Skocz do zawartości

BMW 740 E38 POMOCY!!!! CO TO MOŻE BYĆ - BUCZENIE W BAKU.


jozimina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam małą zagadkę z moją E38. Autko chodzi bez zarzutów. jeden mały problem sprawa dotyczy cichego piszczenia w okolicach lewego tylnego boku w trakcie jazdy jak i na postoju. Moje domysły wskazują, że to pomka paliwa znajdująca się w baku.

 

Pytanie do znawców tych aut czy faktycznie takie ciche buczenie, piszczenie może dotyczyć kończącej się pomki paliwa? a może czegoś innego? Wybieram się na wakacje i mam do przejechania sporo kilometrów a chciałbym uniknąć przykrych sytuacji na drodze.

 

Posiadam ten samochód od ponad roku i wszystko sprawuje się jak należy. podpinany był komputer i nie ma żadnych błędów.

 

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Jarek BMW E38 740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij siedzisko tylnej kanapy.Pod nia masz pokrywke z prawej strony jest mompka.Moim zdaniem na 99proc to ona ale warto sprawdzic.Lepiej ja wymien i stara sie zeby nie swiecila Ci sie rezerwa za czesto.Komp CI nic nie wykaze dopuki pompka chodzi.Potem sie zatrze,przepali bezpiecznik i .....domysl sie sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje ci się tak od początku kiedy kupiłeś auto ??

 

jeżeli nagle zaczęła buczeć to może oznaczać że się kończy

 

 

u mnie pompka wyła/syczała dość głośno ale poprzedni właściciel mówił ze jak mu padła to kupił zamiennik i od nowości tak syczał

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA INFORMACJE.

 

NIE BUCZY OD POCZĄTKU. JAK KUPIŁEM TO BYŁO WSZYSTKO OK.

 

MAM PYTANIE DO Kapsel.1 JA ZAWSZE DOPROWADZAM SAMOCHÓD, ŻE REZERWA MI SIĘ ZAPALA I DOPIERO WTEDY TANKUJE. MÓWISZ, ŻE TO MA JAKIS WPŁYW JEŻDŻENIE NA REZERWIE?

 

DZIĘKI JESZCZE RAZ ZA ODPOWIEDZI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Pompka jest chlodzona paliwem i nie moze chodzic na sucho.To ja zabija.Na rezerwie krecisz w prawo,czy w lewo paliwo splywa w baku,wiele razy pompka w tym momencie kreci wlsnie na sucho.Najczesciej pompki siadaja w autach z lpg.heh tam wicznie swieci rezerwa...Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWSZE DOPROWADZAM SAMOCHÓD, ŻE REZERWA MI SIĘ ZAPALA I DOPIERO WTEDY TANKUJE

 

ktoś kto ma dostęp do manuala e38 może wrzucić ile litrów pozostaje w baku w momencie zapalenia się rezerwy?

 

problemem może być nie to że jeździsz "do rezerwy", ale to że od momentu zapalenia się rezerwy do zatankowania też kilka kilometrów sie nawinie i gdy wjeżdżasz pod dystrybutor pompa paliwa nie ma już odpowiedniego chłodzenia/ smarowania

 

dlatego też obstawiałbym pompę

 

 

 

btw. zawsze mnie ciekawi w jaki spośób masz tyle postów na liczniku?

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kapsel.1

 

Skoro tak twierdzisz i twoja uwaga jest bliższa mojej diagnozy to zabieram się do wymiany pompki.

 

Jeszcze raz dzięki

 

Pozdrawiam

Jarek

 

Niema sprawy.oczywiscie najpierw to obsluchaj.Wyjmij siedzisko i na zapalonym silniku.Bo poco kupowac pompke jak nie masz 100proc pewnosci.

 

tez mnie ciekawi ten licznik heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.