Skocz do zawartości

wozi autem po całej drodze i szumi- co to może być???


d_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem. Tak jak w temacie. Zmieniłem kółka z fabrycznych 15'' 195/15/65 na 16'' 205/16/55. Auto tańcuje po całej drdze i bardzo ciężko się prowadzi, tzn trudno je utrzymać prosto, mało tego coś szumi. Opony są na tyle dunnlop sport index V na przodzie michelin też index V.

Podpowiedzcie panowie czy to może być przyczyna np zużytych opon?

Wcześniej jeżdziłem na tych samych kółkach E36 325i i też troche tańcował ale nie tak jak teraz, może się nie znam ale wydaje mi się że e36 miala twardsze zawieszenie i może to dlatego. Jeśli sie mylę to mnie poprawcie.

I jeszcze jedno. Pochwalcie się na jakich oponkach jeżdzicie. Interesuje mnie głównie rozmiar 16''. Czy któryś z Was jeżdzi może na takich gumach?

Będę wdzięczny za pomoc.

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 16" i opony dunlop sport z tego roku kupilem i tez mi sie wydaje ze torchu jak by sam samochod sie sterwoal czasem .ale mysle ze winna u mnie jest belka podprogowa bo cos mi puka jak ruszma z jedynki (bede wymienial za 2 tyg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam w automacie i u mnie jest cisza nic nie puka nic nie stuka.

dodam jeszcze że do wczoraj jeżdziłem na starych 15'' i było wszystko ok.

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku letnie opony będą szumieć, u siebie 3 lata temu kupiłem toyo i była cisza, teraz strasznie szumią.

 

co do prowadzenia to przy moich 225 jest cieżko, ale po zrobieniu zbierzności wczoraj różnica drastyczna, auto o wiele lepiej się prowadzi, nawet w koleinach. Także polecam zrobić zbierzność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no być może , ale miesiąc temu właśnie robiłem zbieżność i jest wszystko ok.

pozdrawiam

Ten, kto sie pyta jest głupcem przez pięć minut,

ten kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam u siebie 18 225/40przod i 255/35 tyl. zmienilem opony n nowe bridgestona i tez mi auto tancowalo po drodze( tylko na nierownej drodze.koleiny , dziury ). ufajac zakladowi w ktorym zmianialem gumy mialem pewnosc ze cisnienie w kolach jest ok .po jakies 2 tyg sprawdzani zbierznosci i innych rzeczy sprawdzilem cisnienie , wszedzie bylo 2.4 a wg bmw powinno byc 2.4przod i 3.0 tyl - wiec tak zrobilem.

odrazu roznica w prowadzeniu auta- wiec w moim przypadku bylo zle cisnienie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.