Skocz do zawartości

Procedura przy rejestracji sprowadzonego auta


Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie o to mi chodzi jesli zaplacwe akcyze od wartosci pojazdu wedlug eurotaxu to bedzie to bardzo duza suma a jak jeszcze przyjdzie mi do tego koszt naprawy to chyba sie poplacze;-) koszt naprawy to 5-6 tys zlotych dlatego mysle o rzeczoznawcy. Mam placic pelna akcyze za pojazd ktory nie jest tyle wart:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jeszcze zależy jaki masz rachunek na to auto. Rzeczoznawca może Ci zjechać mocno, można dorzucić uszkodzenie skrzyni biegów czy jakieś problemy inne. Niestety jak wartość rachunku przekroczy wycenę rzeczoznawcy obniżoną o akcyzę i VAT to i tak zapłacisz od rachunku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3latach przesiadlem sie z bmw do prosze sie niesmiac;-) ......do renault megane. Auto z 2005r 1,9DCi z dobrym wyposazeniem 50tys przebiegu. Kwota naprawy bedzie kosztowna wycinka blotnika tylnego progu wymiana drzwi z lewej strony i pare innych mniejszych mankamentow... cena to 2500euro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz oryginalna fakture to podjedz z fura na lawecie na akcyze niech sobie popstykaja zdjecia zeby w przyszlosci nie bylo "ale" i gitara, apropo z tego co piszesz do dosyc powazna naprawa, oplacilo sie ?? nie lepiej kupowac w calosci ?? z tego co wiem to zawsze jest tak ze zakladany koszt naprawy w rzeczywistosci jest wyzszy, i jeszcze zeby lakiernik dobrze pomalowal, ja tam zawsze wole cos w calosci sobie przytargac niz pozniej sie pierniczyc z naprawa i samochod z 2 miechy w warsztacie

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto napisal ze celnik zna sie na wycenie uszkodzen i ma uprawnienia do takiej wyceny ?? !! poza tym zadnych rzeczoznawcow nie potrzeba, kumpel kupil uszkodzona fure dostal oryginalna fakture pojechal na akcyze pokazal fakture kazali mu tylko podjechac z samochodem na lawecie porobili sobie fotki uszkodzonego pojazdu i obliczyli mu akcyze od wartosci na oryginalnej fakturze bez zadnych wycen rzeczoznawcow i nie wiadomo jeszcze czego

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja nie wiem co to był za urząd celny. Chyba w jakiejś małej miejscowości, albo było to 5 lat temu, albo akcyza miał bardzo niską wartość.

 

Urzędnik musi mieć na piśmie wycenę rzeczoznawcy inaczej nie ma żadnych podstaw do akceptacji wartości z faktury jeżeli odbiega ona znacznie od wartości z katalogu. Żadne inne argmenty czyli zdjęcia itd nie mają szans, bo w UC nie ma ludzi, którzy są uprawnieni do wyceny wartości uszkodzonego samochodu. Uwierz mi, znam się na tym bo przerabiam te sprawy na codzień. Odpuszczą tylko wówczas gdy wartość książkowa auta jest bardzo mała i różnica w akcyzie jest niższa od kosztów powołania przez UC rzeczoznawcy. Będzie tak zawsze gdy np wartość katalogowa auta jest niższa niż 20 tys zł a Ty masz np rachunek na 10 tys zł a auto ma poniżej 2.0 litra (akzyza 3,1%). Powołanie rzeczoznawcy, za który UC musiałby zapłacić 250-300 zł nie ma sensu bo wydaliby tyle samo kasy na rzeczoznawcę co wyszarpaliby od Ciebie więcej akcyzy. Wtedy faktycznie odpuszczają tylko na podstawie argumentów o uszkodzeniach lub zdjęć wykonanych nawet przez Ciebie, bo gołym okiem widać, że im się nie opłaca walczyć o wyższą kwotę akcyzy. Przypuszczam, że tak było w przypadku Twojego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla uściślenia POJAZDU OSOBOWEGO, a dla drugiego uściślenia VAT-25 nie jest potrzebny gdy jest to auto kupione od firmy polskiej i wyszczególniony jest VAT na fakturze. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Podepne sie z krótkim pytaniem...

Jaki jest całkowity koszt rejestracji świezo sprowadzonego auta z niemiec, jest na niemieckich tablicach (normalne bez czerwonego paska)

Auto BMW 316 '97

Dziki za odp. Pozdraqwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.