Skocz do zawartości

Dziwna sprawa z chłodzeniem


pitpetra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Wymieniałem płyn chłodzący na nowy i nie wiem co jest. Mianowicie odpowietrzałem cały układ, mam już wewnątrz ogrzewanie wskażnik nie przekracza połowy visko czasem się włącza i generalnie nie ma się do czego przyczepić, ale wąż dolny jest tylko lekko ciepły, chłodnica nie w całości się nagrzewa raczej jej górna część. Wymieniłem już termostat bo wcześniej wogóle dolny waż cały czas był zimny i autko się przygrzewało czyli mijała wskazówka pion i kierowała się na prawo :). Co Wy o tym sądzicie??? Czy powinienem się martwić czy po prostu jeżdzić?? Aha jest to E34 z 89r. M30 B30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli wskazówka stoi w pionie i nie gotuje wody to nie widze problemu.Sprawdz dolny wąż gdy zalączy się visko wtedy powinien być gorący.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam lepszą zagadkę,

mianowicie wymieniałem chłodnicę bo pękła na łaczeniu plastiku z radiatorem-standard, i co : oczywiście odpowietrzyłem układ ponad pół godziny to robiłem, wskazówka temp. stoi w pionie ogrzewanie mam ok a dolny wąż chłodnicy cały czas zimny

i co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ,głowię się nad tą sama zagadką , podejrzewam że szwankuje termostat ,visco nie ma zamiaru zaskoczyć, temperaturę mam idealnie w pionie , ostry kat przez 10km (kosztował mnie przebiciem opony) ,ogrzewanie ok ,ale wąż dolny zimny .Wcześniej zdemontowałem pompkę cyrkulacji wody od elektrozaworów, się zjarała :? ,układ odpowietrzony .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że jak by był termostat padnięty to albo ci się wskazówka nie podniesie ponad niebieskie pole(sam tak własnie mam) albo sie przegrzeje choć przy tych Temp. jakie ostatnio panuja może to być trudne. Na waszym miejscu nie przejmowałbym się tym a obserwował wskazówke
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten waz jest u wszystkich zimny (letni) i taki pozostanie, przeciez nim wraca schlodzony plyn z chlodnicy na uklad, tak ma byc, nie przejmujcie sie tym, jak wskazowka stoi w pionie, wisko sie zalacza to wszystko OK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ,na pewno macie racje , nie ma co sikać ,ważne że temperatura w normie na zegarach. Rzeczywiście w takich warunkach może i dłużej trzeba czekać ,aby silnik złapał swoje Celsjusze .Dziś na postoju ponad 20 minut czekałem za nim wskaźnik ruszył do pionu :8) .Tylko visco coś się nie załącza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mysle ze musimy poczekac az temperatury na zewnatrz skocza w góre, wczoraj trohe w korkach popierdziałem i waż dolny mialem letni ale nie gorący, chyba poprostu jest za zimno zeby visco sie włączało, poczekajmy wiec na cieplejsza pore a poki wskazówka w pionie nie ma paniki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.