsztat... ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coraz częściej myślę czy by nie założyć do siebie gazu. Ostatni dużo jeżdżę, a wydawanie 600zł na samo paliwo troche obciąża mój budżet. Odrazu mówie, że nie chce szczędzić na instalacji. Ma być tak, jak być powinno...

 

Do rzeczy, szukam dobrego gazownika gdzieś na Śląsku, ew. Małopolska lub Opolskie który zna się na rzeczy i dobrze zagazuje moje M52.

 

Ma być:

- w miarę blisko (żeby na regulacje nie jezdzic Bóg wie jak daleko)

- korek pod klapką

- butla w kole

- kontrolka gazu w zapalniczce (chyba BRC ma okrągły przycisk i kontrolki)

- jak najbardziej pochowane przewody pod maską

 

Narazie jestem zielony, chociaż poczytałem troche. Interesuje mnie instalacja oczywiście sekwencyjna, na której nie odczuje zbytniego spadku mocy.

 

Czy ktoś z forumowiczy byłby łaskaw polecić mi jakąś dobrą instalacje (wtryski, komputer, przewody (a właściwie ich grubość) i wszystko co potrzebne do "taniej jazdy". A już najlepiej było by podać konkretny warsztat gdzie ludzie znają się na rzeczy i zrobią to fachowo, dzięki...

 

P.S U mnie za STAG'a300 wołają po 3500zł, dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy kwota którą podałeś jest wysoka czy niska zależy od pozostałych komponentów. Stag jest bardzo dobry i stosunkowo nie drogi. Poczytaj to forum www.lpg-forum.pl , zakładka i instalacji STAG. Mi bardzo pomogli. Jeżeli posłuchasz podanych tam rad i odpowiednio dobierzesz komponenty to nie odczujesz spadku mocy, a spalanie LPG będzie ok 10% wyższe niż na benzynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za 3500zł to do STAGA 300 zapewne skomponują Ci wtryski VALTKI i reduktor tomasetto ARCTIC a to nie wróży cichej i bezproblemowej pracy ani osiągów jak na Pb.

Co do STAGA to ja polecam - sam go mam i jestem happy - bo wszelkie regulacje wykonuję sam (kabel + laptop) i nie tracę czasu na jeżdzenie do "zakładczy".

A wtryski np. Magic Jety lub Matrixy

Reduktor np Scorpion ST, EG200, zawoli ZETA S

Za taki zestaw zapłacisz ok 4tys i będziesz w pełni zadowolony - chyba że spaprzą montaż (o co też nie trudno). Nie warto wywalać 5-6tys na BRC czy LANDI RENZO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam instalacje:

 

Sterownik STAG 300-6, reduktor Scorpion ST revII, wtryski magic jet pojedyncze. Wszystko pochowane jak się dało (butla w kole, wlew pod klapką, przełącznik w popielniczce i wszystko schowane pod kolektor ssący) - razem 3500zł, zakład GZW w Zbrosławicach ( http://www.gzw.pl ), polecam. Na razie bezproblemowa jazda. Na swój termin czekałem ok. miesiąca, ale warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.