Skocz do zawartości

Koła do e31


Rosa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taka zagadka, kto jakie ma założone koła :), chodzi mi o to jakie można największe koła upchnąć do e31 ;) ? Ja mam w siódemce 235/60R16 ale na lato założyłem rozmiar większe (od e65) czyli 245/45R19. Skoro seria w e31 to 235/50R16 to ciekawe czy można też wsadzić trochę większe koła, większe koła to większy komfort i można dać większą felgę ;). No to teraz proszę o odpowiedzi, pozdrawiam.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 cali widzialem i nawet jechalem. Profil 30 przy szerokosci opony 245. Kola dla twardzieli, co nie Przemo :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, można nawet i 21'', ale mnie nie chodzi o samą felgę, tylko o całe koło, i problem powstaje głównie na przodzie, gdzie jak założysz za duże koło, to oprze się ono u góry o podstawę osadzenia sprężyny w mcpersonie i będzie lipa, rozumiesz ??
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, ET to jest odsadzenie piasty od osi felgi i od tego zależy, czy koło będzie polerowało wewnętrznym rantem felgi o amortyzator czy będzie można tam wsadzić rękę, zaś będzie wystawało poza błotnik, a ja się pytam o maksymalną średnicę całego koła, ew o promień.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...temat rzeka ...20 cali czemu nie ...ale wtedy mamy enduro ..kwestia gustu i upodobań ,moim zdaniem super optymalnie to 18 cali , 19 cali też spoko a wieksze to już "zamienił stryjek siekierke na kijek " , dla mnie liczy sie szerokość a nie średnica jak zapewne zauważyliście i jak będziecie potrzebowali rady co do tego parametru to służe :D

pozdro

mamuusiu,czemu ten Pan klęka ???

.......bo to synku jedzie ósemka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to goryl napisz no specyfikację co ty tam masz upchane ??. Interesuje mnie wszystko, wysokość i szerokość felgi oraz et zarówno przód jak i tył i rozmiarówka opon, które na to wsadziłeś, opzdrawiam.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to goryl napisz no specyfikację co ty tam masz upchane ??. Interesuje mnie wszystko, wysokość i szerokość felgi oraz et zarówno przód jak i tył i rozmiarówka opon, które na to wsadziłeś, opzdrawiam.

 

na początku były koła 3 tlg OZ Futura w rozmiarach 8,5 x 18 et13 opona 225/40 , tył 10 x 18 et19 opona 255/35 , po dokupieniu szerszych rantów jest : przód 9,5 x 18 opona 225/40 tył 11,5 cala opona 265/35 (et trzeba by było policzyc )

pzdr

mamuusiu,czemu ten Pan klęka ???

.......bo to synku jedzie ósemka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.