Skocz do zawartości

320d Touring nie otwiera się szyba


zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ta duża kostka na zdjęciach to jest od ogrzewania! z tego co widzę na tych zdjęciach od przycisku powinna być ta mała obok. Trzeba iść po czarnej taśmie przyklejonej na szybę ona prowadzi od przycisku do miejsca łączenia właśnie do tej małej czarnej kostki. Te kostki najczęściej pękają wzdłuż szerokiej powierzchni dlatego po zdjęciu osłony nic nie widać. Trzeba się dokładnie przyjrzeć.
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Witam.Już naprawiłem swoją nie otwierającą się szybę. Sposób jest prosty,wyczepiłem wtyczki od przycisku,sprawdziłem czy zamyka obieg i zamykał. Następnie wypiąłem wtyczke przy styku klapy z dachem i sprawdziłem czy jest przejście w przewodach ( czarny i biało-czerwony u mnie), jeden miał przejście a drugi nie.Czyli był gdzieś przerwany.W E39 przewody idą pomiędzy szyba a klapą i można je wyciągnąć.Okazało się że jeden był załamany i zaśniedział.Polutowałem i działa wszystko.A w E39 nie otwiera się szyba z kluczyka tylko cała klapa.Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
..... problem moj jest w samoczynnym otwieraniu sie tylnej szyby......

 

:roll:

u mnie to samo...

szyba tylna otwiera sie tylko "z pilota",

przyciskiem na klapie - nie reaguje...

 

poza tym po otwarciu auta (calego centralnym zamkiem) szyba tylna samoczynnie sie otwiera :shock:

zamkne ja .. i znowu otworzy po krotkim czasie.. :shock:

 

a jak zamkne cale auto (centralnym zamkiem) - to wtedy nie otwiera...

 

o co biega?

 

najgorsze, ze jak sie jedzie to tez otworzy czasami sie sama...

 

wie ktos o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:8)

pozycjonuje pytanie...

 

uzupełniam;

podczas jazdy sie nie otwiera (podejrzewam, ze jest jakas blokada - ktora nie pozwala na otwieranie sie szyby podczas jazdy),

ale jak sie stanie na swiatlach - to juz potrafi sie otworzyc :shock:

 

mam narazie na to taki sposob - ze zamykam auto przyciskiem od centrala - jak wsiadam

 

... ale to nie jest rozwiazanie..

ocb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E39 szybe otwiera siłownik taki jak od centralnego zamka,sterowany plusem i minusem.Przycisk w wycieraczce zamyka jeden obieg,albo plusa albo minusa,drugi obieg podłaczony jest na stałe do siłownika.Moim zdaniem macie w któryms miejscu przetarty albo przesniedziały kabelek który moze zamykac obieg ten co przycisk i dlatego sie otwiera.U mnie był załamny kabel i zaśniedział.Siłownik ten jest również podłączony do centralnego zamka dlatego sie nie otwiera szyba po zamknięciu drzwi.Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Panowie mam ten sam problem z szybą w touringu, w zimę zaczęła się sama otwierać, czasami nie mogłem jej otworzyć przyciskiem.

Po śledztwiechyba zlokalizowałem problem, jak ruszam kablem który idzia z klapy do szyby w gumowym oplocie to przycisk raz działa raz nie.

Pytanie : jak dostać się do wiązki przewodów nic przy okazji nie dewastując

http://img684.imageshack.us/g/20100424007.jpg/

 

http://img684.imageshack.us/g/20100424007.jpg/

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Rozwiązania najczęściej są dwa: albo przetarte przewody - tak jak opisują to Koledzy albo kostka tak jak opisałem wcześniej

Panowie!

Miałem ten sam problem i jest on ulokowany w innym miejscu niż myślicie!!!

Przyciski z reguły są dobre i bez awaryjne. Idąc ścieżką od przycisku po taśmie przewodzącej, która jest przyklejona na szybę dojedziecie w górę (w kierunku spojlera). Pod wewnętrzną osłoną (po wewnętrznej stronie szyby otwieranej) taśma idąca od przycisku łączy się pod tą osłoną z taką czarną kostką. Problem u siebie zlokalizowałem w tym miejscu!!! Ta kostka często lubi pękać, następnie dostaje się tam wilgoć lub woda i łączenie śniedzieje a następnie ulega uszkodzeniu. Kostka jest zatopiona, odlana z plastiku i nienaprawialna. Więc albo do wymiany cała szyba albo......? Ja zrobiłem w ten sposób, że rozciąłem całkiem tą kostkę (tak, żeby nie uszkodzić przewodzików z taśmy od przycisku) i bardzo delikatnie (trzeba bardzo uważać bo taśma od lutownicy się przetapia) je polutowałem. Sprawdziłem poprawność przewodzenia złącza i działania przycisku, po czym całe (zrobione na nowo) łącze zatopiłem również w plastiku (klej na gorąco lub żywica epoksydowa). Informuję, że rozwiązanie jest skuteczne ale wymaga dużo precyzji, cierpliwości i zręczności. Efekt zadowalający!!! Działa przycisk!!!

Miejsce, które opisuję chyba konstruktorom BMW nie bardzo wyszło, bo choć jest schowane pod osłoną działa na nie woda i zmiany temperatury, dlatego ulega uszkodzeniu. Pozdrawiam

Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.