Skocz do zawartości

wydech dedykowany a uniwersalny Ulter prosze o info/opinie


Marcin222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji tego iż mój końcowy tłumik rozleciał się a jakiś amant wstawił tam najtańszą puszkę i wydźwięk jest jak w fiacie 125P chcę zmienić ją.

Chciałem założyć coś ładnego z gustem (żadnej wsi ryczącej).

Chcę uzyskać miły delikatny pomruk/basik ale naprawdę z gracja.

Naczytałem się trochę na ten temat tutaj bo nie ukrywam że jest dużo koncepcji, ale ja sobie z góry założyłem że ma to być tłumik porządnej firmy. Czyli Ulter (myślałem o remusie ale tutaj koszt zakupu jest wysoki)

 

Nurtuje mnie jedno pytanie a właściwie kilka:

1. http://www.ulter.com.pl/index.php?show=shop&f=3&m=194&s=578 o takie coś mi chodzi

2. czy to jest głośne ?

3. Ostatnio spotkałem kolesia co ma w compact-cie puszkę uniwersalną remusa. Przewiózł mnie i powiem że było fajnie bardzo cicho i delikatnie z gustem prawie nie słychać w środku. Powiedział że dał za puszkę 300zl na allegro to możliwe przecież Remusy są drogie. I jak ten uniwersalny ma się do jakości odnosząc sie do dedykowanego? (tzn czy dedykowany oprócz tego że jest wymiarowany pod konkretny model, to czy rożni się puszka? w sensie skoro jest dedykowany to np. czy delikatnie podnosi osiągi czy może nic nie robi tylko inaczej brzmi.)

4.jeżeli w ofercie jest dedykowany z jedną końcówką do wyboru czy mogą mi zrobić 2 końcówki? dlatego że mam pęknięte gniazdo w zderzaku i bym sobie poszerzył na 2 końcówki od razu.

 

z góry dzięki za info

ps. najistotniejsze dla mnie jest to czy warto wydać 530zł na dedykowany.

Bo jeżeli brzmienie uniwersalnego ultera jest takie samo jak dedykowanego a różnica w osiągach żadna tudzież nieodczuwalna to nie chcę przepłacać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam zamontowany (nr katalogowy z twojego linku 102-118/07-2) tylko sama puszke za ktora zapłacilem 195zł. I naprawde jestem zadowolony.Dzwiek jest naprawde przyzwoity. A co do osiągów dedykowanego to raczej nic sie nie zmieni tylko bedziesz miał mniej roboty przy montarzu:)
BMW i jest zabawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest naprawdę przyzwoity.

nio ok tylko co znaczy przyzwoity? a w środku auta? Można oszaleć czy jest prawie że niesłyszalny. Bo taki efekt mi chodzi, zmienić dźwięk, może być bardzo delikatnie odczuwalny w środku ale tak żeby nie męczył w trasach...

I właśnie dużo opinii jest że jak się chce mieć tak to trzeba kupować dedykowany wydech bo montażowe(uniwersalne) są głośne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ten wydech http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=107167&highlight=

 

temat jest krotki jak mozna to bierzesz dedykowany chyba ze go niema

:oops: wiem wiem zdublowałem posta, ale zrozum mam takie wątpliwości a zwłaszcza od tego tunera: "Proszę Pana te tłumiki były projektowane pod katalizator, bez niego układ panu brzęczy jak we fiacie... (chociaż wg mnie to wina syfnego tłumika końcowego) i ciężko będzie cokolwiek osiągnąć jeżeli chodzi o poziom hałasu."

Ty w moim poprzednim poście piszesz że kata wywaliłeś i masz ultera i dźwięk jest jak "malina"

Dedykowany i tu jest kolejna rozbieżność

1-wszy spec twierdzi że nie ma sensu. Bo są drogie a różnica w osiągach prawie żadna. Jedyny plus to taki że jest robiony dokładnie pod auto i ma uchwyty w oryginalnych miejscach. Jeżeli chodzi o wydźwięk to mówi że uniwersalne też można dobrać do auta żeby było znośnie i z gustem tak jak ja chce. Acha i powiedział że nie mam co się zabierać za końcowy tłumik dopóki nie wstawię kata (kolejne 380zl :( )

2-spec twierdzi: Jeżeli pan chce mieć miły basowy pomruk bardzo delikatnie słyszalny w kabinie (czyli tak że w ogóle mnie nie będzie męczył) a zarazem ładny dźwięk to polecam panu dedykowany. Jest projektowany konkretnie pod auto pod dany model typ silnika i spełnia wszelkie normy jeśli chodzi o hałas. A kata olać i zobaczyć jak będzie jak źle to się go wtedy wstawi.

No teraz mam urwanie głowy bo nie mam pojęcia co zrobić?

Jeszcze raz sory za dublowanie posta :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak uniwersalny daje duze prawdobodobienstwa ze bedzie ci wyl jak zarzynana krowa :norty: a katalizator tak duzo nie zmienia i raczej nie polecam wstawiania :mrgreen: Ten drugi faqchman dobrze ci radzil

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.