Skocz do zawartości

Amortyzatory sportowe - jak sprawdzić o ile obniżona


Zbychoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem że było wiel na forum na ten temat, czytałem, wiem jakie są różnice w amortyzatorach do wersji z lat 1990-92 i 1992-98. Tak się składa, że mam akurat bumkę z maja 1991r. z długim łącznikiem stabilizatora. Problem w tym, że chcę wymienić amorki, a auto mam obniżone, potrzebuję więc amortyzatorów o skróconym skoku. Na allegro wiele jest ofert amortyzatorów typowych do obu wersji oraz sportowych do wersji po czerwcu 1992r. Jedyne czego nie mogę znaleźć to właśnie sportowych ale do wersji z lat przed czerwcem 1992r. Wysyłałem zapytania do wielu ze sprzedających sportowe amortyzatory na allegro ale albo nie odpisują albo odpisują, że nie mają do tej wersji.

Stąd moje pytanie, czy ktoś kupował już amortyzatory sportowe do wersji z długim łącznikiem stabilizatora? Jeżeli tak to proszę o jakieś namiary gdzie można o to pytać. Nadmieniam, że ze względu na wiek auta nie poszukuję amortyzatorów, których cena spowodowałaby podwojenie wartości auta. :wink:

Edytowane przez Zbychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Skoro nikt nie może pomóc w temacie to może napiszcie z czym wiąże się przeróbka na wersję z krótkim łącznikiem stabilizatora. Czy to tylko kwestia wymiany łącznika stabilizatora (mocowanie do wahacza), czy coś więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mieć na krótkim to trzeba do wahacza przykręcić takie uchwyty i będzie pasować :mrgreen: mam takie na zbyciu , jak chcesz to napisz na pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wymieniłem już łączniki na starego typu (długie), więc przeróbka odpadła. Niech mi ktoś pomoże w jeszcze jednym temacie. Auto mam obniżone przez poprzedniego właściciela i nie wiem o ile, a ta informacja jest mi potrzebna przy zakupie amortyzatorów i sprężyn. Jak to zmierzyć? Wiem, że kiedyś było na forum ale w tej chwili za cholerę nie mogę znaleźć. Pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolego jesli chcesz wymienic amorki i sprezyny za jednym zamachem to nie potrzebujesz takiej informacji. Sam mozesz sobie teraz wszystko dopasowac

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.