Skocz do zawartości

E 90.DTC swieci.Sila hamowania 4-5bar jak auto stoi. Pomocy.


krzysiekb0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moim E90 320d 2005 rok. Kupilem to auto uszkodzone w tylna cwiartke oraz w tylne kolo (zawieszenie bylo do wymiany). Autko naprawilem ale ciagle mi sie swieci kontrolka od DTC. Interesujace jest jest to ze po podlaczeniu do komputera wyswietla sie ze sila nacisku hamowania jest okolo 4,5 do 5 bar i elektryk(mechanik) powiedzial ze powinno byc 0 poniewaz auto stoi w miejscu i nikt nie naciska pedalu hamulca. Czy moze mi ktos pomoc w wyjasnieniu tej zagadki? Bo nie mam pojecia co moze byc nie tak z tym autem.

Z gory dziekuje

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Prawodopodobnie masz uszkodzony czurnik ABS/DTC w tylnym kole. Od tego bym zaczął. Nie powinno nic innego się stać bo więcej tam nie ma czujników.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za odpowiedz. Ale ABS mi dziala (kontrolka od ABSu nie swieci). Chyba ze sa tam dwa osobne czujniki od ABSu i DSC, czy moze oba systemy sa na jednym czujniku. Acha, w poscie zapomnialem dodac ze po podlaczeniu do kompa pokazuje sie taki blad: "Hydralic unit pressure sensor fault". Tego bledu nie mozna wykasowac. Wiesz moze o co chodzi, i gdzie jest ten sensor?

Z gory dziekuje

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz dobra pamiec :D Ale Ja od poczatku mialem 320d, a chcialem wsadzic tarcze od 330i. Ostatecznie zrobilem wszystko jak nalezy(wszystkie czesci sa od 320d) bo sie okazalo ze w moim zawieszeniu byly uszkodzone tylko wachacze z prawej strony(ktore sa wymienione na te od 330i, sa one identyczne jak 320d). Zalozym takze sanki od tej 330i(wymiary maja identyczne) bo moje wygladaly perfect, ale na oko to nie mozna stwierdzic czy np. gdzies nie sa "przesuniete" o pare milimetrow). Oprocz tego wszystkie czesci: tarcze, klocki, zaciski, czujniki ABS, poloski i dyferencjal sa zalozone z powrotem, bo koniec koncow te czesci nie byly uszkodzone.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pytaj się o to w ASO : 34 52 6 774 072 (zestaw naprawczy sterownika hydraulicznego DSC) lub o to 34 51 6 774 071 i 34 51 6 794 646 (2 różne wersje sterowników) . Podadzą ci ceny.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.