Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z nawiewów


radek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu z nawiewów w wydobywa się nieprzyjemny zapach, wydaje mi się, że najbardziej intensywny jest on przy chłodnym powietrzu (z wyłączoną klimatyzacja).

 

Wyczytałem na jakimś forum, że przyczyną tego jest brudny filtr kabinowy, niestety po wymienia dalej śmierdzi z nawiewów :(

 

Może ktoś miał podobną sytuacje i coś doradzi ? :)

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze odgrzybianie chociaż ja jak kupiłem autko to tych filtrów nie było do środka naleciały liście, u ciebie mogą np gnić i stąd się bierze zapach nieprzyjemny poczytaj troszkę, możliwości jest sporo, ktoś pisał że mu jakiś gryzoń padł i śmierdziało bardzo :) ale to chyba ostateczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzoń odpada, aż tak nie śmierdzi ;)

 

Liście tez wątpię, chyba że jest jakieś miejsce gdzie mogą one się zbierać a ich nie widziałem.

 

Na odgrzybianie się wybiorę, mam nadzieje, że to coś pomoże.. :)

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno, bo słyszałem różne rzeczy o klimatyzacji,

Czy należy ją napełniać co roku ? czy dopiero jak się kończy ? Jakie są wasze doświadczenia ? Ja ją napełniałem w lipcu poprzedniego roku.

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odgrzybianie ,to jak wybierzesz się do serwisu klimatyzacji to poproś o kompleksową usługę i zwróć uwagę na ten zapach, jak ci nie usuną nie płać, ale pewnie zrobią standardową usługę czyli dobiją klimę ,odgrzybią wymienią filtr na węglowy itp, itd.A to pewnie trochę będzie kosztować. Moim zdaniem możesz spróbować sam , kupisz w sklepie motoryzacyjnym taki sprej do odgrzybiania, wyposażony on jest w taką długą rurkę ,którą wkładasz do każdego nawiewu.Kupisz również filtr węglowy który ma właśnie za zadanie pochłaniać zapachy.Jeśli klima dobrze chłodzi ,a problemem jest tylko ten zapach to według mnie dasz radę sam.Zaoszczędzisz trochę grosza ,a i jak się samemu zrobi to jaka duma :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem wczoraj, jutro pojadę na odgrzybianie ozonem.

 

Powinienem też nabić klimę ? Jak już pisałem nabijałem ją rok temu w lipcu..

 

Powiem w serwisie, że śmierdzi... zobaczymy co powie..

 

Wsadziłem ten filtr: http://www.allegro.pl/item607977761_filtr_kabinowy_filtron_k1015_bmw_e36.html

 

Tylko on był dostępny w sklepie i miałem go też wcześniej i nie śmierdziało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam filtr, ale są jeszcze z innymi wkładami -węglowymi.Te podobną właśnie między innymi lepiej absorbują zapachy.O metodzie ozonowej nie słyszałem ja to robię właśnie takim sprayem za 25zł,i nigdy nie miałem problemów, dodam że robię to jak jakieś dziwne zapachy

( przeważnie stęchlizny) zaczną się wydobywać z układu i zawsze wszystko grało.Czy musisz dobijać klimę?Jeśli chłodzi dobrze tzn. po załączeniu mija chwilka i jest odczuwalna zmiana temp. w aucie ( oczywiście wszystko zależy od twoich ustawień), to wydaje mi się że dobijanie jest zbędne, jednak jeśli zdecydowałeś się na wizytę w serwisie klimatyzacji to zapytaj ile będzie kosztować taka kompleksowa usługa, jeśli różnica nieduża i Cię stać to dobicie ,lub wymiana czynnika chłodzącego na pewno nie zaszkodzi.Wszak idzie lato, a widok innych użytkowników z otwartymi szybami i czerwonymi od gorąca i potu twarzami- bezcenne :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem temat klimy u siebie :wink:

Mnie też waliło z nawiewów strasznie po wyłączeniu klimy.

 

Jedź na serwis klimatyzacji. Jeśli masz jakiś zaufany to najlepiej tam bo też niezłe wałki robią.

Jak koledzy wyżej piszą zrób sobie pełny serwis klimatyzacji czyli:

- odciągnięcie starego oleju

- odciągnięcie starego środka chłodniczego

- usunięcie wilgoci z całego układu

- nabicie nowego oleju

- nabicie środka chłodniczego.

 

Cały etap trwa dość długo ok 20 - 30 min. Koszt ok 150 - 200zł razem z odgrzybianiem.

 

Oczywiście wymiana filtra kabinowego. U mnie 40zł.

 

Po całej operacji smród z nawiewów utrzymywał się jeszcze 2 -3 dni i teraz jest już git :cool2:

 

Chłodzi jak trzeba. Przy kratce nawiewów powinno być ok 4 - 6 stopni C.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Zrobiłem cały serwis klimatyzacji + wymiana filtra, wydawało mi się, że następnego dnia smrodu już nie było, niestety parę dni później smród powrócił i śmierdzi tak samo jak wcześniej ;(

 

Mechanik u którego robiłem nabijanie klimatyzacji doradził mi odgrzybianie ultradźwiękami (koszt 140 zł :), a gdzie indziej doradzili mi ponowne ozonowanie, ale nie tak jak miałem wcześniej 20 minut tylko co najmniej 2x dłużej, jak myślicie może to pomóc ? :)

 

Wydaje mi się, że z nawiewów mi śmierdzi wilgocią, nie jest to zapach jakiejś padliny czy coś w tym stylu (tak mi się wydaje) może gdzieś zebrała się wilgoć i przez to śmierdzi ? Może być takie coś?

 

Pozdrawiam,

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką metodą robiliście te odgrzybianie ?

 

u mnie było podobnie co u was , smród był niedowytrzymania , najgorszy był po wyłączeniu klimy , z klimą mało odczuwalny , bez włączonej klimy nie dało się jeździć

 

pojechałem do znajomego co kilmą sie zajmuje, zrobił mi nową metodą , ultrafioletem chyba tak to nazwał

 

powiedział że zakupił to bo często miał własnie awantury klientów i pomimo tego że wymieniał filtry , odgrzybiał to po paru dniach miał wściekłego klienta pod drzwiami bo smród powracał , odkąd robi tą metodą nie ma rzadnych reklamacji

 

ja już ponad rok jezdze i jest oki

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odgrzybianie, to kiedyś w serwisie zrobili mi to jakąś pianką wstrzykiwaną w nawiewy :duh: - od tego czasu sam odgrzybiam... A sposób jest prosty - wyciągam stary filtr, puszczam nadmuch na full, biorę środek i psikam tam gdzie był filtr - staram się w miarę równomiernie po nagrzewnicy rozprowadzać. Potem nowy filtr i tyle.

 

Jeżdżę ciągle na klimie i nic nie czuć. Natomiast po tym jak mi odgrzybili w serwisie, to po miesiącu już stęchlizną biło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili mi odgrzybianie ozonem, było OK, ale smród powrócił.. :(

 

Pojadę może raz jeszcze na ozonowanie do kogoś innego i na dłużej, zobaczymy.

 

@Rado_!, to może nie był ultrafiolet tylko ultradźwięki ?? Mi tez to proponowali ale to kosztuje 140 zł :) Jak bym wiedział, że to pomoże na 100% to bym skorzystał, ale nigdy nie wiadomo czy pomoże :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili mi odgrzybianie ozonem, było OK, ale smród powrócił.. :(

 

Pojadę może raz jeszcze na ozonowanie do kogoś innego i na dłużej, zobaczymy.

 

@Rado_!, to może nie był ultrafiolet tylko ultradźwięki ?? Mi tez to proponowali ale to kosztuje 140 zł :) Jak bym wiedział, że to pomoże na 100% to bym skorzystał, ale nigdy nie wiadomo czy pomoże :]

 

 

nie pamiętam ale tym urządzeniem przelatujesz cały samochód i nie niszczysz tylko bakteri w układzie klimatyzacji ale też wszędzie również na zewnątrz parownika a tam zwykle jest siedlisko bakteri i smrodu który się wydobywa z klimy

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Czasami jak włączam silnik to paruje mi przednia szyba, (filtr kabinowy jest nowy, klimatyzacja po serwisie i po odgrzybianiu). Podejrzewam, że gdzieś zbiera się wilgoć ?

 

Może ktoś coś doradzić ?

 

Dodam, że z nawiewów dalej śmierdzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta.

Chciałym sobie odgrzybić tym:

http://moto.allegro.pl/wurth-odgrzybiacz-klimatyzacji-gratis-wysylka-0-i1641698192.html

i pytanie:

1.Czy będzie lepiej niż ozonem, czy ultrafioletem?

2.Czy da radę dojść do parownika, nagrzewnicy i w jaki sposób?

3.Co dokłądnie spryskać (nawiewy, parownik, nagrzewnicę)?

mam tyle koni, że mnie nikt nie dogoni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te linki Ci pomogą:

viewtopic.php?f=15&t=134823&p=945921&hilit=klimatyzacji#p945921 wurth w e46(z tego co widze po zdjeciach, to u mnie podobnie jest to ulozone, w koncu to tylko 1 generacja wyzej :P)

viewtopic.php?f=15&t=131219&p=920868&hilit=klimatyzacji#p920868 link do odgrzybiania w e39

viewtopic.php?f=15&t=106916&p=759248&hilit=klimatyzacji#p759248 odgrzybianie w e36 climatronic, sam opis, czynnosci podobne do tych z linku wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.