Skocz do zawartości

e39 . Reflektory i instalacja gazu.


puchatek26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie odnosnie reflektorow do e39 ( rocznik 97 ) . Otórz są one lekko dobrudzone,jakby zapruszone czyms od srodka. Czy jest mozliwosc ich odnowienia??? Chodzi mi o to,czy da sie sciagnac sam klasz z lamp ( przednich ) ????????? Czy moze lepiej kupic nowe ( moze juz poliftowe ) .

 

Moje drugie putanie dotyczy instalacji gazowej. Otorz chcialbym załozyc sekwencje do 523i ,tylko nie mam pojecia jaka- jakiej firmy??? Jaka spisuje sie najlepiej i jaka polecacie??? Z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

reflektory z 97 rocznika są łatwo rozbieralne.

W godzinkę można rozmontować i wyczyścić. A jest co czyścić i różnicę zobaczysz na 100%

Przy okazji sprawdź czy nie wymagają wymiany plastikowe regulatorki. Normą jest , że się rozlatują ze starości jak szklane.

To przy rozkładaniu lampy może się wydarzyć niestety.

 

Co do gazu to ja bym polecał instalację od dobrego gazownika który mieszka w okolicy i będziesz miał łatwo ją u niego serwisować.

Jak zamontujesz coś co w twojej okolicy jest mało znane to będziesz miał kłopot z serwisem.

A co do komponentów to:

Reduktor ze sporym zapasem wydajności < to konieczne >

Wtryskiwacze tak dobre na jakie cię stać < optimum to Matrix >

Miedź średnicy 8mm < tak by było najlepiej > i pozostałe elementy doprowadzające gaz do reduktora też w wykonaniu 8mm.

Solidne filtry. Nowe świece.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panie dyzio255 za odpowiedz. Z reflektorami juz sobie poradzilem. Mialy jakis dziwny nalot od zewnątrz,nie od wewnątrz jak myslałem!!! :duh: Niebyło potrzeby ich rozkrecania czy nawet wyciągania :mrgreen: Papiery 600,800,1200 załatwiły problem . Reflaktory jak nowe :mrgreen: . Co do gazu do dalej szukam i czekam na jakies propozycje. Chciałbym załozyc jakąś dobrą sekwencję w kwocie do 4,5 - 5 tys. Jaki jest najwiekszy zbiornik gazu ,jaki moge upchnąć w miejscu koła zapasowego??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zalozylem jakis miesiac temu gaz do e39 w sedanie i weszlo mi 55 litrow. instalacja jest na gratach: reduktor scorpiona a reszta stag 300. dostalem dozywotnia gwarancje na te graty. cena jaka mnie wyniosla to 3500zl i polecam fachowca w tej dziedzinie w rembertowie.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.