Skocz do zawartości

320d czujniki cofania nie działają


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. jak wrzucę wsteczny to zaczynają piszczeć tak jak by widziały przeszkodę, po chwili cisza i jak rzeczywiście zbliżam się do przeszkody to nie działają. czy ktoś miał coś podobnego? pochwalcie się co może być przyczyną. Wspomnę że chodzi o E46 fabryczne.

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dzialaly bardzo dziwnie. Czasem prawidlowo, czasem piszczaly na wciaz, czasem bez ladu i skladu gdy nic z tylu nie bylo. Nie wiedzialem co z tym zrobic. Myslalem, ze moze ktorys czujnik jest uszkodzony i wplywa to na dzialanie calego ukladu albo dzieje sie tak kiedy do czujnikow dostanie sie brud czy wilgoc. Nie za bardzo Ci pomoge niestety bo przy okazji pewnej malej stluczki musialem wymienic zderzak. Wymienilem na taki sam ze sprawnymi czujnikami. Sprzedawca liczyl sobie za zderzak + 80 zl za kazdy czujnik. Moze u Ciebie najlepszym rozwiazaniem byloby kupic 4 czujniki po 80 zl. U mnie po wymianie dzialaja bez zarzutu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł ci jeden z czujników....wrzuc wsteczny na przekręconym zapłonie i idz słuchać który nie cyka.Wymień ten uszkodzony i bedzie :cool2:

 

tzn jak to mam sprawdzić skoro zaczyna piszczeć w momencie jak tylko wrzucę wsteczny i po chwili cisza? czy to co napisałeś oznacza że one muszą CYKAĆ ?

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było juz w tym temacie , padaja te PDC, ale czesciej dzieje sie cos z przewodami i wtykami przy czujnikach ( brud piach) niz same czujniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było juz w tym temacie , padaja te PDC, ale czesciej dzieje sie cos z przewodami i wtykami przy czujnikach ( brud piach) niz same czujniki.

 

dokładnie tak jak kolega napisał.

Okazało się że lewy czujnik nie miał styku. wypiąłem wtyczkę oczyściłem styki założyłem s powrotem i wszystko OK :cool2:

Dzięki koledzy za podpowiedż

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Panowie a co jeśli czujniki cykają (wyraźnie to słychać przy każdym z osobna) a objawy dalej występują? Pozatym dostęp w wersji sedan do czujnika o strony prawego koła jest tragiczny nie mogę do niego dość i nie umiem rozłączać tych wtyczek od czujnika chyba przyrdzewiały.. Czy jest możliwe że instalacja jest uszkodzona a czujniki cykają? dodam że stało mi się to po umyciu samochodu myjką ciśnieniową bez dotykowo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.