Skocz do zawartości

[E36] Kontrolka wtrysku i Kody migowe


marifo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje autko to BMW 325 td z 93 roku.

W piątek zaświeciła mi się kontrolka wtrysku i autko nie chciało odpalić. Przez weekend poczytałem trochę i się załamałem co może być przyczyną no ale z kolegą troszkę potestowaliśmy i okazało się, że albo zawiesił się elektrozawór w pompie wtryskowej albo przekaźnik świruje. W każdym bądź razie potraktowaliśmy ten elektrozawór prądem i kontrolka przestała świecić w związku z czym autko odpaliło bez problemu. Postanowiłem zobaczyć jakie mi pokaże kody migowe i wyświetlił mi takie:

3 - Potencjometryczny czujnik położenia dozatora - sterownik pompy wtryskowej;

8 - Czujnik ciśnienia doładowania;

16 - czujnik temperatury paliwa;

27 - czujnik wody w filtrze paliwa;

29 - Tempomat - z tego co wiem to standard i nie ma się tym co przejmować.

Czy może mi ktoś konkretnie odpowiedzieć gdzie to wszystko znajdę i jak się do tego zabrać no i oczywiście dlaczego to będzie tak dużo kosztować :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze to nie wiem czy myślisz o tym co ja. Kody migowe uzyskałem poprzez szybkie 5-cio krotne naciśnięcie pedału gazu i poprzez wielokrotność mignięcia kontrolki wtrysku otrztmujesz kod. Z tego co się orientuje to można się też bawić z jakąś żaróką i ona Ci tam błyska ale ja nie korzystałem z tej metody bo do końca nie wiem o co z tym chodzi. Po drugie to po coś ta funkcja istnieje w tym samochodzie a z tego co się orientuje to nie w każdym aucie powyższe kody migowe występują, także jeżeli znasz się na tym i możesz mi pomóc to napisz gdzie co się znajduje.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.