Skocz do zawartości

Wielki problem z ubywającym płynem chłodzącym...


kendi76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie... Mam wielki problem z ubywającym płynem chłodzącym w mojej BMW... Opiszę to w kilku słowach... Pewnego razu ni z tego ni z owego jadąc zagotowała mi się i wywaliła cały płyn z układu więc dałem ją do mechanika:

Co zrobił mechanik:

1. Wymienił uszczelkę pod głowicą dałem nowe szpilki;

2. Dałem głowicę do sprawdzenia i do planowania wszystko ok;

3. Wymienił pompę wody;

4. Wymienił termostat;

5. W końcu zauważyłem że jest pęknięta obudowa termostatu została wymieniona;

6. Został sprawdzony cały blok czy nie jest pęknięty nic nie zauważyli;

Układ jest szczelny bo nie widzę wycieków pod autkiem...Bardzo proszę o jakieś propozycje bo już tracę cierpliwość i nerwy... Z góry dzięki... Pozdro

 

I jeszcze jedno świeci mi sie ABS i ASC... Byłem na komputerze i nie pokazało błędów... Jaka może być przyczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

jesli sprawdziles caly uklad i faktyccznie wymieniles tyle czesci to naprawde dziwne ale moze kolega ma racje z tym korkiem pod nim jest taka gum(uszczelka) czasem warto go zmienic bo bywa nieszczelny

 

zle czys sprawdziles tez wszystkie przedody od chlodnicy itp?

 

kwestia w jakim tempie ta woda ci znika? bo wiesz dziura moze byc naprawde mala i moze nie byc widac wody pod autem itp a dopiero po dobrym kawalku jazdy mozesz widziec barki w wodzie

 

A co do kontrolek ABS i ASC to gdzie robiles test w ASO BMW?

bo ja juz sie nauczylem ze dal "przypadkowego mechanika zawsze wszystko jest ok tylko dziwnym trafem problem nie znika a w aso zawsze zalatwiaja sprawe - ale co do abs-u to sprawdz czujniki od zuzycia klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie pompa płynu chłodniczego?? U mnie lało się po osi a że płyn gorący to parowało i ciężko było zdiagnozować...

 

Poszukaj kogoś kto ma taki zestaw http://www.allegro.pl/item633303581_beta_do_kontroli_szczelnosci_ukladu_chlodzenia.html jeśli go ma to zdiagnozuje szybko gdzie płyn ucieka :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ubytek płynu którego dłuższy czas nie mogłem zlokalizować. Dolewałem litr na jakieś 500-600km. Przyczyną był wyciek przy elektrozaworach sterujących ogrzewaniem. Wycieku nie było widać. Zlokalizowałem go przypadkiem przy okazji wymiany filtra paliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika i stwierdził wyciek spod osłony termostatu... Poprzedni "super mechanik" chyba miał za dużo siły albo źle założył oring... Zobaczymy w sobotę... Narazie wszystkim wam wielkie dzięki... Pozdro... Później napiszę co było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.