Skocz do zawartości

bordcomputer 750iA


gawor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kilka pytań odnośnie komputera pokładowego. Więc jak każdy, który ma monitor ma dwie pozycja Consumption. Chciałem się zapytać po co są te dwie pozycje ??

I tak w ogóle to komputer nie pokazuje mi realnego spalania. Podaje 12.4 a po przeliczeniu zatankowania auto do pełna i podzielenia litrów przez kilometry wychodzą w ogóle inne liczby ( spalanie jest większe ).

Też bardzo dziwi mnie wskazówka od poziomu paliwa w zbiorniku...gdy mam np 60 litrów paliwa śmigam tam sobie np odcinek 50 km i zgaszę auto na około 30 minut to wskazówka spada mi poniżej tych 60 litrów ale po przejechaniu kilku kilometrów rośnie z powrotem do tych 60 litrów...chciałem się Was Drodzy użytkownicy zapytać czy u Was są też takie objawy czy ja mam coś nie tak...a i jeszcze jedno pytanie...posiadam taką opcje jak AUX WENTILATION. Nie wiem co to w ogóle jest..

Dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc. 2 pozycje consumpt są po to żeby np z trasy sobie spalanie zobaczyć i z miesiąca. Ja tego używam tak że Consumpt 2 nie kasuje w ogóle a Consumpt 1 od tankowania do tankowania. Jeżeli źle Ci wskazuje to trzeba w Check Control odblokować test 19 i w teście 20 (chyba) jest wartość spalania poszukaj na pewno było gdzieś o tym. Co to złego pokazywania stanu paliwa w zbiorniku to nie wiem. Aux wentilation jest to przewietrzanie kabiny. Możesz sobie ustawić na określoną godzinę i wtedy właczy się przewietrzanie kabiny. W upały przydatne bo nie ma takiej gorączki w aucie. Pobiera to niestety trochę prądu wiec trzeba uważać żeby aku nie padł. Nie jest to też webasto. To tylko przewietrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawor ja też tak mam z tym zbiornikiem .. pojade gdzieś , zgasze autko ..za chwile odpale i wskazówka od poziomu jest troche niżej ale za chwile troche do góry podskoczy ..

 

a co do spalania to dlatego masz takie małe bo nie jest wyzerowane

 

pozdr

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odblokowałem pozycje nr 19 i zastanawiam się nad pozycja 20

"20. korekcja wskazań średniego zużycia paliwa "

Mam ustawioną wartość 1000...czy to jest ok ?? pozdrawiam.

...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość w teście 20 to współczynnik korekcji. 1000 oznacza tak naprawdę 1, czyli brak korekcji wskazania spalania.

Ten współczynnik daje się ustawić bodaj w zakresie od 750 (0.75) do 1250 (1.25), spowoduje to korekcję wskazywanego przez board komputer spalania odpowiednio do 25% w dół lub 25% w górę od wartości podawanych przez sterownik silnika. Więc jeśli wskazywane przez komputer spalanie jest niższe od rzeczywistego trzeba sobie wyliczyć odpowiedni współczynnik korekcji większy od 1 i wprowadzić do BC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem współczynnik na 1250 i od razu wyświetla większe wartości...chcę tylko jeszcze dokładniej go ustawić tylko zatankuje autko do pełna i policzę spalanie poprzez litry/kilometry i zobaczę ile wyszło na BC po czy ustawie dokładny procent tego spalania :) dzięki chłopaki za pomoc. Pozdro !!!
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno pytanie odnośnie pozycji nr 8 czyli ( 08. V:xxx km/h - aktualna chwilowa prędkość samochodu ). Nie mam tej opcji w BC a jak widzę w ustawieniach jest..czy idzie zrobić tak żeby mi wyświetlało tą funkcje ??
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie idzie. Cyfrowe wyświetlanie prędkości jest tylko w pozycji 8 testów Check Control. Ale możesz sobie podczas jazdy też to włączyć przytrzymując przycisk od Check Control
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka jest też sterowana przez komputer.

 

Jeżeli np: masz poniżej 20l w zbiorniku i jechałeś agresywnie ze spalaniem na poziomie 18l/100 to zapali się rezerwa. Jak staniesz, wyłączysz silnik i zaczniesz jechać na emeryta 13l/100km to światełko rezerwy zgaśnie i strzałka podniesie się.

 

Wynika to z tego że światełko rezerwy jest połączone z zasięgiem a nie fizycznym stanem paliwa - zapala się powiedzmy na 80km do zera - tylko czasem te 80km do zera to będzie 20litrów w zbiorniku a czasem 12 litrów zbiorniku - zależnie od stylu jazdy.

 

Takie są przynajmniej moje obserwacje - możne ktoś to potwierdzi?

 

K.

www.specops.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wartość w teście 20 to współczynnik korekcji. 1000 oznacza tak naprawdę 1, czyli brak korekcji wskazania spalania.

Ten współczynnik daje się ustawić bodaj w zakresie od 750 (0.75) do 1250 (1.25), spowoduje to korekcję wskazywanego przez board komputer spalania odpowiednio do 25% w dół lub 25% w górę od wartości podawanych przez sterownik silnika. Więc jeśli wskazywane przez komputer spalanie jest niższe od rzeczywistego trzeba sobie wyliczyć odpowiedni współczynnik korekcji większy od 1 i wprowadzić do BC.

niestety u mnie nie działa, klikam na test 20 i wyłącza mi się, coś robię nie tak czy u mnie może być niedostępne?

www.nowak-motocykle.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy ja a ja zauważyłęm.. że to zależy od tego czy mamy ssanie w aucie czy nie.. zauważcie że

gdy macie paliwa na ok. 100km-15l i zgasicie silni, poczekacie aż ostygnie i zapalicie, to się wam zaświeci rezerwa, pokaże ok 95-93 km, odczekacie kilka minut.. 2-3 minut, silnik przestanie działać na ssaniu i się rezerwa gasi, wskażnik lekko podskakuje, i znou mamy paliwa na więcej kilometrów..

 

też sie dziwiłem o co chodzi, a my mamy poprosu inteligentne autka, które maja elektronicznie pływaki i to komputer dyktuje wskażnikom ile jest paliwa a nie poziom rzeczywisty.

 

dziwne ale prawdziwe.. no chyba że moja to ewenement :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.