Skocz do zawartości

Automat


misio_987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długim czasie nie obecności

 

moja kochana bunia miała dzwona :cry2: :cry2: :cry2: i zastanawiam się teraz nad E38 ale nigdy się nie zagłębiałem w ten model i chciałem się dowiedzieć jak wygląda skrzynia w tym modelu. w większości jest automat ale interesuje mnie czy wszystkie miały sekwencyjna zmianę biegów?

 

z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie interesuje Cię skrzynia z tip tronikiem. Jak na moje to zbędne badziewie, właśnie dla ludzi "po manualu" co nie majaco z łapami robić i twierdzą że nie wyobrażają sobie jazdy bez zmiany biegów. Sam sie przekonasz że tip tronik to zbędna sprawa. Zaczniesz jeździć automatem to przestaniesz tęsknić za zmianą biegó, raz na zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie interesuje Cię skrzynia z tip tronikiem. Jak na moje to zbędne badziewie, właśnie dla ludzi "po manualu" co nie majaco z łapami robić i twierdzą że nie wyobrażają sobie jazdy bez zmiany biegów. Sam sie przekonasz że tip tronik to zbędna sprawa. Zaczniesz jeździć automatem to przestaniesz tęsknić za zmianą biegó, raz na zawsze.

 

Potwierdzam. Miałem zwykłego automata bez TIPA a teraz mam z TIP TRONIC i w okresie 6 miesięcy jak mam ze zmianą to moze zmieniałem 2 razy, i to tylko po to żeby zobaczyć jak to jest i czy działa. No i działa tylko że już za duży legat ze mnie się zrobił. Po to masz automat i przełożenia typu D lub S zeby nie zawracać sobie głowy wajchowaniem lewarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm panowie jesteśmy na forum BMW nie VW to jest steptronic :)

 

Skrzynie ze steptroniciem sa szybkie i maja prawie niezauważalną zmianę przełożeń steptronic to jak koledzy napisali właściwiwie zbedny bajer :)

 

Skrzynie były dwie w tym modelu od roku 1994-1996 była to 5HP30 starsza ciut wolniejsza i bez steptronica i po roku 1996 5HP24 czyli ta ze steptroniciem :)

 

Ogólnie szukaj E-38 po roku 96 wtedy były nowsze silniki typu M62 i nowsze skrzynie :)

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.