Skocz do zawartości

323ci silnik przerywał i zgasł


NawrotBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dzisiaj jadąc sobie autostradą spokojnie 130-140 silnik zaczął całkowicie przerywać, ale po wciśnięciu sprzęgła na wolnych obrotach chodził bez problemów. Po przejechaniu z trudem kilku następnych kilometrów, zgasł całkowicie i już nie dał się odpalić. Następnie po holowaniu do domu okazało się, że odpalił i jak na razie chodzi. Obstawiam coś z układem zasilania w paliwo, filtr paliwa jest praktycznie nowy, a z autem nigdy nie było większych problemów, silnik to M52B25TU, żadne kontrolki się nie świecą. W tygodniu podjadę na kompa ale może ktoś miał cosik podobnego z tym silnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rózne mogą być przyczyny, brak iskry, paliwa...

Ale ja bym sprawdził najpierw czujnik położenia wałka wydechowego.

 

Ja wymieniałem ssacego ( M52TU ma dwa i dwa czujniki ) bo dodawał mi na obrotach a u kolegi ten sam motor tylko w e39 gasł i nie chciał palic i właśnie padł mu wydechowy.

Jak zgaśnie spróbuj popukac delikatnie w niego, nie wiem czy to pomoże na chwile, ale czytałem że moze mu się coś przestawić i będzie inaczej pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że czyszczenie w tym wypadku nie pomoże.

Niekoniecznie usterka może tkwić w przepustnicy, nawet jeśli wykazała błąd i pewnie jest to błąd PWG ( potencjometr pedału gazu ).

 

Ja też kupiłem drugą przepustnicę a w sumie okazało się że jej błąd powodowało na 99% lewe powietrze na podciśnieniu odmy.

Mozna było zauważyć wiszący zerwany wężyk , dopiero po zdjęciu przepustnicy.

Lewe powietrze "wymuszało" niejako na przepustnicy żeby zmieniała swoje uchylenia i przez to komp. rejestrował błędne działanie potencjometru.

 

P.S

Jak coś to mam taką przepustnicę.

http://img10.imageshack.us/img10/4125/zdjcie008biel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M52TU, nie posiada potencjometru gazu podobnie jak elektronicznie sterowanej przepustnicy - w tym silniczku jest jeszcze linka.

 

Pozdr.

 

Potencjometr gazu jest w przepustnicy i jest linka.

Sterowanie elektroniczne a PWG nie mają nic wspólnego ze sobą.

 

Patrz w link wyżej. To moja przepustnica która jest na linkę i na wykresie pokazuje ładnie PWG. Jak by nie było to by nie pokazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.