Skocz do zawartości

Instalacja INPA / NCS / NFS / WINKFP ...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Sciagnij nowsze stwrowniki do kabla a jak to nie pomoze recznie edytuj klucz w regedit

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 585
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie INPA działa bez problemu ale nie mogę odpalić NCSEXPERT, wogule w programu który ściągnąłem z netu nie ma pliku instalacyjnego, uruchamiam NCS z pliku i od razu uruchamia sie program, ale nie mam połączenia z obd. E90 2007 D-CAN, chyba coś poknociłem, proszę o wskazówki. Ogólnie chodzi o uruchomienie śwaiateł do jazdy dziennej i ewentualnie jakieś dodatkowe opcje w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ncs i inpa spokojnie dzialaja pod win7 ale musi byc to system 32 bitowy gotowiec od trandolfa nie ma swiezych sterow do e90 z dcan trzeba samemu uaktualnic

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Ja.

W tej sytuacji sprawdź czy masz pliki daten uzupełnione w katalogach sgdat i daten

 

 

kurde wszystko wygląda na to, że jest w porządku, tylko u mnie NCSEXPERT nie ma możliwości zainstalowania bo nie ma żadnego pliku np. setup, chyba że go sie nie instaluje? Ewentualnie proszę o jakiś świeży link do pobrania sprawdzonego programu, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja świateł do jazdy dziennej w E46 po i przed liftem oraz E39

 

ważne w eksploratorze plików

klikamy narzędzia - opcje folderów - widok - odznaczamy "ukryj rozszerzenia znanych typów plików" - zastosuj do wszystkich folderów

 

do dzieła :

 

 

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert który instaluje się razem z INPA należy przy instalacji INPY zaznaczyć żeby zainstalował pełną wersję NSC-expert

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK :)

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46 :)

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście :)

6 Wybierz ECU do komunikacji, ja wybieram ALSZ

7. Teraz wciśnij F6, czyli Back

8. Wbierz F4 "Program ECU", w tym przypadku kodujemy światła, a więc w oknie, które się pokaże wybieramy moduł ALSZ

9 Następnie wybieramy F5 (Basic functions) która to funkcja odczytuje nam do pliku wszystko co mamy w samochodzie zakodowane i następnie w oknie które ci się pokaże zjedź suwakiem niżej i kliknij dwa razy na „coapireadsggetfswpsw", następuje odczyt/kopiownaie FSW_PSW.TRC

10 W katalogu ncsexpert/Work znajdziesz teraz plik FSW_PSW.TRC, skopiuj go gdzieś w inne miejsce na dysku, zmień nazwę na FSW_PSW.MAN, wyedytuj w notatniku i zmień:

 

 

w punkcie 2 nie mogę wejść do car/key memory, opcja jest nie podświetlona dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam taki problem, nie mogę w ogóle połączyć się z moim e65 z żadnym modułem... Łączę się normalnie przez port com ADS-em. Nawet zainstalowałem nową zaktualizowaną Inpe EA-90x i ten sam problem występuję nadal. Oczywiście zapłon i auto wykrywa mi normalnie...

 

Tu przy próbie połączenie z silnikiem:

 

http://imageshack.us/a/img803/2453/beztytuucdh.jpg

 

I tak we wszystkich modułach "no response from control unit" ...

 

Dodam że po zainstalowaniu nowej Inpy z innymi samochodami się łączy normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą INPA i całego tego środowiska jestem w stanie komunikować się z modułem silnika N47? ( 320d 2008r. ) Jeśli tak, to czy w tym sofcie jest możliwość zrobienia czegokolwiek ponadto, żeby odczytać błędy dla tego silnika? Pytam w ten sposób, bo im więcej czytam, tym większe odnoszę wrażenie, że do tego silnika potrzeba już jakiegoś nowszego softu.

 

Zainstalowałem inpę, mogłem gadałem i komunikowałem się, jednak nie z silnikiem, bo go zwyczajnie nie było. Dopisać do .ini to sobie mogłem, ale nie o to chodzi. Więc zacząłem kombinować i znalazłem Standard_Tools_Setup_2.11.0. Zainstalowałem to bez deinstalowania poprzedniego pakietu i nie wiem, czy to coś skopało czy co. Później chciałem "dodać" całość tego pakietu do "Referenz\INSTALL\Instprog.exe", jednak tam już nie było opcji update lub też complete ( były na szaro, niedostępne. ), tylko dla NCS_expert było update dla wersji 3.08.

Przy:

ediabas 6.4.7

INPA 5.01

NCS_expert 3.08

NFSWINKFP ( GIS )

 

A zestaw Standard_Tools_Setup_2.11.0. zawiera pakiety:

 

EDIABAS: 7.2.0 2.3

-Tool32 3.9.0

-CANdriver 2.5.0.0

WINKFP 5.2.3

- CoAPI 3.12.4

NFS 5.2.9

- KMM SRV 4.31.1

INPA 5.0.6

NCS Expert 1.0.0.1 App.Version 3.1.0

 

Więc IMO powinna być opcja update. I może tak ma być, co ja tam wiem, ale IMO coś jest nie tak.

 

znalazłem gdzieś inną INPĘ i po odinstalowaniu wszystkiego i wywaleniu z c:\ zgrałem tą inną i w zasadzie ta sama śpiewka, z tym, że tutaj od razu instaluję pakiet 2.11, ale dalej ani update ani complete niedostępne. Czy tak ma być i jeśli tak, to gdzie to jest dogrywane, bo nawet jeśli dogrywam raz i później wszystko wywalam i instaluję od nowa, to powinna być opcja update. ( przecież wtedy wszystko jest "gołe" ).

 

No i tak czy owak wracam do punktu wyjścia, bo nawet jeśli to pchnę, to czy coś mi to da i zrobię coś INPĄ z tym silnikiem.

Zależy mnie, aby odczytać wartości z czujników, ewentualnie jak jest konieczność wymusić wypalenie dynamiczne DPF'a, etc.

Edytowane przez jarek_135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam problem, otóż musiałem sformatować lapka, no więc zainstalowałem ponownie INPĘ z pierwszego postu i niby łączy się z autem ale nie chce się połączyć z modułem: LSZ, reszta modułów, silnik łączy się, moduł raczej nie powinien być uszkodzony (wcześniej łączył się bez problemu tylko na innej wersji INPY, której niestety nie posiadam). Przy próbie połączenia z LSZ wyskakuje błąd:

 

http://img819.imageshack.us/img819/7065/inpabdlsz.th.jpg

 

czym to jest spowodowane, może ktoś posiada inną wersję INPY i mógł by wrzucić linki?

 

/Edit

 

Widzę, że temat INPY już umarł i na pomoc nie ma co liczyć, w każdym bądź razie rozwiązałem mój problem i chciałbym się podzielić tym rozwiązaniem z innymi którzy spotkają się z czymś podobnym.

 

A więc może to trochę dziwne ale po instalacji INPY 10.0.0.4 nie mogłem się połączyć z LSZ, błąd SYS-0002: ECU OBJECT FILE NOT FOUND

 

ROZWIĄZANIE:

 

Znaleźć SGBD_E46 w lokalizaji: (moje BMW to E46 dlatego szukałem pliku od tego modelu)

 

(instalka INPY)...\INPA 10.0.0.4\BMW\Archive

 

Rozpakować i przekopiować pliki do:

 

C:\EDIABAS\Ecu

 

Można nadpisać pliki, lub kopiując grupowo, klikać NIE (wtedy dograne zostaną tylko te brakujące pliki).

 

Po tej operacji INPA łączy się z moim LSZ. Najdziwniejsze jest to, że INPA była instalowana dokładnie z tej samej instalki co późniejsze kopiowanie brakujących plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Mam problem z odczytem z ncs expert. Pojawia mi się błąd http://img856.imageshack.us/img856/6669/bladncs.jpg

 

Niezależnie jakie ECU wybiorę to jest ten sam problem. Program był odinstalowany i ponownie instalowany. Inpa chodzi bez problemu. Profil expert ustawiony zgodnie z wytycznymi.

NCSexpert był w paczce z inpa ea-90x

Proszę o wskazówki czy przyczyną może być nie aktualna wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

 

Czy któryś z użytkowników forum nie zdecydowałby się zainstalować inpy? Oczywiście za odpowiednią opłatą. Próbowałem kilkukrotnie jednak nie ma żadnej komunikacji między komputerem z samochodem. Jestem z okolic Wrocławia- Dzierżoniów/Świdnica/Wałbrzych. Mógłbym podjechać z komputerem :)

 

 

Pozdrawiam i z góry przepraszam jeżeli naruszyłem regulamin forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z góry przepraszam jak źle umieściłem temat a mianowicie mam chciał bym podłączyć pod komputer e60 chodzi mi o kasowanie błedów włączenie świateł. Posiadam kabel jak w tym linku http://sklep.motohid.pl/pl/p/VAG-409-KKL-USB/100 i mam pytanie czy dam radę za jego pośrednictwem się połączyć jeśli nie to czy mógł by mi ktoś podesłać jakiś link jaki kabel by się nadawał z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ten kabel obsługuje KKL a do e60 2004r potrzebny mi jest kabelek z D-CAN z tego co rozumiem ? i nie ma szans żebym się połączył bez jakiegoś przerabiania. http://moto.allegro.pl/bmw-e38-e39-e46-e53-e60-e61-diagnostyka-auta-obd-i2796853817.html taki kabel nie da rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mógłby ktoś wrzucić INPĘ całą po angielsku, ta z pierwszego posta niby jest en ale w NCS po wybraniu F1>F3>e6>F6(back) nie pojawia mi się opcja F4, no i ogólnie NCS jest częściowo po niemiecku. Nie mam możliwości wybrania żadnego modułu do odczytania, niby łączy się z ECU przez AWS ale później zaczynają się schody bo nie pojawia się opcja pod F4.

Może mi ktoś pomóc, potrzebuję wyłączyć powiadamianie o niskiej temp. zew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z góry przepraszam jak źle umieściłem temat a mianowicie mam chciał bym podłączyć pod komputer e60 chodzi mi o kasowanie błedów włączenie świateł. Posiadam kabel jak w tym linku http://sklep.motohid.pl/pl/p/VAG-409-KKL-USB/100 i mam pytanie czy dam radę za jego pośrednictwem się połączyć jeśli nie to czy mógł by mi ktoś podesłać jakiś link jaki kabel by się nadawał z góry dziękuje

 

Hej

Mogę ci taki kabelek przerobić a i przy instalacji inpy pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.